Prezydencki deal dokonany. Teraz HGW umywa ręce

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Foto: PAP/Stach Leszczyński
Hanna Gronkiewicz-Waltz. Foto: PAP/Stach Leszczyński

Ręka rękę myje. To stare rzymskie przysłowie doskonale pasuje do dealu jaki zrobili dwaj prezydenci, Polski i Warszawy.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz doprowadziła do zakazu Marszu Niepodległości, o co jej środowisku chodziło, a prezydent Polski i premier oraz ich środowisko przejmują Marsz i jego trasę, o co im chodziło.

HGW po dokonaniu tego dealu umyła ręce i teraz czeka na rewanż, czyli pewnie na zaprzestanie „nękania” ją, przez Jakiego komisję i ostateczne zamiecienie tej sprawy pod dywan.

„Uroczystości państwowe są poza kompetencjami urzędu miasta. Oficjalne organizowanie marszu przez prezydenta oznacza, że teraz za wszystkie wydarzenia podczas tych uroczystości oraz za sprawy związane z bezpieczeństwem odpowiada Kancelaria Prezydenta RP” – powiedział Onetowi Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza.

„Oczywiście organizatorzy Marszu Niepodległości nadal mogą odwołać się od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mają na to 24 godziny od chwili jej wydania. Sąd może przyznać rację pani prezydent albo organizatorom zgromadzenia, ale może też uznać, że nie będzie zajmować się sprawą, skoro na planowanej wcześniej trasie Marsz Niepodległości nie może się odbyć, bo będą zorganizowane tam uroczystości państwowe, które zawsze mają pierwszeństwo” – dodaje Milczarczyk.

Kancelaria Prezydenta po spotkaniu Duda-Morawiecki: zostanie zorganizowany wspólny marsz.

„Marsz będzie objęty patronatem przez prezydenta. Organizacją marszu zajmie się rząd. Zapraszamy wszystkie Polki i wszystkich Polaków do udziału w tym marszu” – przekazał rzecznik prezydenta.

Roma locuta, causa finita.

25 KOMENTARZE

 1. Hej, dziewuchy, w górę kiecki,
  Bo nadjeżdża Morawiecki!

  Hej, dziewczyny, szerzej uda!
  Patrzył będzie Andrzej Duda!

 2. Ale podłe POPiSowskie sk…ny. Zapłacą za to. Bedę tą żydobolszewicką bandę zwalczał ze zdwojoną energią.

 3. Można zorganizować MN z opóźnieniem. Jak już sobie „państwowcy” przejdą.

  • można też go zorganizować np na śląsku, ale jak widzisz, twój Marsz Narodowy także jest z nimi dogdany. dostali propozycję startu z list Zjednoczonej Prawicy,nareszcie odżyją, i sprzedali Marsz. ja na ich miejscu bym właśnie tak zrobił.

  • Oczywiście, że deal. Duda wykolegował narodowców. Pytanie czy Polacy to kupią? Chyba tak, bo w tym marszu będzie 90%, w nielegalnym 10%. Wygląda na to, że Żydzi chcieli przejąć 11 listopada przed ustanowieniem Judeopolonii, najpierw muszą spacyfikować Polaków, bo chcą te 300 mld $, potem już z górki.

   • skąd wiesz co za to narodowcy dostali.

    jak widzisz wcale nie zrezygnowali z marszu, a mogli np powiedzieć, że zrobią swój na śląsku. tymczasem ze zdwojoną siłą organizują autobusy.

    cały ten MN to post SBecka organizacja która jest w jednym układzie. trudno by było inaczej.

 4. Uprasza się o niehisteryzowanie. Marsz jak to marsz. Utworzy się , przejdzie i rozejdzie. Czy czekają nas inne atrakcje? Podobno będzie transmisja ?

  • myślę, że jakaś parada wojskowa przynajmniej samolotów by sie przydała.

   ja bym też zorganizował akie wystawy czołgów np na niektórych skrzyżowaniach które uroczyście salutują ludzioim, i oczywiście prezydentowi.

   zrobiłbym znacznie lepszy show, ale i tak będize znacznie lepiej niż wcześniej, bo będzie większy budżet.

   nawet race bym ludziom rozdał.

 5. Jak to jest gdy przez 3 lata PIS nie potrafił zorganizować obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości, jedyne co to sprzeniewierzył 200mln zł … a 4 dni przed uroczystościami ukradł marsz zorganizowany oddolnie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, przy współudziale PO !!! Gdzie te k***wy mają godność, jednego dnia klękają przed konfesjonałem a drugiego kradną!

  • idę o zakład, że liderzy MN ten marsz sprzedali, tylko jeszcze nie wiesz za co. ale dowiesz się.

   liderzy mogiby np zmienić lokalizację na śląsk, albo nawet jakąś prywatną działkę pod grunwaldem. to nie ma znaczenia. ale tego nie zrobią.. bo marsz sprzedali. ty oglądasz tylko show.

  • Zamilcz zabłąkany człowiecze lub prowokatorze. Idziemy świętować stulecie NIEPODLEGŁOŚCI. w MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

   • To sobie idźcie ale odpieprzcie się od marszu organizowanego przez Polaków bolszewickie mendy.

 6. Dziadek na Murmanie,Tata AK,Sztutowo,katownie.Mama powstanie……..A ja faszysta,chyba się j…ę na linę.Wcześniej śmignę na Marsz.Nikt nam Go nie ukradnie..

 7. Kupa gówna u was, pismaku. Rzucacie łajnem z nadzieją, że coś się przylepi.

 8. BRAWO , PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA I PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI.
  Większość Polaków ma dość już tych rządów peowców,kodziarzy nowoczesnych to komuniści , czerwona zaraza.

 9. Sugeruje poetom na tym portalu — nie pier….cie wierszy, bo dzis nie pierwszy.

 10. Gumować, gumować i jeszcze raz gumować, bo od tej wolności sie polactwu w d…ch przerwaca!

 11. Prezes Bosak powinien w końcu dać tamę pomówieniom i skierować pozwy o zniesławienie. Po zapomnianym ekscesie Piróga pomawiającego prezesa o posiadanie chłopaka teraz redakcja najstarszego i najpopularniejszego portalu LGBTQ w Polsce QUEER.PL pomawia prezesa publicznie, że był widywany w klubach gejowskich. Chcą go zniszczyć jak Miśka!

  Łukasz Kolada, prezes koła Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach

 12. hgw poszła na współpracę z PAD w zamian ma obietnicę,ze nie będzie ciągana po sądach.

Comments are closed.