Skandal! Zniszczono groby polskich bohaterów z czasów II Wojny Światowej w Layton. „To już trzeci tego typu przypadek”

Skandal w Layton. Zdemolowali polskie groby/ Twitter/ Fot: Blackpool Gazette
Skandal w Layton. Zdemolowali polskie groby/ Twitter/ Fot: Blackpool Gazette

Skandal! Zdemolowano polskie groby na cmentarzu wojskowym w Layton. Kilka dni przed świętem odzyskania przez Polskę niepodległości zniszczono groby polskich żołnierzy. Żołnierzy którzy walczyli za Wielką Brytanię podczas II Wojny Światowej.

Jak podaje „Blackpool Gazette” wandale zniszczyli ozdobne szklane znicze umieszczone na grobach polskich żołnierzy oraz kilka płyt nagrobnych. Jak się okazuje to nie pierwszy raz, gdy dopuszczono się zniszczenia cmentarzu polskich bohaterów.

„Niestety, to już trzeci tego typu przypadek, gdy zostaliśmy poinformowani o antyspołecznych zachowaniach na tym cmentarzu” – komentował przedstawiciel rady miasta w Blackpool.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą do lokalnych mieszkańców o czujność i o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań, które mają miejsce na cmentarzu. Chcemy położyć kres tego typu skandalicznym zachowaniom” – czytamy dalej.

Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Wezwanie w tej sprawi otrzymali w poniedziałek, o godzinie dziewiątej. „Jestem absolutnie oszołomiony ignorancją sprawców” – komentował radny Chris Ryan.

„Nie rozumiem jak ktokolwiek mógł się dopuścić takiego aktu wandalizmu i to jeszcze w takim okresie. Na cmentarzu wojennym w Layton spoczywają żołnierze, którzy brali udział w zarówno I, jak i II Wojnie Światowej. Pochowano tutaj 26 polskich żołnierzy, którzy pełnili swoja służbę w Blackpool” – dodał radny ma łamach „Blackpool Gazette”.

Źródło: polishexpress.co.uk/Blackpool Gazette

7 KOMENTARZE

 1. A moze ktos zaplacil angielskim huliganom, a tikich tu nie brakuje, aby znszczyli te groby. Podejrzewalbym Swoietów.

 2. A może to ty nie wiesz, co i jak? To były angielskie marksizdy lewachy.

 3. To nie jest przyjemna wiadomość, ale ona ma wielki walor edukacyjny. Ona ukazuje nam prawdziwy stosunek Anglików do Polaków . Na tle zbydlecenia i Anglików coraz sympatczniej prezentują sie Rosjanie i Niemcy. Oni róþwniez niszczyli nasz cmentarze , ale my bylismy i jesteśmy ich wrogami

 4. Przecież to ci ukochani przez was brexitowcy z Faragem i Robinsonem na czele.
  Albo Johnson się znowu schlał

  • Oj lewiczkowa logika: za brexitem głosuje 50% z 72% uprawnionych (czyli jakieś 36% brytyjczyków) – czyli mniejszość ale to na pewno oni :D A ja myślałem że lewiczki kochają demokrację.

  • Kto powiedział, że zrobili to miejscowi? W UK mieszka wielu takich jak ty obywateli kod oraz ukroli, którzy nienawidzą wszystkiego co polskie.

 5. Równie dobrze mogły to być nasze lemingi, tylko opłacone by jeszcze bardziej podgrzewać atmosferę przed obchodami 11 listopada.

Comments are closed.