To nie koniec serialu pt. „Marsz Niepodległości”! Ratusz zapowiada apelację od wyroku

Pełnomocnik prezydent stolicy mec. Antoni Kania-Sieniawski zapowiedział, że ratusz odwoła się od decyzji sądu uchylającej zakaz organizacji 11 listopada Marszu Niepodległości. „Mamy 24 godziny, żeby złożyć zażalenie”.

Przypomnijmy, Sąd Okręgowy w Warszawie nieprawomocnie uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w centrum stolicy.

„Mamy dwa przejścia marszów w tym samym miejscu i czasie. To jest precedensowa sprawa, nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji” – ocenił mec. Kania-Sieniawski, odnosząc się do obecnej sytuacji.

W środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono, że zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

„Chcę się odnieść do organizowanego przez pana prezydenta marszu (…), a także zapowiedzi uczestników Marszu Niepodległości, że bez względu na decyzję sądu i tak przyjadą do Warszawy. Te okoliczności nie miały absolutnie żadnego znaczenia dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy. Badaliśmy tylko, czy przesłanki przywołane przez prezydent Warszawy są uprawdopodobnione, czy są nieuprawdopodobnione” – argumentował sędzia Michał Jakubowski tłumacząc swoją dzisiejszą decyzję.

źródło: PAP / Wolność24.pl

Comments are closed.