Roxanne Eka Peters
Roxanne Eka Peters

10 lat więzienia za zabójstwo i zbezczeszczenie zwłok, taki wyrok usłyszała 35-letnia Australijka. Zabójstwo 51-letniego mężczyzny miało być zemstą za gwałt jakiego się dopuścił.

Gdy kobieta opowiadała funkcjonariuszom policji jak przebiegała zbrodnia Ci nie mogli uwierzyć. Roxanne Eka Peters z zimną krwią zadała Grantowi Cassarowi kilkadziesiąt ciosów kuchennym nożem.

Zabójstwo okazało się jednak niewystarczające. Chwilę po śmiertelnych ciosach kobieta zaczęła ciągnąć ciało w kierunku samochodu. Przywiązała je liną i ciągnęła przez kilka kilometrów. Gdy satysfakcja z zemsty była już pewna porzuciła zwłoki w pobliskim rowie.

Michalkiewicz. The Movie

Co spowodowało takie zachowanie Roxanne? W trakcie rozprawy przyznała, że 51-letni mężczyzna dopuścił się na niej gwałtu. Co więcej, obiecał, że zrobi to samo z jej córką jeśli ta będzie mu odmawiała stosunków.

Kara jaką wymierzył sędzia David Bodice to 10 lat więzienia, jednak już po dwóch latach kobieta będzie mogła starać się o warunkowe zwolnienie. Okolicznościami łagodzącymi miały być bowiem trudne dzieciństwo oraz fakt wykorzystania seksualnego.

źródło: CBS News / Wolność24.pl