Nie będzie żadnego marszu. Trzy asteroidy niebezpiecznie zbliżą się do Ziemi w ten weekend! NASA wydała ostrzeżenie [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

Wygląda na to, że nie ma sensu spierać się o obchody 11 listopada. Tak wynika z najnowszego ostrzeżenia NASA. Właśnie w ten weekend w ziemię mogą uderzyć trzy potężne asteroidy, które stanowią ogromne zagrożenie. Największa z nich ma aż 30 metrów!

NASA ostrzega, że w ten weekend trzy wielkie asteroidy zbliżą się niebezpiecznie blisko ziemi. Największa z nich ma średnicę 30 metrów i najbliżej kuli ziemskiej znajdą się w sobotę 10 listopada.

Około godziny 15 czasu polskiego asteroida 2018 VS1 minie ziemię. Ma ona średnicę 13-28 metrów. Według szacunków, trajektoria lotu kosmicznej skały przebiegać będzie 862,7 tys. mil od Ziemi w miejscu najbliżej ziemskiego globu.

16 minut później przeleci 2018 VR1. Ma ona około 30 metrów szerokości i jej uderzenie mogłoby spowodować katastrofalne skutki w promieniu wieluset kilometrów. Na szczęście, według spekulacji naukowców, ma przelecieć 3,12 mln mil od Ziemi.

Około godz. 19.20 czasu polskiego przeleci trzecia asteroida. 2018 VX1 ma 17 metrów szerokości. Najbliższy dystans od naszej planety według szacunkowej trajektorii wynosić będzie 237 tys. mil.

Mimo pozornie dalekich odległości, NASA kwalifikuje je jako „bliskie podejścia”. – Podczas orbitowania wokół słońca obiekty bliskie Ziemi mogą się do nas zbliżyć – informuje przedstawiciel agencji kosmicznej. – Pamiętajmy, że „bliskie” odległości astronomiczne mogą być bardzo odległe w kategoriach ludzkich – miliony a nawet dziesiątki milionów kilometrów – dodaje.

Źródło: mirror.co.uk/youtube.com

33 KOMENTARZE

 1. PAMIĘTAJCIE!

  żyd w końcowych pięciu cyfrach pesel ma liczby 2,7 i 9.

 2. Nie zdążą zrobić z nas Polin i poddać depopulacji lub poligonu w WW3 :)

  • Obie spadną bo to nie asteroidy ale mienie przesiedleńcze pejsatych co ich Pan Bóg 5000 lat temu wywalił z Raju na Ziemię za złodziejski jabłkowy biznes w Pańskim Sadzie.

 3. ten portal swoimi tytułami zaczyna przypominać najlepsze światowe i polskie brukowce

 4. Tymi danymi wypełniliście mi pola od komentarza. Brawo nczas:-)
  Głupi Dzban.

 5. podupiony news- nie warto isc na marsz, bo trzy asteroidy przemieszczaja sie w przestrzeni , przelatujac w odleglosci 200tys km od naszej planetki. To jak bedzie 198 tys km odleglosci, to kazecie juz nam zazyc cyjanek, czy dozylnie wpakowac sobie 2 litry wodki?

 6. Dobra, poziom dna, mułu i wodorostów został oficjalnie osiągnięty, gratuluję nagrody wodnika szuwarka…

 7. Od tej najbliższej steroidy powinien oddzielić spory odłamek,który by jeb… w łeb durnowatego redachtora od kosmicznych katastrof.

 8. Kiedys jeszcze czytalem po tym art blokuje ten portal na samsung daily news – ktos kto to pisal niezle przypala dopalacze. Bez pozdrowien

 9. Bez przesady! To są spore odległości! Za bliskie uważa się odległości mniejsze niż trajektoria Księżyca! Nie raz w ostatnich latach „przelatywały” podobnej wielkości asteroidy w odległościach rzędu „kilkadziesiąt tysięcy” km od Ziemi!

Comments are closed.