WAŻNE! Jeszcze dziś sąd zajmie się sprawą Marszu Niepodległości. Jaką decyzję podejmą niezawiśli sędziowie?

Marsz Niepodległości 2017. / fot. PAP/Radek Pietruszka
Marsz Niepodległości 2017 w Warszawie. / fot. PAP/Radek Pietruszka

W czwartek o godz. 18.30 Sąd Okręgowy w Warszawie rozpozna odwołanie organizatorów Marszu Niepodległości od decyzji prezydent Warszawy zakazującej tego marszu; rozprawa będzie jawna – poinformowała PAP sekcja prasowa tego sądu.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. W czwartek rano Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent Warszawy.

Jeszcze w środę podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz ocenił, że nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie Marsz Niepodległości się nie odbył. Wiceprezes tego stowarzyszenia Witold Tumanowicz zaznaczył, że w ostateczności odbędzie się marsz na zasadzie zgromadzenia spontanicznego.

Również w środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono – jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski – że zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej; organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd. (PAP)

5 KOMENTARZE

 1. cały ten teatrzyk im teraz wychodzi bokiem.

  RN powinien spokojnie powiedzieć, że albo idzie sam wałem wisły, albo dołączy do Marszu Adriana w połowie, tak by upokorzyć Adriana, albo… że zrobią własny marsz za tydzień, i od 2019ad będą zawsze robili własne marsze w pierwszą niedzielę po 11.11 – na pamiątkę próby kradzieży ich marszu przez Adriana.

  ale RN tego nie zrobi, bo RN osobiście przehandlował 50,000 statystów do tearzyku Adriana, i cała ta operacja była planowana od wielu miesięcy. HGW oczywiście też w tym siedzi. i sądy też.

  jedna wielka ściema.

 2. Za duzo parad drogowych i mafii kibolstwa. Brudzinski nie powinien sie cackac jak PO.

  • zmieniasz temat.

   tematem nadrzędnym jest tu sprzedaż tych kiboli, jak bydła, jak mięsa, przez RN, dla Adriana.

   te kibole mają giga wartość. RN jest drugim po Korwinie ugrupowaniem fanatyków w PL. moherów jest raptem 50,000, ale Narodowców w ONR prawie 100,000. to ma wielką wartość. Kaczyński to wie. Kaczyńskiego popierają mohery i hejterzy, ale hejterzy to bardzo płynny kapitał. dziś dają tobie jutro komuś innemu. nawet jeśli jest ich milion.

 3. Poza merytorycznymi argumentami przemawiającymi za skasowaniem decyzji o odwołaniu Marszu dochodzi „kosa”jaką PIS ma z sądami, więc decyzja może być tylko jedna.
  Pewnie po niekorzystnym rozstrzygnięciu Maowiecki, Juda, Kukizu i PISzczury znowu sobie „przypomną”, że jednak mają na 11 Listopada inne plany.
  Pójdą do swoich codziennych „obowiązków” czyli głównie rycia i knucia.

  • ale tej akcji długo nie zapomną. pajace z RN również.

   „zdemaskowany żyd to głupi żyd” (Talmud)

Comments are closed.