Fałszywie oskarżała sędziego Sądu Najwyższego o napaść seksualną. Teraz może mieć poważne problemy

Brett Kavanaugh. / fot. YouTube
Brett Kavanaugh. / fot. YouTube

Szef komisji sprawiedliwości w Senacie USA, republikański senator Chuck Grassley, chce przeprowadzenia śledztwa ws. kobiety, która twierdziła, że napisała anonimowy list oskarżający obecnego sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugh o napaść na tle seksualnym.

Judy Munro-Leighton przyznała później, że to nie ona jest autorką listu i, że nie znała sędziego Kavanaugh – podała agencja Associated Press.

Senator Grassley poinformował ministerstwo sprawiedliwości, że Munro-Leighton skontaktowała się z jego komisją w październiku, twierdząc, że napisała list, który wypłynął podczas procesu zatwierdzania nominacji Kavanaugh na sędziego SN. Senator ze stanu Iowa utrzymuje, że podczas przesłuchania przez komisję kobieta powiedziała, że nigdy nie spotkała Kavanaugh i nie napisała listu.

Prezydent USA Donald Trump odniósł się do tej kwestii w sobotę na wiecu przedwyborczym do Kongresu w stanie Montana, mówiąc, że to „hańba”.

W październiku Grassley zwrócił się również o dochodzenie w sprawie innej oskarżycielki Kavanaugh, Julie Swetnick, oraz jej adwokata Michaela Avenattiego.

Brett Kavanaugh zaprzeczył wszystkim zarzutom, które wysunięto przeciwko niemu. Zatwierdzenie jego nominacji, zapowiadane przez administrację Trumpa i ekspertów jako bezproblemowe, zmieniło się w przewlekłą potyczkę pomiędzy Demokratami a Republikanami, kiedy 51-letnia doktor psychologii z Kalifornii oskarżyła Kavanaugh, że 36 lat temu, kiedy on miał 17 lat, a ona 15 lat, podczas przyjęcia w domu na przedmieściach Waszyngtonu molestował ją seksualnie.

W rezultacie nominacja Kavanaugh została zatwierdzona przez Senat 6 października przewagą zaledwie dwóch głosów, najniższą w przypadku nominacji sędziego Sądu Najwyższego w historii Senatu. (PAP)

5 KOMENTARZE

  • Żyd zminieł znaczenie słowa „molestować”.

   Co co to nie są Polacy, to są ludzie sowietu. Jak z nimi postępować to dawno temu podpowiedział nam najwybitniejszy pisarz polityczny na świecie p. Józef Mackiewicz, cyt. z Drogi donikąd:

   „- Oj, dosyć – Paweł zrobił ruch ręką.
   – Ty możesz sobie na to pozwolić, żeby przerwać, ale miliony i miliony muszą słuchać podobnych rzeczy, muszą. W głowie zaczyna się kręcić. Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami.
   Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki.
   – Więc jakiż jest, twoim zdaniem, sposób przełamania tego zbiorowego paraliżu, wywołanego hipnozą kłamstwa?
   – W każdym razie nie można go szukać na drodze polemiki. Sam fakt bowiem polemiki wciąga w orbitę i prze nosi nas w płaszczyznę bolszewickiego absurdu.
   – Więc jaki? Powiedz.
   – Należy go szukać na drodze równie prostych odruchów psychicznych: strzelać!
   Paweł usiadł i oderwał rękę od kota:
   – Jak to, strzelać? Do kogo?
   – Zwyczajnie. Po prostu. Do bolszewików.” koniec cyt.

   Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 1. niesamowita operacja ukrycia jedynej prawdziwej świadkowej Julie Svetnick.

  to jest niewiarygodne jak daleko pasożyty się posuną by bronić jednego ze swoich.

  alfonskracja po całości.

 2. „…51-letnia doktor psychologii z Kalifornii oskarżyła Kavanaugh, że 36 lat temu, kiedy on miał 17 lat, a ona 15 lat, podczas przyjęcia w domu na przedmieściach Waszyngtonu molestował ją seksualnie.”

  to jest dopiero debilizm lewactwa

 3. Marksiści kłamią z zasady, bo uznają, że prawda jest emanacją klasowego interesu. Tak więc konsekwentni marksiści nie dbają o prawdę, bo sądzą, że idzie tylko o władzę, a skoro liczy się władza, to można, a nawet trzeba łgać dla dobra wymarzonej formacji społecznej jaką jest komunizm.

Comments are closed.