Zakaz handlu także w soboty? Rafalska nie pozostawia złudzeń. „Zostanie wprowadzony bardzo szybko”

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. / fot. PAP/Teodor Szary
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. / fot. PAP/Teodor Szary

Szykują się jeszcze większa ingerencja w wolność obywateli i rozszerzenie zakazu handlu. NSZZ „Solidarność” mało wolnych niedziel i postuluje o wydłużenie niedzielnego zakazu handlu. Co gorsze, prawdopodobnie rząd zgodzi się na tę propozycję.

Jak podaje portal radiozet.pl związkowcy domagają się, aby zakaz handlu obowiązywał już od godziny 22.00 w soboty i kończył się 5.00 rano w poniedziałki.

NSZZ „Solidarność” twierdzi, że trzeba tak postanowić gdyż sklepy często każą pracownikom kończyć pracę dłużej w soboty i wcześniej przychodzić w poniedziałki.

Co gorsze wszystko wskazuje na to, że zostanie on wcielony w życie. Do sprawy odniosła się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska która zapowiedziała, że rozszerzony zakaz handlu w niedzielę zostanie wprowadzony bardzo szybko.

„Myślę, że w listopadzie lub w grudniu możemy przystąpić do prac w parlamencie. Zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku” – powiedziała na antenie Radia ZET.

Źródło: RadioZet

18 KOMENTARZE

 1. Ci związkowcy to powinni być bardziej konsekwentni jednak. Skoro handel to takie zło, to czemu półśrodki? Niech zakażą go w ogóle 24/7.

  • Dziwi mnie, że zakaz będzie tylko w soboty i niedzielę.
   Przecież jeszcze 2-3 lata rządów tej pisoBOLSZEWII i handel wogole bedzie zlikwidowany. Wrócą nie tylko kartki, ale towary będą wydawane tylko w punktach dystrybucji wg przydziałów.
   10 deko mydła na osobę miesięcznie, kosta masła, 2 kilo woł.-ciel. z kością, pół litra i tabliczka wyrobu czekoladopodobnego dla dzieci. Pieniądze zostaną zlikwidowane, bo po co, skoro państwo każdemu wszystko da.

   • Tak jest wprowadzę zakaz handli 24/7 i będzie tylko dystrybucja dup…..to znaczy dóp….dóbr, oczywiście dóbr :)

   • Myślę, że wypowiedź Rafalskiej dotyczyła zapowiadanego rozszerzenia zakazu na wszystkie niedziele. Autor artykułu swobodnie dopasował to do żądań związkowców. Mała manipulacja – tak myślę.

 2. Może zastąpienie tej hołoty Pakistańczykami to jednak słuszna droga? W normalnym państwie żadne związki pasożytnicze nie mają prawa istnieć. Szkoda, że w Polsce nie jest normalnie. Niech już będzie ta wojna i to wszystko pójdzie w ogień bo na nic więcej nie zasługuje.

 3. Jak jechać to jechać! Rafalska! Ja proponuję wprowadzić zakaz handlu od poniedziałku do poniedziałku.A co! Proponuję aby szpitale,policja,straż pożarna pracowały jeden dzień w tygodniu.który, to kwestia wyboru.Proponuję także aby straż marszałkowska,BOR i inne służby włącznie z ochroną polityków,przez cały tydzień,nie dzwigały niepotrzebnego uzbrojenia osobistego,miały jeden dzień pracy na sześć wolnych (psychicznie muszą odpocząć od przygłupów których ochraniają) To nie jest już Polska.To polin!

  • No i właśnie takie Rafalskie wygrywają ostatnio wszystkie wybory w Wenezueli. Widać pani minister nie wstydzi się dobrych wzorów.

  • Myślę, że wypowiedź Rafalskiej dotyczyła zapowiadanego rozszerzenia zakazu na wszystkie niedziele. Autor artykułu swobodnie dopasował to do żądań związkowców. Mała manipulacja – tak myślę.

 4. Protestuje sklepy muszą być otwarte w poniedziałek o godzinie 4:15 wtedy schodzę z służby i mam pragnie na chmiel.

 5. Pamiętacie ten kawał z 1980?
  Walcząc o dni wolne od pracy, KKP „Solidarności” ustaliła ze stroną rządową, że pracujące będą jedynie środy. Lech już-już ma podpisać wspólny dokument, gdy raptem – na sali jedna ręka w górze.
  – No, co tam? – pyta Lech.
  – Lechu, a które środy?
  Zamieńcie „pracujące” na handlowe i jeszcze kilka poprawek, a będzie jak znalazł…

 6. Daj palec a …
  Należy przywrócić handel w niedzielę i zakazać Rafalskiej.

  • Myślę, że wypowiedź Rafalskiej dotyczyła zapowiadanego rozszerzenia zakazu na wszystkie niedziele. Autor artykułu swobodnie dopasował to do żądań związkowców. Mała manipulacja – tak myślę.

 7. kiedy ich wreszcie powybijają?
  a no tak, zapomniałem, że oni zakazują dostępu do broni, bo panicznie boją się społeczeństwa

 8. Komu przeszkadza zakaz handlu w weekend ten jest po prostu kretynem albo typowym Januszem lub Grażyną.
  Zakupy można zrobić kiedykolwiek w tygodniu, niektóre sklepy są otwarte w tygodniu od 7 rano do 24, więc wymówkę, że można tylko w weekend wsadźcie sobie w buty. Kto chce pracować, niech pracuje ale sam w swoim biznesie, ludziom dajcie spokój z pracą w weekend.

 9. Towarzyszka Rafalska byłaby dobrym nazi-kapo w socjalistycznym obozie koncentracyjnym.

 10. hmmm…nie wiem, czy to umyślny montaż zdań z różnych źródeł i wypowiedzi, czy to prawda. Bo rozszerzenie było zapowiadane już wcześniej – i miało dotyczyć wszystkich niedzieli a nie sobót. Z wypowiedzi Rafalskiej nie wynika, że dot. to sobót – wypowiedź zestawiona jest dość swobodnie z żądaniami związkowców.

Comments are closed.