Europejski Nakaz Aresztowania wobec komunistycznego zbrodniarza Stefana Michnika!

Stefan Michnik. / fot. Wikipedia
Stefan Michnik. / fot. Wikipedia

Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec b. sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika – podał pion śledczy IPN. S. Michnik podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

Informację o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec Stefana Michnika przedstawił w czwartek w Warszawie minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego prok. Andrzej Pozorski.

Stefan Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

W ocenie prowadzącej śledztwo prokuratury IPN w Warszawie, przestępstwa te polegały m.in. na wydaniu bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego; m.in. kuriera 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa oraz jednego z żołnierzy ZWZ, Armii Krajowej i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Prokuratura IPN podkreśla, że zarzuty wobec Michnika w tych sprawach jeszcze nie były stawiane.

W toku postępowania – jak poinformował prok. Pozorski – zgromadzono materiał dowodowy dający podstawy do przyjęcia, że sędzia Stefan Michnik „sprzeniewierzył się zasadzie obiektywizmu, określonej w art. 5 ówcześnie obowiązującego kodeksu wojskowego postępowania karnego, a orzekając w sprawach karnych kierował się przede wszystkim przesłankami natury ideologicznej, dążąc do fizycznej eliminacji osób postrzeganych przez ówczesne władze jako przeciwników politycznych”.

Stefan Michnik (ur. 1929) mieszka obecnie w Szwecji i – jak podał pion śledczy IPN – co najmniej od 2008 r. unika jakichkolwiek kontaktów zarówno z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też z właściwą polską placówką dyplomatyczną; nie odbiera również korespondencji kierowanej do niego w śledztwie.

Wojskowy Sąd Garnizonowy już wcześniej wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika, jednak dotyczył on innych lżejszych zarzutów. Realizacja tego wniosku okazała się niemożliwa, ponieważ w listopadzie 2010 r. Sąd Rejonowy w Uppsali uznał, że przestępstwa zarzucone podejrzanemu, zgodnie z prawem szwedzkim, uległy przedawnieniu, a poszukiwany jest obywatelem szwedzkim. Tym samym oddalono wniosek o przekazanie Stefana Michnika organom polskiego wymiaru sprawiedliwości. (PAP)

19 KOMENTARZE

 1. Typowe pisowskie działania pod publikę. Wszystko jest obliczone na kolejną przegraną i upokorzenie Polski. Tak działa pisowska nazibolszewia we wszystkich sprawach, w których pozornie, dla ogłupienia patriotycznej części społeczeństwa, „podejmuje walkę” o polskie sprawy.

  • W dniu 25 lutego 2010 r. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie na wniosek pionu śledczego IPN wydał nakaz aresztowania[9], na podstawie którego w październiku wydany został Europejski Nakaz Aresztowania[10].

   18 listopada 2010 r. sąd w Uppsali odmówił wydania Stefana Michnika do Polski tłumacząc, że czyny które mają mu być zarzucone w Polsce, a umieszczone w europejskim nakazie aresztowania, w świetle prawa obowiązującego w Szwecji, uległy przedawnieniu[11].

  • Oto jest pytanie. Tez sobie je postawiłem zaraz po ukazaniu się tej informacji…

 2. To bardzo dobry ruch Pana Ziobry ale wydaje mi się, że jest sam…żydokomuna do tego nie dopuści żeby bandziora Schechtera deportować do Polski. Będzie tak jak z Mazurem…

  • Tak, tylko Mazur przewerbowal sie do CIA a starego Szechtera Mosad raczej nie wezmie.
   Zreszta nie musi. Wystarczy ze to bydle wyjedzie do Izraela i juz nawet sam Trump nie osmieli sie podniesc na niego reki.

 3. To czystej wody antysemityzm. A co na to brat zbrodniarza – Adam Michnik wybitny działacz „antykomunistyczny”?

 4. tylko ten fjut jeszcze nic o tym nie wie, bo informacja ta ukazala sie najpierw w prasie w Polsce, teraz bedzie mial czas isc do adwokata i popytac sie , czy go komunistyczna szwecja przekaze , czy tez nie. Takie sprawy zalatwia sie panstwo -panstwo, a w miedzy czasie wysyla sie ludzi, ktorzy go obserwuja jaki wykona on ruch. Szwecja plywa w zydowstwie i kazda informacja skierowana przeciwko zydowi mieszkajacemu w tym kraju oznacza tylko tyle, ze natychmiast jest informowany przez swoich ,,kolesiow,, i kurier dostarcza informacje o bezplatnym locie do izraela.

 5. Szwecja to państwo bezprawia i syfu – wątpię że mają tam czas się zajmować zbrodniarzami, zwłaszcza że tam się kocha takich michników.

 6. Polskim komuchom, ubekom, esbekom, milicjantom, zomowcom też należą się sądy.
  Niektórzy z nich gorsi od polskiego Żyda Stefana Michnika.
  Ale, póki co, olbrzymia większość żyje sobie bezkarnie. Czy żyła i umarła nie niepokojona przez państwo polskie, i została z szacunkiem pochowana.
  Skupianie uwagi tylko na żydach-komuchach i odwracanie uwagi od o wiele liczniejszych polskich komuchów jest rasistowskim oszukaństwem.
  Twierdzę to ja, Polak, antykomunista.

Comments are closed.