Zbliżają się hordy imigrantów. Węgrzy alarmują, że 70 tys. nachodźców maszeruje do zachodniej Europy [VIDEO]

Zamieszki na bośniacko-chorwackiej granicy/fot. YouTube
Zamieszki na bośniacko-chorwackiej granicy/fot. YouTube
REKLAMA

Węgierski rząd wydał ostrzeżenie. Horda 70 tys. imigrantów maszeruje koło południowej granicy kraju na Zachód Europy. Lajos Kosa, szef ds. obrony i egzekwowania prawa w węgierskim parlamencie powiedział, że „to, co wydarzyło się na granicy bośniacko-chorwackiej, w Bihac, nie może się wydarzyć tutaj”.

Węgierski rząd wydał alarm przy południowej granicy kraju w związku z niedawnym incydentem z udziałem nielegalnych imigrantów na granicy bośniacko-chorwackiej. – To, co wydarzyło się na granicy bośniacko-chorwackiej, w Bihac, nie może się wydarzyć tutaj – powiedział Lajos Kosa.

REKLAMA

Kosa stwierdził, że Bihac było powtórką starcia, które miało miejsce w Roszke w 2015 na granicy serbsko-węgierskiej. Dodał także, że winę za to ponoszą organizacje pozarządowe wspierające nielegalną migrację. W niemałym stopniu udział w tym ma także miliarder George Soros, Żyd węgierskiego pochodzenia, który majątek zbił na spekulacjach finansowych.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Lajos Kosa ostrzega, że obecnie około 70 tys. nielegalnych migrantów maszeruje trasą bałkańską do Europy zachodniej. Podkreślił też, że „tylko w piątek węgierska policja złapała 23” nielegalnych imigrantów. – Policyjne helikoptery patrolują serbską granicę dwa razy dziennie, a urządzenia elektroniczne monitorują każdy zorganizowany ruch – dodał przedstawiciel węgierskiego rządu.

Z kolei Szilard Nemeth, sekretarz obrony państwa zapewnia, ze 1,2 tys. żołnierzy stacjonuje w pobliżu i są gotowi do reakcji w ciągu 24 godzin. Kolejne 1,1 tys. wojskowych może być gotowych do akcji w przeciągu 72 godzin.

Źródło: voiceofeurope.com

REKLAMA