Młodzież Wszechpolska ostro: „Kto jest tak naiwny, by uwierzyć, że Duda i rząd uratowali Marsz Niepodległości? Oni kastrują jego ideę!”

Marsz Niepodległości w Warszawie/fot. Facebook Młodzież Wszechpolska
Marsz Niepodległości w Warszawie/fot. Facebook Młodzież Wszechpolska

Na oficjalnym profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Facebooku pojawiło się mocne oświadczenie, w którym wprost zarzucają fałsz narracji o „ocaleniu marszu” przez prezydenta i rząd. Zarzucają także PiS-owi „kastrację idei Marszu Niepodległości”.

Czy ktoś jest tak naiwny, aby uwierzyć, że prezydent Andrzej Duda do spółki z rządem uratowali Marsz Niepodległości przed Hanną Gronkiewicz-Waltz? – pyta Młodzież Wszechpolska.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiedziało odwołanie się do sądu ws. decyzji prezydent Warszawy. Nawet według nieprzychylnych nam prawników, argumentacja HGW była po prostu żałosna i żaden sąd by jej nie przyjął. A nawet jeśli stałoby się inaczej, to żadna polityczna ustawka nie powstrzyma ponad stutysięcznego tłumu. Siłą rzeczy odbyłoby się zgromadzenie spontaniczne – zauważają Wszechpolacy.

Tuż po „konsultacjach” PAD z PMM ogłoszono, że „zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz”. Strona prezydencka jak ognia unikała sformułowania „Marsz Niepodległości”, a organizatorów MN potraktowano jak przeszkodę do usunięcia – przypominają.

Zwracają również uwagę, że „według medialnych doniesień wszystko było zaplanowane”. – Nawet wojewoda z nadania PiS-u miał polecenie wydania DECYZJI O ZAKAZIE Marszu Niepodległości w środę po południu. Z pomocą przyszła jednak HGW – podkreślają.

Zwracają także uwagę na fakt, że „upaństwowienie Marszu to splunięcie w twarz tysiącom wolontariuszy, którzy poświęcali mnóstwo swojego czasu i pieniędzy na jego zorganizowanie”. – Społeczny fenomen Marszu Niepodległości polega na oddolności, autentycznej swobodzie, radości ze świętowania, a niekiedy także i na wyrażeniu swojego niezadowolenia. Teraz to jest bezczelnie deptane w imię zdobycia monopolu na patriotyzm przez okrągłostołową partię, która przez bite trzy lata nie znalazła pomysłu na obchody stulecia niepodległości! Prawo i Sprawiedliwość kastruje ideę Marszu Niepodległości, ale się na tym przeliczy. Naród stoi ponad partią Jarosława Kaczyńskiego, która przecież nie będzie rządzić wiecznie i prawdopodobnie nie zostawi po sobie żadnej pozytywnej spuścizny – podsumowali.

Źródło: facebook.com

32 KOMENTARZE

  • Prawdopodobnie PIS był dogadany w tej sprawie z HGW. Nie chcieli organizować drugiego, mniejszego, oficjalnego marszu, ani przyklejać się do dawnego. A tak wyjdą na obrońców tradycji marszu.

 1. Objęcie przez prezydenta i rząd patronatem marszu niepodległości ucina wszelkie machinacje próbujących ten marsz zablokować. Ciężko Wam to zrozumieć?

  • nie umiesz czytać?

   to jak przywalenie komuś w ryj, a potem podanie mu ręcznika. PiS (wraz z PO) chciało marsz zablokować by go uratować, i teraz jedyne pytanie jakie pozostaje, to czy organizatorzy w tym siedzą czy nie.

   mogą udać, że kupują ratunek dudy i kaczyńskiego.

   albo mogą iść na wojnę i oddać im puste ulice, przenosząc marsz czy to pod wisłę, czy też w to samo miejsce za tydzień, co byłoby na zawsze największym z możliwych ciosów w PiS, bo rozdzieliłoby marsz z 11.11 na pierwszą niedzielę po 11.11, dajac Narodowcom własny dzień. takie sytuacje z czasem tworzą rewolucję.

   w tym momencie nie ma ważniejszego tematu dla kaczyńkiego niż ten marsz. marsz jest klarownym dowodem, że naród nie popiera władz. to jest jak spluniecie w twarz. kaczynski zatem zrobi wszytko, nawet dogadując się z RN, by marsz odkupic. stawka to ok 10 tyś za statystę. rynkowo.

  • Idz sie zaszczep psychopato, wszo falszywa, manipulancie. Zdychaj pod smietnikiem zdradziecki hamie.

  • Nie.
   PiS nigdy nie popierał marszu w Warszawie. Robili swoje w Krakowie.
   Zapamiętaj, PiS, to zwykła banda czerwonych gangsterów na usługach międzynarodowych finansistow. Wyplyneli na krytykowany folksdojcz ów z PO. W następnym nych wyborach będą ratować się koalicja z PSL albo z SLD.

 2. Marsz sie odbedzie jak Jahwe w Polin przykazal!W pierwszej parze Maliniak z Bolkiem w drugiej Zorzetta z Schudrihem bracia Michnikowie, srodowiska kombatanckie z UB,SB,WSW,WSI,Cahalu,Schin Bet,Mossadu itd
  moze jeszcze gräfin von Hände hoch z volksdojczami plus gromadka kolorowych zboczencow na dokladke.
  POLSKA wam tego nie zapomni!!!

  • Zgadzam się z Tobą !Przyjdzie jeszcze czas,kiedy będziemy to całe bagno naprawiać,a wtedy nie uda się im jak w 1989 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • dokładnie. dobry i zły żyd. kradnę. :)

 3. Przecież to nie kaczafi i juda lub brudzio albo mariusz to zaplanowali, oni dostali rozkaz. Co za hołota z tego pisu, po zresztą też, Polska (rządy) to kupa śmierdzącego gówna i wszyscy sąsiedzi to wiedzą i nawet taka wesz jak Litwa śmieje się nam w twarz.

  • ONR jak wiadomo to organizacja faszystowskia na marszu niepodległości w ubiegłym roku doszło do zamieszek jednej kobiecie podpalił włosy to bandyci

 4. Tak samo młodzież wszechpolska lubią robić zadymy podczas marszu niepodległości to organizacja przestępczą powinno się zdegalizowac

  • Jak wiadomo, są dwa rodzaje faszyzmu: faszyzm i antyfaszyzm. „Bond” reprezentuje ten drugi przypadek.

 5. Czytając komentarze na tym portalu (wiem że sobie szkodzę), dochodzę do wniosku że jednak JKM osiągnął sukces w wyborach. 1% poparcia mając takich zwolenników jak tutaj, to jest prawdziwy wyczyn. Przepraszam Krulu, błądziłem.

 6. Trzeba pamiętać że w takim marszu niepodległości idą matki z małymi dziećmi a ci faszyści z ONR biją wszystkich jak popadnie kto odpowie jeżeli takie dziecko zginie słuszna decyzja Pani prezydent miasta Warszawy no i brak policjantów do zapewnienia bezpieczeństwa poszli na chorobowe L4.

 7. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 8. Trzeba zrobić zwrot i Marsz Niepodległości skierować na Jasną Górę.Kto żyw staje przed tronem NAJŚWIĘTSZEJ PANIENKI w pełnym rynsztunku(flagi,race,transparenty) i z Różańcami.Dwa miliony POLAKÓW na kolanach przez cały dzień i noc modlących się na Różańcu zmiecie to szatańskie ścierwo,które już niemal 70 lat pastwi się nad naszym umęczonym narodem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Przyznaję CAŁKOWITĄ RACJĘ Młodzieży Wszechpolskiej w temacie autentyczność czy spontaniczność marszów organizowanych przez ruchy narodowe.
  Marsze Niepodległości w Polskie Święto 11 Listopada tchną AUTENTYZMEM przeżywania. Większość tzw. świąt narodowych (państwowych) to biurokratyczne flaki z olejem. Dlatego, dlatego właśnie ! są solą w oku APARATCZYKÓW wypranych z jakichkolwiek uczuć patriotycznych. Pokazują NIHILIZM takich ludzi jak Dutkiewicz, HGW czy PiSdzielców z JW na czele. Jedyna ich troska to własne kariery polityczne.

  • PS.
   Jedyna ich troska to własne kariery polityczne oraz … obawy, co junia na to powie. A także, co też Kozia Wólka Zeitung napisze.

 10. A dopiero co Narodowcy organizowali wiece poparcia dla PiSu, haha. Frajerzy!

Comments are closed.