PiS wczoraj postawił pomnik Lecha Kaczyńskiego. Dziś Koalicja Obywatelska deklaruje jego usunięcie

Rafał Trzaskowski (P) i j Paweł Rabiej (L) podczas Warszawskiej Konwencji KO. fot. PAP/Jakub Kamiński
Rafał Trzaskowski (P) i j Paweł Rabiej (L) podczas Warszawskiej Konwencji KO. fot. PAP/Jakub Kamiński

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanął wczoraj na Placu Piłsudskiego. Dziś Koalicja Obywatelska ustami Pawła Rabieja zadeklarowała, że rozważy jego usunięcie.

Paweł Rabiej, członek Nowoczesnej, który wkrótce obejmie stanowisko wiceprezydenta Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej, ujawnił w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24, że Koalicja Obywatelska rozważy demontaż pomnika Lecha Kaczyńskiego „jeśli Warszawiakom będzie przeszkadzał”.

W tej samej rozmowie Rabiej stwierdził, iż „Lech Kaczyński był człowiekiem zasłużonym dla polskiej polityki”.

Być polityk może miał na myśli zgodę na podpisanie Traktatu Lizbońskiego, który otworzył drogę do przekształcenia konfederacji, jaką była wcześniej Unia Europejska, w „superpaństwo” i likwidacji państw narodowych.

To właśnie na mocy Traktatu Lizbońskiego Polska uznała prymat prawa wspólnotowego nad krajowym.

9 KOMENTARZE

  1. Tralalala a wszystko na koszt podatnika. Przecież to pieniądze wszystkich czyli niczyje :(

  2. lech kaczyński doprowadził do zniszczenia wielu polskich firm poprzez wprowadzenie nakazu aresztowania przedsiębiorców w przypadku widzimisię urzędników skarbowych. Doprowadził też do utraty przez Polskę suwerenności podpisując Traktat Lisboński. Codziennie stawiam tej kreaturze pomnik. Tylko potem spuszczam wodę.

  3. …oraz poparl bandycka aneksje Kosowai. wstrzymal ekshumacje w Jedwabnym!!

  4. I słusznie, nie widze powodu aby mu stawiać pomniki w każdym mieście i nazywać ulice jego imieniem w każdej miejscowości. To jest jakaś pisowska obsesja

  5. oooo, idą wybory, krzyż i Smoleńsk się zużył, trzeba nakręcić nową spiralę nienawiści, pobawić się ludzkimi emocjami….

  6. Przeniesienie pomnika gdzieś to mało. należy /z szacunkiem dla zmarłego/ przenieść jago szczątki na zwykły cmentarz !!! Wawel to miejsce pochówku dla królów i bohaterów narodowych, a nie dla kogoś kto zginął w wypadku samolotu.

  7. Kolejny pomnik i tylko z powodu tego, że zginął w samolocie. Nawet to (wbrew opiniom niektórych) nie było jego „zasługą”. No ale nasi władcy uważają, że takich to autorytetów mieć będziemy i morda w kubeł chamy.

Comments are closed.