Armia chińska zwiększa możliwości bojowe! Prezydent Xi Jinping: „Przygotowujcie się do wojny”

Xi Jinping. / fot. PAP
Xi Jinping. / fot. PAP

Jak podaje „South China Morning Post” Xi Jinping nakazał Dowództwu Południowego Teatru zwiększenie swoich możliwości bojowych tak, aby było w stanie poradzić sobie w sytuacji kryzysowej – informuje „South China Morning Post”.

Jak podają chińskie media dowództwo Południowego Teatru musiałoby wziąć na siebie „duży ciężar militarnych obowiązków” w ostatnich latach. Tak miał mówić prezydent Chin podczas inspekcji wojsk.

„Musimy skoncentrować się na przygotowaniach do toczenia wojny. Musimy rozważyć wszystkie skomplikowane sytuacje i przygotować plany kryzysowe” – powiedział.

„Musimy prowadzić ćwiczenia z gotowości bojowej, ćwiczenia sił połączonych i podnosić umiejętności żołnierzy w ramach przygotowania do wojny” – cytuje słowa Xi „South China Morning Post”.

Prezydent Chin Xi wypowiedział te słowa dzień po tym, jak minister obrony Chin Wei Fenghe oświadczył, iż Chiny nigdy nie oddadzą „nawet kawałka swojego terytorium” i ostrzegł, że powtarzające się kwestionowanie suwerenności Chin nad Tajwanem jest niezwykle groźne i może doprowadzić do akcji militarnej.

Przypomnijmy, że jednym z głównych zadań Dowództwa Teatru Południowego jest pilnowanie i kontrola regionu Morza Południowochińskiego, w którym ścierają się pretensje terytorialne Chin i kilku innych państw regionu.

Źródło: rp.pl/nczas.com