Młodzież Wszechpolska ostro: „Kto jest tak naiwny, by uwierzyć, że Duda i rząd uratowali Marsz Niepodległości? Oni kastrują jego ideę!”

Marsz Niepodległości w Warszawie/fot. Facebook Młodzież Wszechpolska
Marsz Niepodległości w Warszawie/fot. Facebook Młodzież Wszechpolska

Na oficjalnym profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Facebooku pojawiło się mocne oświadczenie, w którym wprost zarzucają fałsz narracji o „ocaleniu marszu” przez prezydenta i rząd. Zarzucają także PiS-owi „kastrację idei Marszu Niepodległości”.

Czy ktoś jest tak naiwny, aby uwierzyć, że prezydent Andrzej Duda do spółki z rządem uratowali Marsz Niepodległości przed Hanną Gronkiewicz-Waltz? – pyta Młodzież Wszechpolska.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiedziało odwołanie się do sądu ws. decyzji prezydent Warszawy. Nawet według nieprzychylnych nam prawników, argumentacja HGW była po prostu żałosna i żaden sąd by jej nie przyjął. A nawet jeśli stałoby się inaczej, to żadna polityczna ustawka nie powstrzyma ponad stutysięcznego tłumu. Siłą rzeczy odbyłoby się zgromadzenie spontaniczne – zauważają Wszechpolacy.

Tuż po „konsultacjach” PAD z PMM ogłoszono, że „zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz”. Strona prezydencka jak ognia unikała sformułowania „Marsz Niepodległości”, a organizatorów MN potraktowano jak przeszkodę do usunięcia – przypominają.

Zwracają również uwagę, że „według medialnych doniesień wszystko było zaplanowane”. – Nawet wojewoda z nadania PiS-u miał polecenie wydania DECYZJI O ZAKAZIE Marszu Niepodległości w środę po południu. Z pomocą przyszła jednak HGW – podkreślają.

Zwracają także uwagę na fakt, że „upaństwowienie Marszu to splunięcie w twarz tysiącom wolontariuszy, którzy poświęcali mnóstwo swojego czasu i pieniędzy na jego zorganizowanie”. – Społeczny fenomen Marszu Niepodległości polega na oddolności, autentycznej swobodzie, radości ze świętowania, a niekiedy także i na wyrażeniu swojego niezadowolenia. Teraz to jest bezczelnie deptane w imię zdobycia monopolu na patriotyzm przez okrągłostołową partię, która przez bite trzy lata nie znalazła pomysłu na obchody stulecia niepodległości! Prawo i Sprawiedliwość kastruje ideę Marszu Niepodległości, ale się na tym przeliczy. Naród stoi ponad partią Jarosława Kaczyńskiego, która przecież nie będzie rządzić wiecznie i prawdopodobnie nie zostawi po sobie żadnej pozytywnej spuścizny – podsumowali.

Źródło: facebook.com