Prezydent chce przejąć Marsz Niepodległości?! Duda zaprasza na marsz narodowców i stawia warunki!

Marsz Niepodległości. / Fot. Twitter/Robert Winnicki
Marsz Niepodległości. / Fot. Twitter/Robert Winnicki

Wierchuszka partii rządzącej nie będzie zadowolona. Prezydent Andrzej Duda zaprasza na Marsz Niepodległości, który od lat organizują narodowcy! Stawia jednak warunki.

Andrzej Duda zaprosił Polaków na Marsz Niepodległości. – Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezydent.

Udział prezydenta w Marszu Niepodległości jest możliwy. Ludzie z Kancelarii Prezydenta od dłuższego czasu rozmawiają z organizatorami MN. Warunkiem, który stawiają, jest gwarancja, że jedynymi symbolami, które się na nim pojawią, będą barwy narodowe.

Chciałbym, żeby tego dnia był jeden marsz, który łączy wszystkich. Zobaczymy, jak będzie – mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Wcześniej Marsz Niepodległości chciał przejąć premier. Zastrzegał, by „nie zbijać na nim kapitału politycznego” i być może chciał „przejąć” maszerujących tego dnia.

Przeprowadzenie takiego wspólnego marszu niepodległości bardzo leży mi na sercu. Apeluję raz jeszcze do wszystkich – zarówno do naszej opozycji, naszych drogich konkurentów politycznych, jak również do organizatorów tych marszów niepodległości z minionych lat, żebyśmy poszli razem, żeby nikt nie zbijał na nim kapitału politycznego – mówił prawie dwa miesiące temu premier Mateusz Morawiecki.

Przypominamy, że tegoroczny Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem „Bóg, honor, ojczyzna”.

Źródła: tvn24.pl/nczas.com

Comments are closed.