Kolejny kraj szykuje się na legalizację Marihuany! „Prohibicja nie rozwiązuje problemu, a prowadzi do gigantycznych kosztów”

Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio

Legalizację marihuany, czyli pójście drogą jaką wybrała Kanada, zapowiedział na spotkaniu w Ottawie przyszły szef MSZ Meksyku. Meksyk liczy na to, że legalizacja doprowadzi do spadku przemocy, a także zmniejszenia kosztów służb, które zajmują się jej ściganiem.

Marcelo Ebrard, który obejmie stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych 1 grudnia 2018, widzi w tym szansę na ograniczenie przemocy, której głównym źródłem są porachunki narkotykowych gangów. W Ottawie rozmawiał ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem, Chrystią Freeland, na temat doświadczeń związanych z legalizacją marihuany jakie ma Kanada.

Ebrard powiedział, że Meksyk rozważa rozwiązania kanadyjskie albo takie jakie obowiązują w Urugwaju. Zwrócił też uwagę na fakt, iż prohibicja dotycząca marihuany nie wyeliminowała jej używania przez obywateli, a doprowadziła do gigantycznych kosztów związanych ze ściganiem narkotykowych przestępców oraz utrzymywanie ich w zakładach penitencjarnych.

Za wyjątkowo niepożądany efekt społeczny uznał też przemoc ze strony narkotykowych gangów, z którą zmaga się Meksyk. Od roku 2006 w walkach między gangami, a także w starciach z meksykańską policją i armią, śmierć poniosło blisko 200.000 osób. Legalizacja marihuany ma pozbawić gangi gigantycznych zysków i znacząco zredukować przestępczość.

Kanada zalegalizowała marihuanę 17 października. Ilość chętnych do kupna legalnego narkotyku była tak duża, że zabrakło jej w punktach prowadzących sprzedaż. Urugwaj zdecydował się na podobny krok w roku 2013. Marihuana jest legalna także w niektórych stanach USA.

Źródło: AFP/NCzas

43 KOMENTARZE

   • Są nielegalne i można je kupić.Nie byłoby lepiej aby twoje ukochane PiSowskie państwo miało to pod kontrolą?Mieliby wpływy z podatków na kampanię wyborcza na przykład.Oczywiście legalne,jak alkohol od 18,albo 21 lat.Chyba dorosły człowiek ma prawo się truć,czym tam chce.Zabronisz komuś otruć się np.lizolem?

     • A ty masz brudne gacie i jedzie ci z mordy.Proszę bardzo oto merytoryczna odpowiedź na twoją wybitnie merytoryczną odpowiedź.

     • Może masz jakieś lekarstwo na manię prześladowczą doktorku?Zajmij się ojcem,bo cholera wie co ten JKM mu zrobił.Nienawidzi go jakby go znał osobiście.Może mu kiedyś w szkole odbił dziewczynę,albo co gorsza mordkę mu przy niej rozkwasił?Ma chłopina dożywotnią traumę i musi jakoś odreagować.Do tego przej…ł jego idol w Warszawce i teraz całkiem go pogięło.Ojciec katolik,a tak nienawidzi.Chyba zna przykazania?

    • yossarian ale ty jesteś mądry najmądrzejszy z nich wszystkich tutaj dawaj na stanowsko przewodniczącego parti wolność napewno dalego w sondarzach zajedziesz buziaczki pozdrawiam

  • tacy z was konserwatyści i katolicy jak wierność małżeńska waszego guru JKM.

   • O moim katolicyzmie nie będzie stanowił jakichś chudopachołek umysłowy.

  • 99%.

   1% zawsze jest w fazie ewolucji i tego nie zalegalizujesz nigdy bo go nie istnieje.

 1. pytanie do JKM ( oszusta) po co legalizować coś co jeszcze 100 lat temu nie było i nikt tego nie potrzebował.

  • Pytanie do ojca-oszusta: wypucowałeś już swoją Skodę Fabię, że masz czas głupoty wypisywać?

    • prostytucję trzeba nie tylko zalegalizować ale zlicencjonować.

     jest gigantyczny problem handlu kobietami. zamkniemy temat na zawsze.

    • Dokładnie ojciec prohibicja nigdy niczemu nie pomogła, wręcz przeciwnie każda prowadzi do jeszcze większych patologii, podobnie jak socjalizm zresztą, pisowski również daje przeciwne rezultaty do zamierzonych +olbrzymią szarą strefę bo dostęp jest relatywnie łatwy
     niezależnie jaki masz do nich stosunek osobisty

    • prostytucja nie jest nielegalna, nielegalne jest czerpanie korzyści z czyjegoś nierządu, czyli sutenerstwo jaki stręczycielstwo i kuplerstwo, aleś ty ignorant jednak

  • no i co z tego?

   niech się zabiją.

   sól też, cukier też, alko też, i żyletki, i nawet leki.

   niech się prawiczki i lewiczki wybiją. nie Twoja sprawa.

   Ty masz się upewnić, że są odizolowani od ludzi normalnych. jako nie pijący i nie ćpający nie chcę widzieć tych małp na ulicach. niech zdychają w enklawach.

  • Jak na Doktora to masz słabe dane.Jeszcze nie zanotowano śmierci bezpośrednio związanej z zażywaniem marychy.Lewaki nie palą trawki?To ciekawe.Pokolenie 68 to głównie lewicowe durnie naćpane wszystkim co możliwe.

 2. Przecież dopalacze były legalne i było widać jakie to jest gówno. Nic was to puste liberalne łby nie nauczyło. Jakbyście mieli dzieci???? Co na to JKM bo jego córunia regularnie koksuje, czy tatunio ( który ją widuje od wielkiego dzwonu bo tyle dzieci i tyle żon) jest za tym żeby jeszcze bardziej koksowała. A może sam jej kupuje towar ???? Taki liberał tak powinien robić !!!!!! Jesteście głupi wy i wasz guru.

  • ojciec co ma jkm do tego wszystkiego?! Sądzę że to właśnie przez takich ograniczonych ojców dziecko się nagle zrywa ze smyczy i poszło w imprezę… Wszystko jest dla ludzi, jeśli będziesz przyjacielem swojego dziecka możesz spać spokojnie, jeśli będziesz tylko tłukł puste regułki to sorry pozamiatane… pozdrawiam

  • mieszasz tematy.

   ideologicznie nie należy ludziom przeszkadzać w popełnianiu samobójstwa… chyba, ze zaczynają zagrażać tym normalnym.

   problem z ćpunami i pijakami jest taki, że przebywają wśród ludzi normalnych. jak są w swoich enklawach to mogą robić co chcą. nie moja sprawa. najlepiej by się wręcz zapili i zaćpali na śmierć. zalegalizować herę i krokodyla. neich sie lewactwo same wybije. nie Twój problem.

   • chociaż myślę, że zakaz przebywania ćpunów i pijaków w miejscach publicnzych powinien dotyczyć tylko chromosomu Y. chromosom X niech sobie chodzi gdzie chce. nie wiem tylko jak to prawnie załatwić.

     • nie.

      mafia ma wszystkie partie i wszystkie pozycje. mysz się nie prześliźnie. nawet sportowcy nie maja większych szans.

      a potem masowe niszczenie, dojenie, nękanie, niszczenie, i co biedni ludzie mają robić? dopalacze to tylko pierwszy poziom redukcji dysonansu poznawczego.

 3. brawo meksyk.

  należy zalegalizować zdecydowaną większość definiowalnych narkotyków, w tym heroina i krokodyl.

  wcześniej jednak nalezy się upewnić, że służba zdrowia nie obejmuje narkomanów i pijaków oraz idiotów którzy chodząc na wysokich obsacach łamią sobie kostki, no i trzeba stworzyć całe enklawy dla pijaków i ćpunów, tak by te nachalne małpy nie miały z normalnymi ludźmi kontaktu.

  a potem niech się wybiją. dać im herę i po temacie. chcącemu krzywda się nie dzieje.

  • tylko mafia na tym straci, bo narkotyki to biznes jeszcze większy niż handel dziewczynami.

   marża na trawie to 4000 %. ciężko będzie narzucić taki podatek.. chociaż może się uda.

 4. Narkotyki powinny byc dostepne, ale dla kazdego komu udowodni sie namawianie (nawet poprzez demonstracje) do ich zazywania powinna byc kara smierci.

Comments are closed.