Dlaczego wywołano panikę na temat „epidemii” odry? „31 grudnia upływa termin ważności do zastosowania szczepionki”

Szczepienie małego dziecka oraz Jerzy Zięba. / fot. PAP/YouTube
Szczepienie małego dziecka oraz Jerzy Zięba. / fot. PAP/YouTube
REKLAMA

Jerzy Zięba, wobec którego pojawiło się ostatnio wiele zarzutów, w związku z tzw. epidemią odry, która miała wybuchnąć na Mazowszu, teraz zabrał głos. W powiecie pruszkowskim, który ogłoszono źródłem „epidemii”, na odrę zachorowało kilkanaście osób. Pojedyncze przypadki są jednak bardzo nagłaśniane, co wpisuje się w szczepionkowy szał, z którym mamy do czynienia od czasu wniesienia do Sejmu ustawy o dobrowolności szczepień.

Na początku nagrania Zięba odsyła do swojego filmiku sprzed blisko miesiąca, w którym mówił o tym, że już niedługo kończy się termin przydatności szczepionek m.in. przeciwko odrze. „31 grudnia upływa termin ważności do zastosowania szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce” – przypomina.

REKLAMA

„Ja policzyłem, że powikłań po szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce, jest ponad 100. Jeżeli takie powikłania występują, mogą się one zakończyć uszkodzeniem zdrowia dziecka na całe jego życie. Jest szczepionka oczywiście, ale żeby ludzie wiedzieli jakie ona niesie za sobą ryzyko, o to mi chodzi” – mówił.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Jeżeli rodzice podejmą taką decyzję, to niech ją podejmą świadomie, żeby byli świadomi, że istnieje ryzyko, że dziecko może zachorować na ponad 100 chorób. Ale to jest ich dziecko, oni podejmują takie ryzyko. Nie wolno zmuszać rodziców, żeby to urzędnik takie ryzyko podejmował” – podkreślał Zięba.

Oficjalne statystyki GIS wskazują, że w Polsce co roku mamy do czynienia ze średnio 60 do 130 zachorowań na odrę! W blisko 40 milionowym kraju to nawet nie setny, ani tysięczny ułamek. Jednak obecnie niemal każdy przypadek zachorowania na odrę jest ogłaszany publicznie i od razu ogłasza się epidemię!

W całej tej historii pewni możemy być jednego. Epidemia odry przeminie, gdy koncerny uznają, że Polacy są przekonani do szczepionek. Wówczas pojawią się kolejne: epidemie grypy, epidemie ospy, świńska bądź ptasia grypa etc.

Źródło: YouTube/Jerzy Zięba/nczas.com

REKLAMA