Szokujące zeznania organizatora „urodzin Hitlera”. Impreza zamówiona przez tajemniczych mężczyzn za kilkadziesiąt tysięcy

Ołtarzyk dla Hitlera i płonąca swastyka w reportażu o polskich nazistach. / TVN/ Twitter
Ołtarzyk dla Hitlera i płonąca swastyka w reportażu o polskich nazistach. / TVN/ Twitter

Z zeznań Mateusza S.,organizatora „urodzin”, wynika, że impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. złotych.

Mateusz S.,prezes stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, zeznał, że w marcu 2017 roku otrzymał od dwóch nieznanych mu mężczyzn 20 tysięcy złotych w zamian za organizację „urodzin Hitlera”.

Zleceniodawcy chcieli, by na imprezie pojawiły się płonące swastyki, hitlerowskie emblematy, flagi i mundury. Postawili też warunek by w imprezie uczestniczyła „Anna Sokołowska”, która skontaktuje się z nim w tej sprawie.

„Anna Sokołowska” to w rzeczywistości Anna Sobolewska – dziennikarka „Superwizjera” i jednocześnie współautorka słynnego reportażu wyemitowanego przez TVN. Skontaktowała się z Matuszem S. w marcu 2017 w sprawie wyjazdu na koncert.

Przed słynnymi „urodzinami Hitlera” Mateusz S. rozsyła zaproszenia za pomocą aplikacji messenger. „Anna Sokołowska” chce wziąć w niej udział i chce zabrać ze sobą kolegę. Tym „kolegą” jest Piotr Wacowski, współautor reportażu.

Impreza odbywa się 13 maja 2017. Biorą w niej udział także dziennikarka TVN wraz z towarzyszącym jej Piotrem Wacowskim, który tak wczuwa się w rolę, że sam hailuje. Oboje przepytują uczestników w trakcie imprezy przy ognisku. Częstują współuczestników alkoholem. Interesują się jakie cele stawia sobie stowarzyszenie i działania będzie podejmować. Piotr Wacowski w rozmowie z Adamem B. pyta o uchodźców i zachęca do aktywnej walki z nimi.

Adam B. został już skazany za udział w „urodzinach Hitlera”, a także za nielegalne posiadanie broni. Co dziwne mimo poważnych zarzutów sąd ukarał go jedynie grzywną. Absurdalne zarzuty i kuriozalny wyrok dla uczestnika „obchodów urodzin Hitlera”. Grzywna za nielegalne posiadanie broni

Nagrania zostają wyemitowane wiele miesięcy później. Wybucha skandal, a media w wielu krajach na świecie publikują zdjęcia z „urodzin Hitlera”.

Matusz S. zeznał, że wydał pieniądze na prywatne cele. Nie wie kim są mężczyźni, którzy mu je przekazali. Nie jest to jedyna dziwna sprawa związana z tym skandalem. Wątpliwości budzi choćby wyjątkowo łagodne potraktowanie przez sąd Adama B, który został oskarżony o nielegalne posiadanie broni, zagrożone sankcją pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Został ukarany jedynie grzywną. Trudno nie odnieść wrażenia, że Sąd wydał wyrok, który nie zaszkodził zbytnio oskarżonemu. Pytanie dlaczego tak się stało? Czy przypadkiem Adam B oraz Mateusz S. nie są współpracownikami, którejś ze służb, a sprawa ma charakter prowokacji?

źródło: wPolityce.pl/nczas

17 KOMENTARZE

 1. Artykuł zgodny z twardą linią redakcji – ciemny ludek wszystko kupi ; „Szokujące zeznania organizatora „urodzin Hitlera”. Impreza zamówiona przez tajemniczych mężczyzn za kilkadziesiąt tysięcy’
  Jednym słowem spotkania III stopnia – Hitler z za grobu zapragnął imprezy na swoją cześć i wszystko jasne.

  • Oczywiście. I wypowiedzi uczestników też były grane? Zam to środowisko i wiem, że przygłupów w niej nie brakuje, cała realizacja idealnie wpasowywała się w ich poziom. Poza tym jakim trzeba być idiotą by będąc w organizacji prawicowej, przyjąć od anonimowych ludzi kasę którzy stawiają warunki i chcą zorganizowania takiej imprezy. To albo ma się poglądy narodowe albo na tyle inteligencji by wyczuć, że „coś tu śmierdzi”. Być może człowiekowi zabrakło jednego i drugiego.

   • Myślenie nie boli ale widocznie nie dotyczy to wszystkich. Skoro, zgodnie z sugestia redakcji, impreza była płatną prowokacją, to aby przyjąć pieniądze nie trzeba być idiotą tylko płatnym prowokatorem. Próbowałeś przyłapać redakcję na sprzeczności, tymczasem sam w nią popadłeś. Co jakoś nie dziwi wśród zwolenników Gośki, która w zaprzeczaniu sobie na razie zdecydowanie wiedzie prym. Przy okazji: narodowy socjalizm to ideologia lewicowa, a nie prawicowa.

    • Neomarksistowska nazi-bolszewia robi co może żeby prawda na temat lewackich socjalistycznych mutacji była dalej zakłamywana.

     Jeden z cytatów nazi-bolszewika Goebbelsa:

     „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
     Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • Może oświecisz nas żydofilu,dlaczego ktoś propaguje nazizm czy jak tak chcesz ten socjalizm nazywać w lesie?W lesie to możesz zrobić kupę i nikt tego nie zauważy.To twój ukochany TVN, emitując to ścierwo telewizyjne,ewidentnie propagował nazizm.Gdyby te śmierdzile z TVN-u zrobiłby to na ulicy,wśród ludzi,zostaliby zmasakrowani.Gdybym widział to na własne oczy,pewnie użyłbym wszystkiego co miałbym pod ręką.Dlatego zrobili to w lesie.Rozumie osoba?

 2. No i super. Teraz czekamy na aresztowanie tych dziennikarzy pod co najmniej zarzutem propagowania nazizmu. Co najmniej bo w gre wchodzi szkalowanie imienia Polski

  • Popieram. Tym bardziej surowo za propagowanie nazizmu należy ukarać dziennikarzy jako osoby zaufania publicznego. Chyba, że była to świadoma prowokacja. Ale wówczas należało upublicznić informację o tejże prowokacji.

 3. kovalski? Opowiesz jak było? Dalej udajesz babę czy już nie?

 4. I jak zwykle TVN pierwsze na posterunku wcale bym się nie zdziwił jakby to była prawda

  • Pisałem o tym wcześniej.
   To było przedstawienie dla tvn. Skąd w środku lasu, ekipa tvn z kamerami? Przypadkowo tam trafili robiąc film przyrodniczy?

   • Tak,przypadkowo szli z tragarzami.I czekali pół roku.Wściekłe TVN to śmierdząca kupa.

 5. krotka ma pamiec kut..s, nie potrafi powiedziec, ze to ci z TVN byli, ktorzy stali za kamera i to filmowali?

 6. Dochodzenie powinno sięgnąć nieco głębiej.
  Do kwestii skąd TVN miał kasę na TVN ?

Comments are closed.