Ależ on wkopuje narrację rządu! Gliński: „Od dawna chcieliśmy zorganizować swój marsz. Decyzja o jego organizacji nie ma nic wspólnego z decyzją HGW”

Piotr Gliński. / foto: PAP
Piotr Gliński. / foto: PAP

Piotr Gliński dziś rano w „Salonie politycznym Trójki” całkowicie zniszczył kilkudniową narrację rządu o „ratowaniu marszu” 11 listopada! Jak sam przyznał, „od dawna chcieli zorganizować swój marsz”, zaś decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz nie miała żadnego wpływu na ogłoszenie prezydenta i premiera.

Decyzja o zorganizowaniu marszu państwowego, nie była związana z decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz. Od dawna chcieliśmy to zrobić – powiedział na antenie Trójki wicepremier Piotr Gliński.

Przypominamy, że od kilku dni w mediach prorządowych oraz propartyjnych narzucano narrację o „ratowaniu Marszu Niepodległości” przez prezydenta i premiera po decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak zauważa poseł Winnicki, stwierdzenie wicepremiera „nie tylko burzy całą, dotychczasową narrację rządu ale i nie wystawia chlubnego świadectwa jego powadze”.

„Od dawna chcieli to zrobić” i ogłosili decyzję 4 dni przed setną rocznicą? Studenci z większym wyprzedzeniem zapraszają na domówkę – podsumował Robert Winnicki.

Źródło: twitter.com