Szanują pastora Chojeckiego na… Tajwanie. Zobacz dlaczego

Pastor Chojecki jest chwalony i szanowany na Tajwanie/ Twitter
Pastor Chojecki jest chwalony i szanowany na Tajwanie/ Twitter
REKLAMA

O wyczynach pastora Pawła Chojeckiego informowały największe tajwańskie gazety takie jak: „Liberty Times”, „Apple Daily”, a także telewizje FTV News, CTS i Set News. Wszytko za sprawą tego, że on i jego „wyznawcy” zadeklarowali przyjaźń Polsko-Tajwańską i deklarowali hasła: „Powiedz Nie Chinom, powiedz Tak Tajwanowi”.

Tą akcję prowadzoną na portalu pastora Chojeckiego podłapały tajwańskie media, tylko, niestety pomyliły internetową telewizję „Idź Pod Prąd” z TVP. Bo, jak można przeczytać na popularnym tajwanskim portalu news.ftv.com, poparcia Tajwańczyko udzieliła właśnie Telewizja Polska:

REKLAMA

„W tym roku przypada setna rocznica niepodległości Polski, Polacy ciężko pracowali na rzecz niepodległości wielu krajów, dlatego mamy nadzieję wspierać Tajwan przeciwko KPCh, a także zachęcać Tajwan do ogłoszenia niepodległości – Telewizja Polska” – taki podpis pojawił się pod relacją z audycji pastora Chojeckiego.

Portal najwidoczniej słowa pastora Chojeckiego rozumiał jako głos TVP. Tak jednak nie było, wystarczy powiedzieć, że Polska nie ma na Tajwanie nie posiada żadnych placówek dyplomatycznych. W ogóle między naszymi krajami brak stosunków dyplomatycznych.

Przejrzyjmy się co tajwańskie media piszą o inicjatywie Chojeckiego.

„W ostatnich latach Komunistyczna Partia Chin stale tłumi Tajwan na arenie międzynarodowej, a wiele krajów nie odważyło się poprzeć Tajwanu. Istnieją jednak programy telewizyjne w Polsce, które niedawno publicznie wspierały niepodległość Tajwanu.” – czytamy na bardzo popularnym portalu „Liberty Times”

Nczas.com/ idzpodprad.pl/ news.ftv.com./ Liberty Times

REKLAMA