To PiS jest winny zamieszania wokół Marszu Niepodległości! Chcieli mieć cykliczne miesięcznice, teraz mogą mieć problem

Jarosław Kaczyński. / foto: PAP: Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński. / foto: PAP: Paweł Supernak

„Przepisy o zgromadzeniach cyklicznych(art. 26b ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach) zostały wprowadzone dwa lata temu, w momencie gdy jedna grupa obywateli organizowała przemarsze upamiętniające co miesiąc katastrofę smoleńską, a inni obywatele protestowali wobec takiej formy upamiętnienia katastrofy i jej ofiar” – czytamy w oficjalnym komentarzu rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

Rządowy marsz pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy zamiast Marszu Niepodległości, to temat, który rozgrzewa nie tylko publicystów ale polityków. Z godziny na godzinę pojawiają się jednak kolejne „problemy” związane z decyzją polityków partii rządzącej.

Jak twierdzi Adam Bodnar polskie prawo nie jest przygotowane na sytuację, w której mamy jednocześnie do czynienia z wydarzeniem cyklicznym, a takowym jest Marsz Niepodległości oraz wydarzeniem o charakterze państwowym.

„Powołując się właśnie na te przepisy i chęć stałego organizowania marszu 11 listopada zgłosili o to wniosek przedstawiciele Marszu Niepodległości. Wojewoda wydał im na to zgodę na trzy lata, czyli do 2020 r.” – podkreśla rzecznik praw obywatelskich.

W związku z tym, część środowiska prawniczego twierdzi, że Marsz Niepodległości nadal może się odbyć według złożonego wcześniej wniosku. Sytuacja staje się na tyle zawiła, że w takim przypadku nielegalnym stałby się marsz prezydenta Dudy.

„Rzecznik przypomina także, że choć ustawa Prawo o zgromadzeniach wyłącza spod swego działania zgromadzenia organizowane przez władze państwowe i kościoły, to nie ma przepisów, które wskazywałyby, jak postępować w wypadku kolizji zgromadzeń organizowanych przez obywateli i przez przedstawicieli państwa” – czytamy w komunikacie.

Co zatem stanie się, jeśli organizatorzy Marszu Niepodległości nie będą chcieli odpuścić i postarają się przejść zaplanowaną wcześniej trasą? Nie wiadomo, obecnie co możemy stwierdzić z całą pewnością to fakt, że „państwo teoretyczne” w tych dniach pokazuje swój prawdziwy obraz – sklejany na taśmę.

źródło: RPO.gov.pl / Wolność24.pl

20 KOMENTARZE

 1. Pan Jarosław z wielkim smakiem
  W Magdalence chlał z Kiszczakiem

  • nie kumam czemu ludzie się dziwią, że pis to złodzieje, czy że kaczyński to kolega kiszczaka. to są tematy oczywiste, tak jak i to, że pis wraz z po, kukizem i każdym prócz RN chce RN ukraść MN. to też jest oczywiste.

   dla mnie enigmą jest natomiast dlaczego RN daje się wykastrować. dlaczego np RN nie chce iść inną trasą, albo w inny dzień. zgodzimy się, że absolutnie RN nie może iść w marszu PiS. a jednak tak się na koniec dnia stanie – i to jest zagadką.

   • Przecież RN może iść tą samą trasą przed marszem PiS . byłoby śmiesznie gdyby oficjele musieli czekać aż stutysięczna masa przetoczy się ulicą i oglądać plecy ostatnich w marszu Niepodległości. Tyle że PiS zrobi taką obstawę że nikt się przed nich nie wciśnie.

    • taki jest plan PiS. puścić MN o 14, samemu iść o 15.

     na zdjęciach i tak wyjdzie ze kaczynski jest wielki.

     • tak myślę… naturalnie nie wiem jaki jest plan PiS.

      to jest misternie planowane od miesięcy w głowie jednego człowieka.

 2. w nocy uchwaii się co trzeba i po problemie.

  • chłe chłe miesięcznice się skończyły to można zrobić nowelizację nowelizacji. mają wprawę z ustawą o IPN.

 3. To jest”sklejanie cząstek”,które w żaden sposób nie dają obrazu całości, tylko jeszcze dzielą to,co i tak juz jest podzielone.Żenada.

 4. „Dziś też nie będziemy razem,Panie Duda,bo fałsz Pana słów urąga ludziom rozumnym.”

 5. Kto najbardziej korzysta na takim podzieleniu i skłóceniu Polaków?… Tak, tak!… Niektórzy muszą mieć niezły ubaw z nas i z naszych „problemów”, które sami stworzyliśmy albo nam stworzono?
  Cyrk cyrkiem poganiany i cyrk robiony z naszego państwa, co rusz! Ale czy nie kolejna i jedna z metod osłabiania państwa? Komu to wszystko najbardziej służy?

  • Tym co intrygi i kariery przedkładają wyżej od państwa i narodu polskiego. Na początku przynajmniej udawali, że los narodu leży im na sercu. Teraz odkryli przyłbice.
   Oczywiście także pomiotowi tzw. żydokomuny. Ale w tym wypadku zoologiczna wrogość wobec Narodu Polskiego to czynnik stały, więc nie powinien dziwić.

 6. Jarosław mistrz intrygi.
  Najpierw ukradł termin „prawica” a teraz znacjonalizował marsz nacjonalistom.

  • A później zaplątał się o własne sznurowadła i je*nął o beton.

 7. Jeszcze zatęsknicie za Korwinem, a „przepisy o zgromadzeniach cyklicznych” wyjdą wam zbokiem.

 8. Jasne. Malinowski ukradł samochód Kowalskiemu, ale winny jest Nowak. Bo jego okno wychodzi na parking.
  ….Ech wy durne pismaki pełne nienawiści do PiS

 9. A ja jestem zadowolony że Narodowcy są spychani na margines. I dopóki nie nauczą się współpracować niech tam siedzą. Mogli wejść we współpracę i z Dudą i z rządem, ale nie…..oni sami chcą….Polskie DEBILE !

Comments are closed.