Czy oni pomylili zawód? Żony policjantów ujawniają: „Tak, wziął L4 i nie jest chory. Rok temu był tak poturbowany że miał szwy pod okiem”

Policja w dniu 11 listopada/fot. PAP/Jakub Kamiński
Policja w dniu 11 listopada/fot. PAP/Jakub Kamiński

Rząd już chyba nie ma jak schować głowy w piasek – protest policjantów trwa w najlepsze, zaś sytuacja jest dramatyczna! „Psia grypa” to niechęć do służby za „psie pieniądze” podczas Marszu Niepodległości ale też i do innych niebezpiecznych zadań.

Mój też wziął L4. Nie jest chory, ale nie chciał iść na marsz. W zeszłym roku był i tak go poturbowali, że skończyło się na szwach pod okiem. W tym roku i on odpocznie i ja będę spokojna – wyznaje pani Edyta, żona jednego z warszawskich policjantów.

W zeszłym roku w okolicach Marszu Niepodległości w starciach z prowokatorami i lewackimi mącicielami rannych zostało 22 policjantów. Trzech z nich w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Innego zdania jest pani Magda. – L4 przed marszem to tchórzostwo. Mój Adam nawet przez chwilę nie myślał o tym, żeby się wymigać. Taki wybrał sobie zawód i liczy się z niebezpieczeństwem, jakie z niego płynie – twierdzi.

Dwa lata temu w szpitalu wylądował jeden z kolegów Łukasza. Widziałam, że mój mąż się przestraszył. Ale wiesz, służba nie drużba. Trzeba było iść. Tylko że ja bałam się znacznie bardziej. Nie chciałam mu tego pokazać. Ale jak słodziłam herbatę to mi się ręce trzęsły – mówi Edyta.

Według obecnych doniesień, na L4 jest już 30 tys. policjantów, czyli jedna trzecia mundurowych w Polsce. Sytuacja jest więc dramatyczna. Jarosław Szymczyk, komendant główny zaproponował każdemu funkcjonariuszowi, który zgodzi się obstawiać pochód 11 listopada tysiąc złotych premii.

To jest załatanie dziury. W szeregach policji mówi się, że komendant kupuje ludzi na służbę. Informacja od policjantów jest taka, że to takie judaszowe srebrniki, więc przeznaczą je na szczytny cel – ocenia posunięcie komendanta szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Co mi po tysiącu złotych, skoro mój mąż idzie na spotkanie z chuliganami i naraża się na niebezpieczeństwo? On tam może nawet zginąć. Co ja mam mu za ten tysiąc trumnę kupić? To żadna zachęta. To przekupstwo zwykłe i tyle – uważa żona policjanta, Edyta.

Źródło: wp.pl

34 KOMENTARZE

 1. To dlatego,że nie ma obowiązkowej służby wojskowej która czyni ze młodego szczyla mężczyznę.A teraz jak widać same niedojdy… Ręce mu się trzęsą… Paradne! Niech się złapie za małego to będzie ich dwóch i będzie im raźniej.

  • he he, co racja to racja.
   Powinno sie utworzyć formację policji do ochrony policji. Te fajtłapy na L4 powinny być zwolnieni ze służby, mogą warzywa sprzedawać, roznosić ulotki, na budowie szpadlem robić – wszędzie roboli do pracy trzeba.

   Mandaty od kierowców zbierać służbowo, księdza służbowo skatować i utopić albo służbowo ze schodów zepchnąć, skopać bezbronnego służbowo po głowie z polską flagą – a potem w wieku 35 lat hyc na emeryturką bez wpłacenia ani grosza składki na ZUS – do tego chętnych nie brakowało o ile pamiętam.

   • Masz rację. Kilka lat temu opowiadał mi znajomy policjant że na rozmowie w sprawie przyjęcia do policji 90 % jako główną motywację wymieniali że emerytura jest po 15 latach. I dlatego do policji ida same lewusy.
    Wogóle to mało kto wie ze policjant ma płacone 100 % za L4 a zwykły pracownik tylko 80 %. Mój znajomy miał zawsze 5 miesięcy w roku L4 no bo po co chodzic do roboty skoro kasa ta sama. Jakby popatrzec w statystyki to policjanci to najbardziej „chorowita” grupa społeczna. Jak długo będą im płacić za darmo to tak to będzie wyglądało. Powinno byc najniższa krajowa plus dodatki. Jak nie pracujesz to nie jesz. I pani edytka mówiła by wtedy do męża za ma zapie… na marsz bo mu obiadu nie da i d… przy okazji tez.

  • Hahaha głupek. Obowiązkowa służba jest dla ludzi z IQ poniżej 90. Ja robię hajs a nie bawię się w rycerza frajerze!

   • hajs to na tobie robią frajerze. Z roboli jesteś, robolem byłeś jesteś i będziesz – gdybyś miał IQ powyżej zera to byś to wiedział matołku, he he.

    • Z roboli to ja cisne jak za psie pieniądze zazynaja zdrowie. Możesz być i prezesem banku a i tak robią na tobie hajs, więc dzięki za oczywistość frajerze.

     • Co racja to racja, dlatego nie warto być prezesm ale szefem dziwki do której prezes chadza. A od roboli trzymać się z daleka.

  • To wszystko przez to, że do slużby ida ludzie nie z powołania tylko z polecenia.

 2. Narodowcy pamiętajcie… POLICJANT TO PRZYJACIEL !

 3. K…a! Jak nie chcą ryzykować, niech się zatrudnią jako szatniarze w żłobkach a nie idą do policji. Może i wojskowi w razie wojny wezmą L4? jprdl, co za społeczeństwo! Z taką hołotą jak tu mieszka teraz, moglibyśmy zapomnieć o odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Podbiłby nas chyba nawet Bhutan. Korespondencyjnie…

 4. Czy ktoś wierzy, że ten redaktorem rozmawiał z żonami policjantow? Taki dialog dziecko w podstawówce może wymyślić.

 5. Pies też człowiek, ochraniac ludzi , a w nagrodę brać kredyt na jedzenie? Pfff nic dziwnego, że tylu policjantów za hajs daję cynę czy masz kłopoty i za hajs te kłopoty odejdą. Wielu ma lepsze kontakty niż połowa cwaniaków z ulicy. To nie jest kraj dla uczciwych ludzi.

 6. Dlaczego nikt nie sprawdza, czy faktycznie są chorzy i kto i na jakiej podstawie dał im L4.

  • Bo kolego policjant nie podlega pod zus. Dlatego lekarze daja im l4 bo wiedzą ze nikt tego nie kontroluje bo nawet nie ma takiego prawa. Moj znajomy policjant 5 miesięcy w roku jest na L4 bo im płacą 100% a nie jak wszystkim 80 %. To po co on ma chodzic do roboty skoro za siedzenie w domu tez ma to samo. Do tego po 15 latach moze isc na emeryturę i potem sobie dorabiają. Jak to się mówi ryba psuje się od głowy. Jak moze byc dobrze w kraju jak sędzia nie przestrzega prawa a policjant to złodziej.

   • Emerytury najwyższe (z ZUS-u) mają ci co nie płacą składek: sedziowie, peokuratorzy, policjanci, cała mundurówka a ci co płacą będą dostawać najniższe.
    Sędzia dostaje z 20 koła a ten co go utrzymuje – 1 koła, jak ma szczęście i nazbiera składek.
    Pasożyty cholerne. I jeszcze do tego kradną i są bezkarni. PO chce im pr<zywrócić emerytalne uprawnienia: emeryturka po 15 latach pracy i zero skladek do ZUS: robole za nich zapłacą.

 7. Kurcze, niech zmienią zawód, policja nie jest dla mięczaków, jest ryzyko i powinni odpowiednio zarabiać, bo czasem muszą się narażać. To, że pani mąż wziął L4 to skandal, lewe zwolnienia i ZUS nie grzmi i nie sprawdza.

 8. Życzę pani Edycie i innym aby mąż już na służbę nie wrócił. Najlepiej niech sobie rentę załatwi( dorobi na szlabanie), pani będzie spokojniejsza, a my bezpieczniejsi.

 9. Panowie Policjanci, spokojnie, bez paniki. Idziemy na Marsz świętować ale w razie czego was obronimy ;-)

 10. Zdaje się, że były informacje o konsultowaniu metod strajku z Francuskimi policyjnymi związkami? Gdzie jest kontrwywiad?

 11. Ach pani Edyto! Proszę trzymać mężulka przy spódnicy, to mu się krzywda nie stanie;), proszę biedaka ochraniać przed traumą spotkania z groźnymi narodowcami, he, he. Niech się dziećmi opiekuje a pani – do roboty! Na rodzinę przecież trzeba zarobić:) Pewnie w Policji miejsca się zwolnią, będą potrzebować kobiet, które ocieplą wizerunek tej służby:)

 12. Twój komentarz czeka na moderację jest

  **prosze wyłumaczyć narodowi na czym polega ” MASOWE IŚCIE POLICJI NA L-4″ Gdzie trzeba się udać aby na życzenie dostać L-4 , i siedzieć w chacie zdrowy jak BYK i dostawać kasiorke ?!**’….to powinno skończyć się wywaleniem ze służby policjantów, lekarzy i procesami karnymi o wyłudzenie świadczenia oraz poświadczenia nieprawdy…………..W NORMALNYM PAŃSTWIE !

 13. A ja uważam, że w Polsce jest nadal milicja, a nie policja. I oczywiście, że do służby w milicji idzie człek prosty, taka trochę taki ( Kulfon)niedojda. 15 lat i emeryturka, przywileje jeszcze chyba bierutowskie. Na emeryturce może dorobić skolko godno. Swoją drogą to chyba są marsze nienawiści Polaka do Polaka. Skoro w takie święto narodowe trzeba pilnować ludzi i policjantów ( kulfonów)

 14. Mało zarabiają, ale przywileje emerytalne się należą jak psu buda.
  Lekarze niewinni wystawienia lewych zwolnień mundurówka niewinna migania się od służby.

  Jeśli służba jest za ciężka proponuję seppuku lub rezygnację. Ludzi do łopaty brakuje nie wszyscy muszą być na utrzymaniu budżetu.

 15. Oszustów i naciągaczy przed komisje, dyscyplinara i won. Tym co pracują dodać pobory wywalonych i git. Nie potrzebujemy zdechlaków i kanciarzy w mundurach.

 16. Mieszanie „związków zawodowych i niepełno sprawnymi organami prawa” wymaga ścisłego nadzoru dla nygusów związkowców i niepełno sprawnymi organami

 17. Niedługo będzie jak w Danii, tam nawet wojsko w razie niebezpieczeństwa ma obowiązek wywiesić białą flagę

 18. Witam wszystkich, nazywam się Marian i jestem tu, aby dać krótkie świadectwo o tym, jak udało mi się uzyskać prawdziwą pożyczkę, po tym, jak zostałem oszukany zbyt wiele razy. Uważałem, że rezygnacja jest najlepsza, więc nie miałem nic wspólnego z internetowymi pożyczkodawcami. więcej, aż do dnia, w którym przeglądałem internet i widziałem kobiety z Polski, które pisały na Facebooku, że udało jej się zdobyć prawdziwą legit pożyczoną po tylu razach, myślałem, że spróbowanie byłoby znów najlepsze i Skopiowałem firmowy e-mail i wysłałem do nich tekst z prośbą o pożyczkę w wysokości 500 000 euro, aby móc ponownie rozpocząć działalność, otrzymałem od nich odpowiedź i powiedzieli mi, żebym nigdy się nie martwił, że zamierzają mi pomóc z pożyczką i wierzyłem im tak bardzo, że modliłem się do Boga i czekałem na nich, przyjąłem wszystkie ich procedury i ku mojemu największemu zaskoczeniu wysłano mi na rachunek bankowy pożyczkę w wysokości 50000 euro, nigdy nie wierzę, że takie firmy pożyczkowe wciąż istnieją, dopóki nie spotkam się Pani Jorge Grace, dyrektor zarządzający Grace loa n firma, proszę mój przyjacielu, jeśli jesteś zmęczony oszukanym online, skontaktuj się z panią Jorge Grace, są wiarygodnymi pożyczkodawcami kredytowymi, jestem szczęśliwy dzisiaj i moja firma się świetnie rozwija, wszystko dzięki im za pomoc i modlę się o moje Boże błogosławieństwo je dla mnie, na wypadek, gdybyś był w takiej sytuacji jak ja, skontaktuj się z nimi w ich firmowym mailu {[email protected]} oni są najlepsi ze wszystkich i zapewniam cię, że nigdy cię nie zawiedzie lub cię zawiedzie, ona pomogło wielu ludziom, jestem dziś bardzo szczęśliwy dzięki pani Jorge Grace i jej organizacji.

  Marian Teresa

Comments are closed.