To była kraksa i cud roku! Wstrząsające nagranie z polskiej autostrady. BMW dosłownie rozniosło Skodę w drobny mak. „Części z rozbitego auta spadały z nieba jak grad” [VIDEO]

Fot. youtube
Fot. youtube

Wstrząsające nagranie. SUV BMW z pełna prędkością uderzył w tył osobowej Skody. Czeskie auto zostało dosłownie rozerwane. Na nagraniu widać, jak po uderzeniu w Skodę we wszystkie strony latają oderwane części samochodu. To cud, że nikomu nic się nie stało!

Na tym odcinku A1 w stronę Gdańska ruch był niewielki. Tym bardziej dziwi, że niemiecka maszyna podczas manewru wyprzedzania zahaczyła o czeskie auto.

Czytaj też: Ołtarzyk dla Hitlera i płonąca swastyka w reportażu o polskich neonazistach. „Duma i Nowoczesność” dziękuje TVN-owi za reklamę

-„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW nie zachował ostrożności przy wyprzedzaniu. Można mówić o cudzie.”

-„Nie dość, że nikt nie zginął, to nikt z uczestników wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń” – mówi dla portalu o2.pl asp. Grzegorz Stasiak.

Stacji TVN24 udało się zaleście i porozmawiać z autorka tego wstrząsającego nagrania. Jak sama mówi jechała lewym pasem, gdy koło niej rozegrała się scena niczym z filmu akcji.

Jak sama mówi: Na filmie, w tym tumanie, tego nie widać, ale skoda była doszczętnie zniszczona. Poszłam sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało. Pani kierująca skodą narzekała tylko na ból ręki – przyznaje na łamach TVN24 emocjonalnie kobieta.

W skodzie oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze dwie inne osoby, w tym dziecko. Trzeba nazwać prawdziwym cudem patrząc na to nagranie, że nikomu nic się nie stało.

Kierowca i pasażer rozpędzonego BMW również nie odnieśli obrażeń. Z tego też powodu – co może szokować – policja zakwalifikowała zderzenie jako zwykłą kolizję. A sprawcy wypadku wystawiono mandat na zaledwie 500 zł.

Poniżej nagranie.

Przeczytaj też: Wyborcza szaleje! Nikt już jej nie słucha więc zadaje pytanie: czy Polacy są głupi? Ostra reakcja Patryka Jakiego

Wolność24/TVN24/ o2.pl

22 KOMENTARZE

 1. Wyprzedzanie z prawej strony na dwóch pasach? Za to nie został ukarany? Kretyn.

  • nie wiem, czy na podstawie tego paragrafu mogl wyprzedzac, ale cos takiego jest w przepisach-

   ,,Kierowca może wyprzedzać z prawej strony na jezdniach kierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu. Dotyczy to zarówno tradycyjnej jezdni jednokierunkowej, jak i drogi dwujezdniowej, złożonej z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu. W tej kategorii znajdziemy m.in. autostrady, które zgodnie z definicją są drogami dwujezdniowymi, odcinki dróg ekspresowych, gdzie mamy do czynienia z dwoma rozdzielonymi jezdniami oraz inne drogi, gdzie jezdnie są rozdzielone. W tych przypadkach nie ma znaczenia, czy droga znajduje się w obszarze zabudowanym, czy poza nim,,

   • Kierowcy BMW to sebixy z ptasim mózgiem. O jakich ty przepisach mówisz. To jest zwykły morderca.

    • zapominasz o jednym, kazdy z nas jest tym morderca za kierownica, bo jazda za kierownica to oszacowanie odleglosci, predkosci, drogi hamowania, a ze sa rozne mozgi, wiec sa rowniez rozne style jazdy. I nieda sie tego obramowac przepisami tak, jakbys ty chcial.

   • Nagrywająca niech dalej blokuje lewy pas przez kilometr tak jak tiry to dalej bedzie dochodzić do takich wypadków, gdyby nie wjechała na lewy, nikomu nic by sie nie stało, ale nie 95kmh i lewy pas :)

 2. A autorka nagrania wyprzedzająca „godzinę” jak tir tira to chyba też powinna raczej bocznymi drogami podróżować

  • Niestety ale nie. Kazdy powinien jechac z predkoscia, ktora uwaza za bezpieczna. Ma prawo wyprzedza¢ powolij, a ty masz poczekac. Skoro jestes kozak to masz dobry hamlunek i duzo koni zeby szybko przystpieszyc ponownie do tego 140km/h.

   • Od zmiany pasa do uderzenia minęły raptem 4 sekundy. Nie wiem jak szybko musiałoby jechać BMW, aby przy takiej drodze autorka nagrania nie widziała go w lusterku. Nie ważne jak szybko wyprzedzała (ja tam nie widzę, żeby jakkolwiek zbliżała się do skody), ale jak daleko było BMW i jak szybko jechało. Ruch na drodze jest wielowymiarowy, jak ktoś nie potrafi oszacować czy wymusi komuś pierwszeństwo, to nie powinien zasiadać za kółkiem. Według mnie większą wagę powinno mieć wymuszanie i zajeżdżanie drogi od prędkości czy ostrożności. Nawet największy idiotą nie wyprzedza tak celowo, po prostu uciekał na prawy pas. Nawet jadąc 200km/h BMW przejechałby nie więcej, niż 300m, a uwzględniając prędkość samochodu autorki nagrania, to BMW musiało być jeszcze bliżej. Nawet licząc od rozpoczęcia manewru powinna widzieć szybko zbliżający się pojazd.

 3. To nie cud tylko niemiecka technika. Dlatego prawiczki nienawidzą Niemców .

 4. Nagranie pochodzi sprzed prawie roku…
  Ogarnijcie się.
  Jeśli się nie mylę, to już był ten news na Waszym portalu.

Comments are closed.