Nie będzie żadnego marszu. Trzy asteroidy niebezpiecznie zbliżą się do Ziemi w ten weekend! NASA wydała ostrzeżenie [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube

Wygląda na to, że nie ma sensu spierać się o obchody 11 listopada. Tak wynika z najnowszego ostrzeżenia NASA. Właśnie w ten weekend w ziemię mogą uderzyć trzy potężne asteroidy, które stanowią ogromne zagrożenie. Największa z nich ma aż 30 metrów!

NASA ostrzega, że w ten weekend trzy wielkie asteroidy zbliżą się niebezpiecznie blisko ziemi. Największa z nich ma średnicę 30 metrów i najbliżej kuli ziemskiej znajdą się w sobotę 10 listopada.

Około godziny 15 czasu polskiego asteroida 2018 VS1 minie ziemię. Ma ona średnicę 13-28 metrów. Według szacunków, trajektoria lotu kosmicznej skały przebiegać będzie 862,7 tys. mil od Ziemi w miejscu najbliżej ziemskiego globu.

16 minut później przeleci 2018 VR1. Ma ona około 30 metrów szerokości i jej uderzenie mogłoby spowodować katastrofalne skutki w promieniu wieluset kilometrów. Na szczęście, według spekulacji naukowców, ma przelecieć 3,12 mln mil od Ziemi.

Około godz. 19.20 czasu polskiego przeleci trzecia asteroida. 2018 VX1 ma 17 metrów szerokości. Najbliższy dystans od naszej planety według szacunkowej trajektorii wynosić będzie 237 tys. mil.

Mimo pozornie dalekich odległości, NASA kwalifikuje je jako „bliskie podejścia”. – Podczas orbitowania wokół słońca obiekty bliskie Ziemi mogą się do nas zbliżyć – informuje przedstawiciel agencji kosmicznej. – Pamiętajmy, że „bliskie” odległości astronomiczne mogą być bardzo odległe w kategoriach ludzkich – miliony a nawet dziesiątki milionów kilometrów – dodaje.

Źródło: mirror.co.uk/youtube.com