Trump usadza chamskiego dziennikarza z CNN-u. „Powinni się wstydzić, że pracujesz dla nich. Jesteś niegrzeczną, okropną osobą” [VIDEO]

Donald Trump oraz Jim Acosta i April Ryan. / fot. Prt Sc Twitter
Donald Trump oraz Jim Acosta i April Ryan. / fot. Prt Sc Twitter

Prezydent Donald Trump wdał się w ostrą wymianę zdań z Jimem Acostą z CNN. Nazwał dziennikarza „niegrzeczną i okropną osobą”. Do incydentu doszło w trakcie konferencji prasowej gdy Acosta zadał pytanie dlaczego Trump przedstawia karawanę migrantów jako „inwazję”.

Acosta zwracił uwagę, że karawana jest setki km od granicy z USA. Trump odpowiedział, żeby pozwolił mu (jako prezydentowi red.) rządzić krajem, a sam zajął się prowadzeniem programów CNN. Następnie odebrał głos dziennikarzowi, który nadal próbował zadawać pytania i szamotał się z kobietą z obsługi przekazującą mikrofon dziennikarzom.

Acosta mimo tego zadał pytanie o śledztwo w sprawie próby wpływania na wybory przez Rosjan. Trump odparł, że niczego się nie obawia, bo śledztwo to mistyfikacja. Kazał wyłączyć mikrofon dziennikarzowi CNN i odszedł od podium, zza którego odpowiadał, gdy ten mimo to próbował zadawać pytania. Na koniec dodał:”CNN powinien się wstydzić, że pracujesz dla nich. Jesteś niegrzeczną, okropną osobą”. Wytknął też Acoście, że w okropny sposób traktuje Sarę Huckabee (rzecznik prasowa Białego Domu red.) i innych ludzi. Zwrócił uwagę, że nie powinien tego robić.

W trakcie konferencji doszło też do starcia ze związaną z CNN dziennikarką April Ryan, która próbowała zadawać pytanie w trakcie gdy Trump odpowiadał innemu dziennikarzowi. Trump kilkukrotnie kazał jej usiąść i zwrócił uwagę na napastliwość dziennikarzy reprezentujących CNN.

Jim Acosta został pozbawiony przepustki do odwołania i nie może wchodzić na teren Białego Domu.