Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour – zamknięte. Żabka czynna. A galerie handlowe? 12 listopada dniem wolnym od pracy, ale dla kogo? Sprawdź gdzie zrobisz zakupy w poniedziałek

Sklepy sieci Biedronka, Lidl, Auchan, Netto oraz Kaufland - zdjęcie ilustracyjne. / foto: wikimedia
Sklepy sieci Biedronka, Lidl, Auchan, Netto oraz Kaufland - zdjęcie ilustracyjne. / foto: wikimedia

Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour i wszystkie inne sklepy popularnych sieci będą tego dnia zamknięte. To konsekwencja wprowadzenia przez Sejm ustawy o 12 listopada 2018 jako dniu wolnym od pracy. 

„Ja liczę na to, że na podstawie po prostu zdrowego rozsądku i życzliwości właścicieli sklepów, dużych hipermarketów i supermarketów pracownicy po prostu nie będą pracować” – mówił na briefingu prasowym Stanisław Karczewski, odpowiadając na pytania, czy 12.11 będzie dniem niehandlowym.

„Biorąc pod uwagę standardy operacyjne i wymagania związane z procesami planowania – oraz szanując czas naszych pracowników, których nie chcemy zostawiać w niepewności do ostatniej chwili – poinformowaliśmy nasze koleżanki i kolegów z wyprzedzeniem, iż sklepy Tesco 12 listopada będą nieczynne.Sklepy pracują w standardowych godzinach do soboty, 10 listopada, a następnie od wtorku, 13 listopada” – czytamy w komunikacie wydanym przez sieć Tesco.

Gdzie na pewno zrobimy zakupy? Z dnia wolnego nie skorzystają pracownicy sieci Żabka oraz Freshmarket. Sieci oficjalnie zakomunikowały, iż tego dnia wszystkie ich placówki będą otwarte tak jak ma to miejsce w dniu roboczym.

Na ten moment nie wiadomo jak wyglądać będzie sytuacja z galeriami handlowymi. Według Państwowej Inspekcji Pracy powinny one zastosować przepisy tożsame z niedzielą niehandlową, jednak oficjalnie takie przymusu wprowadzić nie można.

Jeśli zatem planujecie zakupy w popularnych galeriach proponujemy sprawdzać np. profile społecznościowe tych miejsc. Według wiedzy uzyskanej na ten moment, większość galerii zapowiada zamknięcie.

źródło: TVN24 BiS / Wolność24.pl