Dutkiewicz złamał Konstytucję? „Skandaliczna decyzja, obliczona na sprowokowanie zadymy”. Komentarze po zakazie Marszu Niepodległości we Wrocławiu

Rafał Dutkiewicz na Marszu dla Izraela. / fot. PAP/Jan Karwowski
Rafał Dutkiewicz na Marszu dla Izraela. / fot. PAP/Jan Karwowski

Prezydent Wrocławia zakazał dziś Narodowego Marszu Niepodległości. Powodem jest oczywiście wszechobecny „faszyzm”.

W całym kraju zawrzało. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz ogłosił zakaz dla marszu 11 listopada z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Jak napisano w uzasadnieniu decyzji, „w związku z eskalacją agresywnych zachowań polegających na przepychaniu, szarpaniu, wyrywaniu megafonów przez uczestników zgromadzenia wobec osób niebiorących w nim udziału, organizator został poproszony […] o zaprzestanie tego rodzaju zachowań ze względu na zagrożenie zdrowia i życia ludzi”.

Jednak opinia publiczna dała prezydentowi miasta w kość. Jacek W. Bartyzel zauważył, że to właśnie decyzja prezydenta jest obiektywnie bliska faszyzmowi. – Faszyzm to doktryna uznająca prymat państwa i władzy nad jednostką. Przykładem działania o charakterze faszystowskim jest naruszanie wolności zgromadzeń. I nie ma znaczenia, czy zakazuje się marszu równości czy marszu narodowców – napisał na Twitterze.

Z kolei Łukasz Warzecha ocenia, że jest to „absolutnie skandaliczna decyzja, ewidentnie obliczona na sprowokowanie zadymy”. – Zachwyceni decyzją Dutkiewicza o zablokowaniu marszu narodowców są klasycznymi ofiarami kalizmu. Nie rozumieją, że liczy się głównie wolność słowa i demonstrowania poglądów. I dla lewej, i prawej strony – zauważa publicysta.

Z kolei Rafał Ziemkiewicz stwierdza, że prezydent ma „szczęście żeście się nie zamachnęli na homoparadę bo by was zgnoili a tak pochwalą”. – Jesteście, władzuniu, żałośni i macie w d. prawo i wartości którymi sobie wycieracie usta – pisze Ziemkiewicz.

Jacek Wilk zaś uważa, że decyzja ta to „de facto cenzura prewencyjna, zakazana w konstytucji”.

Źródła: twitter.com/nczas.com

21 KOMENTARZE

 1. Popieram Pana prezydenta Wrocławia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń powinni pilnować sami uczestnicy marszu a narodowcy lubią robić zadymy oraz młodzież wszechpolska i skinchedzi to organizacje faszystowskie. Nie ma zgody na rzerzenie faszyzmu w Polsce narodowcy powinni być zdeleganizowani nie powinni istnieć.

  • ….powiedział Bond-antyfaszysta, który wie, kto powinien lub nie powinien istnieć

  • Jak wiadomo, są dwa rodzaje faszyzmu: faszyzm i antyfaszyzm. „Bond” reprezentuje drugą wersję.

  • Hej Panie Bond(BŁĄD) uważam że tęczowe parady są dla mnie trochę zbyt faszystowskie,jak oni się ubierają? -wszyscy mamy się tak ubierać-gdzie tu tolerancja?już nie mówię o ich zainteresowaniach seksualnych, zoofilię też popierasz?

  • A tatuś i dziadziuś nie z resortu, bo to by tłumaczyło potrzebę nie istnienia innych.

  • Zmilcz śmieciu lewacki i antypolski. My mamy ważne święto. Wiec won łajzo z mego kraju, te lewackie ścierwo.

  • Nie rozumiesz jełopo,ze to ty propagujesz faszyzm?Nie dotarło do ciebie co napisał np.pan Bartyzel?Jeżeli nie ma zgody na faszyzm w Polsce,pierwsze co powinieneś zrobić to zgłosić się do prokuratury,przeczytać tej prokuraturze definicję faszyzmu,a następnie zaproponować wyrok dla siebie i innych dudkiewiczów,gronkiewiczów,ojelników-stokrotek,schetynów i innych zasr….(małą literę użyłem celowo,nie mam za grosz szacunku dla takich osobników).Stalin zostawił po sobie plemię śmierdzących gnoi,którym kazał wszystkich przeciwników nazywać faszystami.Zastanów się nad tym palancie.

  • ,,Bond,, Lepiej sam popełnij samobójstwo.Będzie dla ciebie gorzej,jak cię dorwiemy….

 2. Bond – ty ebałeś się z Czerepachem, czy tylko konsumowałeś twaróg z jego napletka?

 3. Marsze faszystów powinny byc zalegalizowane i ściśle monitorowane celem osiągniecia łatwiejszych odszkodowań za dewastacje mienia i uszczerbki na zdrowiu.

 4. Typowa ydowska prowokacja. Dalej zaprzeczają o projekcie udeopolonii? Policjanci idą na tzw zwolnienia chore byki, a ci szykują prowokacje i szczują na 11 by wywołać zadymę na masową skalę. Pełzający zamach stanu.

 5. W uzasadnieniu czytamy:
  zachowań polegających na przepychaniu, szarpaniu, wyrywaniu megafonów przez uczestników zgromadzenia wobec osób niebiorących w nim udziału” — co napisał sam Dutkiewicz. Co z tego zdania wynika? Ano to, że znalazły się tam osoby tworzące de facto kontrmanifestację, na którą żadnego pozwolenia nie miały! Ni można sobie tak biegać z megafonem, a jeżeli ktoś przez ten megafon wygłasza obelgi wobec uczestników legalnego (w minionych latach) zgromadzenia, to takiego prowoka powinna zwinąć policja, i to on jest winny naruszenia porządku publicznego!

  Czyli całe to dutkiewiczowe pieprzenie w bambus kupy się nie trzyma, i cuchnie prowokacją.

  BaSz’a

 6. Do Króla.Nie lubią,ale tutaj też nazjeżdżało się tzw nowych Wrocławian,którzy widocznie w głowie mają sieczkę zamiast mózgu.

Comments are closed.