„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (45-46/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

ILE KOSZTUJĄ KLĘSKI: Powstanie Listopadowe upadło. Zapłaciliśmy za nie straszną cenę. Choć do unicestwienia naszego narodu było jeszcze daleko, to niewątpliwie zrobiliśmy parę kroków w tym kierunku. Zabrakło realizmu politycznego. Apologeci przegranych powstań uważają, że powstania były konieczne, ponieważ zachowywały ducha w narodzie. Problem w tym, że takie wartości są nieokreślone i niewymierne, trudne do oceny. Straty są zaś realne.

WYMYŚLONA AFERA: Liczba pedofilów wśród księży nie przekracza średniej dla reszty społeczeństwa. Żadnej rzeczywistej, niewyimaginowanej „afery pedofilskiej” w Kościele katolickim nie ma. I nie było. Przynajmniej ze społecznego punktu widzenia. Wierni Kościoła katolickiego mogą i powinni bowiem od swoich duszpasterzy wymagać, aby prezentowali wyższy od przeciętnego poziom moralny…

CZAS NA RADYKALNE ZMIANY: Do polityków PiS dotarło, że w 2019 roku mogą stracić władzę. Po wyborach samorządowych wiadomo praktycznie na pewno, że PiS nie będzie rządziło samo. Wiadomo też, że jeżeli prawdziwa prawica pójdzie po raz kolejny do wyborów podzielona, to nie znajdzie się w Sejmie. Nie da się robić wciąż tego samego i oczekiwać, że coś się zmieni!

KRAJ

● Mapa prowadząca na manowce – Marcin Adamczyk
● Wymyślona pedofilia – Marcin Adamczyk
● Strach w oczach PiS – Jan Piński
● Drogi do pieniędzy – Karolina Florczak
● Zjednoczenie albo śmierć – Jan Piński
● Zwiastuny ciekawych czasów – Stanisław Michalkiewicz
● Nie wszyscy zyskują na dotacjach – Tomasz Cukiernik
● Paragraf sześćdziesiąty – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● Francja: Remanenty w rządzie – Bogdan Dobosz
● Niemcy: Po wyborach w Bawarii – Tomasz Mysłek
● USA: Karawana imigrantów – Natalia Dueholm
● Rosja: Ucieczka trwa – Marek A. Koprowski
● USA: Fałszywa Indianka – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Zbrodniarz z artystyczną duszą – Marek A. Koprowski
● Powstanie Listopadowe, czyli ile kosztują klęski – Wojciech Tomaszewski
● Uber kontra taksówkarze – Jakub Wozinski
● Kłopoty LOT-u – Michał Fiszer LVI (De-)GENERA – Paulina Tendera
● Nie założymy biura politycznego – z KONRADEM RYTLEM rozmawia Rafał Pazio
● W stronę demokracji, jakiej świat nie widział – Marian Miszalski
● Polska skupuje złoto – Independent Trader

Comments are closed.