Jeszcze nie zaczął prezydentury, a już łamie obietnice wyborcze! „Warszawa dla wszystkich”, którzy mają poglądy takie jak my!

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski "obrońca wolności". / fot. Twitter

Rafał Trzaskowski zapomina co mówił i co robił paręnaście miesięcy temu? Teraz pochwala decyzję Hanny Gronkiewicz Waltz o zakazie Marszu Nieodległości a wcześniej żądał wolnych zgromadzeń! Rafał Ziemkiewicz na Twitterze komentuję hipokryzję nowego prezydenta Warszawy. „Tak wygląda zakłamany Szmondak”.

Oto jak mówił w grudniu 2016 o wolnych zgromadzeniach: Dlaczego protestujemy w Sejmie? Ponieważ PIS podważa większość naszych wolności!”. Jednak wtedy polityk walczył m.in. o wolność zgromadzeń dla swojego środowiska a to zupełnie inna „para kaloszy”.

Teraz natomiast jak popiera rękami i nogami kontrowersyjną i skandaliczną  decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu Marszu Niepodległości. Decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz poparł między innymi jej następca na stanowisku prezydenta stolicy – Rafał Trzaskowski.

„Ja się zgadzam z decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz, zresztą rozmawialiśmy o tym. Czekamy teraz na jasną deklarację ze strony ministra Brudzińskiego czy rząd PiS jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo warszawiakom, czy nie” – powiedział Trzaskowski.

„Słyszałem wypowiedzi nawet premiera Morawieckiego, który wątpił w to czy organizatorzy zapewnią bezpieczeństwo. Stąd ta decyzja. Jesteśmy w procedurze prawnej i czekamy na uzasadnienie, jasną deklarację rządu PiS” – tłumaczył Trzaskowski.

Na hipokryzję Trzaskowskiego zareagował popularny publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Comments are closed.