To nie koniec serialu pt. „Marsz Niepodległości”! Ratusz zapowiada apelację od wyroku

Pełnomocnik prezydent stolicy mec. Antoni Kania-Sieniawski zapowiedział, że ratusz odwoła się od decyzji sądu uchylającej zakaz organizacji 11 listopada Marszu Niepodległości. „Mamy 24 godziny, żeby złożyć zażalenie”.

Przypomnijmy, Sąd Okręgowy w Warszawie nieprawomocnie uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w centrum stolicy.

„Mamy dwa przejścia marszów w tym samym miejscu i czasie. To jest precedensowa sprawa, nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji” – ocenił mec. Kania-Sieniawski, odnosząc się do obecnej sytuacji.

W środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono, że zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

„Chcę się odnieść do organizowanego przez pana prezydenta marszu (…), a także zapowiedzi uczestników Marszu Niepodległości, że bez względu na decyzję sądu i tak przyjadą do Warszawy. Te okoliczności nie miały absolutnie żadnego znaczenia dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy. Badaliśmy tylko, czy przesłanki przywołane przez prezydent Warszawy są uprawdopodobnione, czy są nieuprawdopodobnione” – argumentował sędzia Michał Jakubowski tłumacząc swoją dzisiejszą decyzję.

źródło: PAP / Wolność24.pl

21 KOMENTARZE

 1. Bufetowa gra razem z tymi żydowskimi pachołkami z PiSu teraz to widać ewidentnie.

 2. Marsz Zaprzańców będzie miał lepiej, bo pewnie pójdzie z nimi bufetowa, to pewnie przyniesie im po lufie i po śledziku

  • Kim są Ci zaprzańcy?
   Prezydent RP?!Największym sukcesem HGW będzie skłócić Polaków. Może jeszcze weźmiemy się za łby podvzas przemarszu?!

 3. Co ta kobieta z obcego plemienia, robi jeszcze w jakichkolwiek władzach naszego państwa? Czy za swoje przewinienia/winy/przestępstwa(?) już odpowiedziała? A może ona jest we władzach swojego państwa tylko jeszcze Polacy o tym nie wiedzą?…

   • To ona z mężem jako państwo nazywają się Polin? Bo takiego państwa Polin w rozumieniu terytorium i na mapach fizycznym nie znam i nie mam. Nowe powstało, na czyim terenie? Ja pisałam o naszym państwie, czyli polskim i Polaków:)
    Zapamiętaj na wieki! Nasze (moje) państwo, nazywało się Polska i tak ma się nazywać zawsze. Kto myśli i mówi inaczej, niech się zawsze przy nazywaniu Polski jakimś obcym i nic mi nie mówiącym słowie zakrztusi, dopóki nie nauczy się wymawiać właściwej nazwy kraju, który od zawsze należał do Polaków!

  • I cóż Ty poradzisz,że polactwo takich szemranych typków wybiera sobie na zarządców? Widocznie im z tym dobrze.

 4. Niniejszym ogłaszam przetarg na zorganizowanie i wdrożenie do działania Ministerstwa Do Spraw Marszów. Osobiście sugeruję przeniesienie domeny jego działania na pola, dzięki czemu będzie większe pole do popisu dla kierowców, tak samochodów dostawczych, jak i osobowych. Tak nam dopomóż Bóg!

 5. „Mamy dwa przejścia marszów w tym samym miejscu i czasie” – dobre tylko jedni idą wgedług czasu letniego a drudzy zimowego.

  • jak na razie to Sumlinski otwiera Polakom oczy. A Ty krzykaczu gdzie jestes?

 6. Podobno Partia Oszustów i Nowośmieszna będą organizować swój marsz.
  Wiewiórki mi zdradziły, że jakie będą tam hasła. Oto kilka z nich:
  „Precz z IPN-em, i CBA !!! ”
  „Chcemy wina i ośmiorniczek!!!”
  „Żądamy wpuszczenia afrykańskich inżynierów i lekarzy !!!”

  • Oj tak, lekarzy by się przydało. Brakuje, problem nagminny. Módlcie się o zdrowie bo nie daj Boże pochorować się.

 7. Jak Hanka Klozetowa może się odwołać skoro nie jest już prezydentem Warszawy?

 8. To ta pani,co niegdyś dostawała orgazmów w Odnowie w Duchu Świętym czy jakoś tak.

Comments are closed.