Pastor Chojecki jest chwalony i szanowany na Tajwanie/ Twitter
Pastor Chojecki jest chwalony i szanowany na Tajwanie/ Twitter

O wyczynach pastora Pawła Chojeckiego informowały największe tajwańskie gazety takie jak: „Liberty Times”, „Apple Daily”, a także telewizje FTV News, CTS i Set News. Wszytko za sprawą tego, że on i jego „wyznawcy” zadeklarowali przyjaźń Polsko-Tajwańską i deklarowali hasła: „Powiedz Nie Chinom, powiedz Tak Tajwanowi”.

Tą akcję prowadzoną na portalu pastora Chojeckiego podłapały tajwańskie media, tylko, niestety pomyliły internetową telewizję „Idź Pod Prąd” z TVP. Bo, jak można przeczytać na popularnym tajwanskim portalu news.ftv.com, poparcia Tajwańczyko udzieliła właśnie Telewizja Polska:

„W tym roku przypada setna rocznica niepodległości Polski, Polacy ciężko pracowali na rzecz niepodległości wielu krajów, dlatego mamy nadzieję wspierać Tajwan przeciwko KPCh, a także zachęcać Tajwan do ogłoszenia niepodległości – Telewizja Polska” – taki podpis pojawił się pod relacją z audycji pastora Chojeckiego.

Michalkiewicz. The Movie

Portal najwidoczniej słowa pastora Chojeckiego rozumiał jako głos TVP. Tak jednak nie było, wystarczy powiedzieć, że Polska nie ma na Tajwanie nie posiada żadnych placówek dyplomatycznych. W ogóle między naszymi krajami brak stosunków dyplomatycznych.

Przejrzyjmy się co tajwańskie media piszą o inicjatywie Chojeckiego.

„W ostatnich latach Komunistyczna Partia Chin stale tłumi Tajwan na arenie międzynarodowej, a wiele krajów nie odważyło się poprzeć Tajwanu. Istnieją jednak programy telewizyjne w Polsce, które niedawno publicznie wspierały niepodległość Tajwanu.” – czytamy na bardzo popularnym portalu „Liberty Times”

Nczas.com/ idzpodprad.pl/ news.ftv.com./ Liberty Times