Co dalej z Marszem Niepodległości? Narodowcy zdradzają kulisy negocjacji z prezydentem i rządem. Rozmowy przerwane

Marsz Niepodległości 2017. / fot. PAP/Radek Pietruszka
Marsz Niepodległości 2017 w Warszawie. / fot. PAP/Radek Pietruszka

Jest przerwa w negocjacjach ze stroną rządową ws. marszu 11 listopada, obie strony – rządowa i organizatorzy Marszu Niepodległości – wróciły do swoich wewnętrznych narad – poinformował w piątek wieczorem PAP prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Krzysztof Bosak na Twitterze napisał, że obecnie czekają na decyzję władz.

Rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita poinformował wcześniej w piątek PAP, że odbywają się rozmowy między stroną rządową a stowarzyszeniem, które jest organizatorem obywającego się od kilku lat w Warszawie 11 listopada Marszu Niepodległości. „Te rozmowy faktycznie są prowadzone. Rozmawiamy z ministrem Dworczykiem (szefem KPRM Michałem Dworczykiem), z Ministerstwem Obrony Narodowej. Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy wynik tych rozmów” – powiedział Kita. Jak dodał, rozmowy dotyczą tego, „żeby jakoś pogodzić tę sytuację formalno-prawną, aby pójść razem”.

Prezes Ruchu Narodowego – współtworzącego Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, poseł Robert Winnicki pytany przez PAP, czy są jakieś postępy, jeżeli chodzi o rozmowy ze stroną rządową ws. marszu 11 listopada odparł, że „najprędzej późnym wieczorem można się ich spodziewać”. Dopytywany, czy nadal te negocjacje się toczą, powiedział: „raczej teraz jest przerwa w tych negocjacjach, teraz obie strony wróciły do swoich wewnętrznych narad i wieczorem jest kolejna runda (negocjacji)” – powiedział Winnicki.

Pytany wcześniej w piątek, jakie warunki są stawiane przez organizatorów Marszu Niepodległości stronie rządowej, odpowiedział, że „są to warunki takie, żeby Marsz Niepodległości, jako inicjatywa społeczna, spontaniczna był obecny, zaznaczony”. „To nie jest do końca tak, że nie chcemy iść w marszu państwowym. Zobaczymy co z tego wyjdzie” – dodał.

Według niego, „są różne warianty w grze”. „My chcemy przede wszystkim przeprowadzić Marsz Niepodległości. W jakiej formule się on odbędzie, to się jeszcze okaże. Przy dobrej woli ze strony rządu, bo my mamy dobrą wolę, żeby się porozumieć, w tej sprawie można sobie różne scenariusze wyobrażać. Nawet i taki scenariusz: dwa zgromadzenia, jeden marsz. Pytanie: czy będzie ze strony rządowej wola, żeby się porozumieć” – powiedział Winnicki

Zapytany, jaki jest ostateczny termin na uzyskanie porozumienia powiedział: „Ja myślę, że +deadline+ to temat dla strony rządowej, bo my nasz marsz mamy gotowy od miesięcy. Od miesięcy mamy przygotowane: nagłośnienie, zabezpieczenie, tiry z nagłośnieniem, sceny. To wszystko jest. Już kilkaset tysięcy złotych zostało wydanych na to, żeby Marsz Niepodległości przygotować”. Jak dodał, są to pieniądze społeczne, „zebrane od ludzi”.

„To rząd naprędce organizuje swoją infrastrukturę i, moim zdaniem, to rząd ma problem, bo robią wszystko na ostatni moment. Wtedy, kiedy rząd już będzie wiedział czego chce, to myślę, że dosyć szybko będzie można dojść do porozumienia, o ile będzie taka wola polityczna. Nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować, ale środowiska narodowe są otwarte do współpracy” – powiedział Winnicki.

Stwierdził też, że nie obawia się o wynik zażalenia na postanowienie sądu uchylające zakaz organizacji Marszu Niepodległości wydany przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz. Jak dodał nie spodziewa się „żadnego innego wyroku”, bo zakazanie przeprowadzenia Marszu Niepodległości byłoby „niezgodne z porządkiem prawnym”.

Krzysztof Boska zdradził na Twitterze, że obecnie nie ma ze strony rządowej decyzji w sprawie porozumienia z organizatorami MN.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, po tym gdy w środę prezydent Warszawy zakazała organizacji w stolicy Marszu Niepodległości, ustalili, że 11 listopada w Warszawie zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”. Marsz zapowiedziany po spotkaniu prezydenta i premiera – zgodnie z ustaleniami – będzie miał charakter uroczystości państwowej, organizowany będzie przez rząd, a objęty patronatem przez prezydenta; marsz ma się rozpocząć o godz. 15 na rondzie Dmowskiego.

W czwartek rano organizatorzy Marszu Niepodległości odwołali się do sądu od decyzji prezydent Warszawy o zakazie organizacji tego marszu, a wieczorem tego dnia Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tę decyzję. Pełnomocnik prezydent stolicy mec. Antoni Kania-Sieniawski powiedział PAP, że ratusz złoży zażalenie na postanowienie sądu na co ma 24 godziny.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz mówił wcześniej w piątek w TOK FM, że Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada, rozpocznie się o g. 14 na rondzie Dmowskiego. Na uwagę, że w tym czasie w tym miejscu będą już zabezpieczenia marszu organizowanego przez rząd pod patronatem prezydenta, odpowiedział: „pana prezydenta na pewno zapraszamy na nasz marsz”. Dodał, że w związku z tym, że mają odbyć się dwa marsze liczy, że będą rozmowy w tej sprawie. (PAP)

29 KOMENTARZE

 1. wszystko dawne temu ustalone. RN sprzedaje MN do PiS w zamian za stołki w ZjePrawicy.

  teraz trwa tylko zasłona dymna, tak by goje RN dały się spokojnie wykastrować.

   • A wy towarzysze już macie ich legitymację? Brawo rozpoznania i szybkiego działania? No pedały odrobinę przyzwoitości

  • zresztą z tego co pamiętam, to NIE NEGOCJUJE SIĘ Z TERRORYSTAMI (I CIULAMI I ZŁODZIEJAMI!).

   z punktu widzenia MN, jeśli się on nie odbędzie, to nic się nie stanie. każdy wie jak było oczywiście szkoda tych pieniędzy, ale może można odwołać transport, nagłośnienie itd… zresztą i tak potem będzie można podać dudę i resztę złodziei o odszkodowanie.

   ABSOLUTNIE NIE WOLNO IŚĆ ZE ZŁODZIEJAMI W JEDNYM MARSZU.

   ale co ja tu będę się produkował, kiedy wszystko dawno temu było ustalone przy małym okrągłym stole. sprzedali was. 100,000 ludu wykastrowane i sprzedane. będziecie robili za statystów w teatrzyku dudy i kaczyńsiego i całej reszty magdalenki.

   • i należy zrobić MN w każdą pierwszą niedzielę po 11.11, czyli za tydzień.

    na bazie tej kradzieży powstanie bardzo silna nowa idea, DZIEŃ NARODOWCA, i nikt nigdy się nie będzie mógł do tego dnia przykleić czy przyczepić czy nawet zorganizować swoje jakieś prowokacyjne kontrmanifestacje.

    jeśli RN tego nie wykorzysta tej okazji to są sprzedajne typy i zdrajcy. za stołki.

    • 100/100!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Eugienuszu januszu królu Albanii, zamów transport, zapłać zaliczkę i to odwołaj – debilu

     • nie płacz. dostaniecie odszkodowanie od HGW oraz złodzieja dudy.

      absolutnie nie można iść w tym marszu z pis.

  • ala wilk to agent SB.

   po co zmieniasz temat? temat sprzedaży 100,000 gojów przez RN do PiS to bardzo poważna sprawa która zagraża bezpieczeństwu Polski. chcecie wykastrować najbardziej walecznych ludzi, ludzi którzy parcują, którzy są realni a nie jakiś sodomitów którzy się sami kastrują bo tak im każe TVN.

 2. Mam nadzieję, że to początek końca pisobolszewi i zarazem żydobolszewii w Polsce. Ostatni zakamuflowany w rzekomo patriotycznym PiSie bastion żydokomuny się obnażył. Teraz jeszcze wygrają bo mają władzę, ale wielu osobom klapki opadają. Gdy takie antypolskie karły moralne jak Kaczyński odejdą nowe pokolenie zrobi koniec z żydobolszewią w Polsce.

 3. „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)”

  100 lat temu w dniu odzyskania przez Polskę niepodległości, tak pisał Polak – zasłużony Polak w odzyskanie przez Polskę niepodległości…Co dziś z tego mamy? Co mamy, my Polacy!?
  Jest co świętować…Setna rocznica powinna być świętem dla wszystkich Polaków, radosnym świętem! Powinien ten dzień wszystkich Polaków łączyć i taką samą euforię, jak 100 lat temu, powinni 11-go listopada 2018 roku, odczuwać wszyscy Polacy!… A co mamy!?… Nawet w najgorszych koszmarach sennych bym nie podejrzewała, że obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „ktoś” nam tak zepsuje i podzieli Polaków…

  • … nie ktoś tylko PIS i taki koleś kaczynski, jeden wielki bezdzietny chodzący zakompleksiony szkodnik.

   tu wina nie klarowna i nawet najtwardszy beton PiS, nawet mohery i rydzyk będą musiały przyznać rację RN.

   wina nie podlega dyskusji. RN ma obowiązek odejść od stołu i zostawić PiS z tym szambem samo. wszystkie karty są po stronie RN. zresztą na dzieciaków z RN wysyłają ministra MON. to są karygodne zagrywki rodem ze Stalina, bo nawet PZPR takiego poziomu obludy nie okazywało.

   mnie tylko martwi, że RN się sprzeda. są pod giga presją, plus PiS na pewno bardzo dobrze im za to zapłaci (stołki, a nawet walizki $$$ – mają z czego – na samej kolejce na kasprowy PiS ukradł 400 milionów złotych).

   dlatego trzeba klarownie walczyć. jutro będzie za późno, i 10 lat ciężkiej pracy pójdzie na marne. NIE BYŁOBY PIS GDYBY NIE RUCH NARODOWY. to też jest w miarę oczywiste, bo to RN dobił PO, co oportunistycznie wykorzystał pewien bezdzietny zakompleksiony sponsor złodziei z Nowogrodzkiej.

 4. W marszu wezmą udział odziały WP. Będą Rosomaki , Poprady i Langusty. Wiadomo , że ustawienie tego wszystkiego zajmie kilka godzin przed rozpoczęciem samej uroczystości. Zobaczymy czy tzw narodowcy uszanują mundur polskiego żołnierza, czy będą burdy i przepychanki? Jeśli nie odpuszczą skompromitują się na maksa . Polacy są napuszczani jednych na drugich a obcy tylko się cieszą i wykorzystają to w bezwzględny sposób. Kilka razy już to przerabialiśmy.

  • Fakt PiSobolszewia próbuje napuszczać Polaków na siebie. Chce np napuścić żołnierzy na polskich patriotów. Ale koniec tej bolszewickiej bandy karła moralnego z Żoliborza jest coraz bliższy.

 5. Myslę , że uczestniczący w MN Polacy powinni zabrać ze soba gwizdki , jakies wuwuzele i tego rodzaju instrumenty pozwalające w sposób pokojowy kontrolować program marszu . Na pewno warto wszystko filmowac i fotografować . PIS jest tylko kolejna odsłona postkomuny , która zmierza do likwidacji Polski i naszego narodu. Uzycie sowieckich trepów , bo przecież nie ma żadnego polskiego wojska , jest kompletną kompromitacją .
  Czy wiecie , że na pogrzebie Inki i Zagończyka był tylko jeden oficer marynarki wojennej średniego szczebla . Na dodatek na emeryturze .
  Nie ma żadnego polskiego wojska . To są cały czas Sowieci w polskich mundurach , zjęci wyłącznie okradaniem nas i czekający tylko na moment , kiedy obcy wydadzą im polecenie wziecia nas za twarz. Wtedy dopiero pokaża jak potrafia nas obrabować

   • 100 / 100 że będziesz miał news w stylu PZPR…

    WIELKIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA KTÓRYM BYŁO 100,000 LUDZI ZAKŁÓCIŁA GWIZDKAMI GARSTKA CHULIGANÓW Z KTÓRYMI UPORAŁA SIĘ NASZA DZIELNA ŻANDARMERIA WOJSKOWA. a potem wypowiedź kombatanta… „JEST MI PRZYKRO, ŻE GARSTKA LUDZI NIE DOCENIAŁA MOJEJ KRWI”.

    żadnych pedalskich gwizdków.

    RN NIE MOŻE SIĘ TAM POJAWIĆ. MA IŚĆ TYDZIEŃ PÓŹNIEJ, A POTEM CO ROKU W KAŻDĄ KOLEJNĄ NIEDZIELĘ… NA PAMIĄTKĘ SIÓDMEGO PRZYKAZANIA.

    #7 #niekradnij

  • żadne pedalskie gwizdki.

   mają nie iść. mają przełożyć na zawsze marsz niepodległości z 11.11 na pierwszą niedzielę po 11.11 i w tym roku i na pamiątkę w każdym kolejnym.

   powstanie sytuacja podobna do 1go i 3go maja, i PiS i cała bolszewia to przegra.

   ABSOLUTNIE NIE WOLNO DAĆ SIĘ ZASZANTAŻOWAĆ ZŁODZIEJOM. Z TERRORYSTAMI SIĘ NE NEGOCJUJE.

   tylko że tu RN chce się sprzedać. PiS na pewno bardzo dobrze im chce zapłacić za tę kastrację 100,000 gojów. jest za co. jeśli PiS się nie dogada to PiS przestanie istnieć. za daleko w to weszli. wszyscy, nawet rydzyk wiedzą jak jest. #7 #NIEKRADNIJ

 6. Ustawka była przyszykowana przynajmniej parę miesięcy temu, w rządowym pochodzie mają uczestniczyć jacyś kombatanci,harcerze, wszystko przygotowane łącznie z wojskiem i wracającymi z L4 policjantami. Marsz ma być w ogóle zlikwidowany i narodowcy jako konkurencja dla zawodowych Polakow również. POwcy w ogóle sie z tym nie kryli, PiSowcy udawali patriotów, a są dogadani od czasów Magdalenki. Mam nadzieję, że chociaż niektórym sapdly łuski z oczu, gdy widzą co POPiS wyprawia.

  • mnie nie martwi co robi POPIS – bo spodziewam się od nich wszystkiego co najgorsze. banda złodziei i bandytów.

   mnie martwi co robi RN – bo oni jak widać też w tej ustawce uczestniczą. powinni natychmiast odejść od stołu, zrobić własny marsz w co pierwszą niedzielę po 11.11, i podać do sądu HGW oraz APD o odszkodowanie dla siebie oraz dla 100,000 ludzi (pozew zbiorowy) a koszty marszu, za koszty transportu itd. tymczasem oni się chcą sprzedać. jak panienki pod latarnią. dlatego „negocjują”. tu nie ma z kim negocjować. ze śmieciami złodziejami i terrorystami się nie negocjuje.

   dziwi mnie też dlaczego RN nie chce wykorzystać tej unikalnej szansy jaką dał jej los. PiS sam się w to wrobił. RN może z tego wyjść z gigantycznie zwycięską ręką. PiS straci nawet rydzyka. #7 #niekradnij.

 7. A ja pieprzę serdecznie tych nacjonalistów. Demokracja nie dotyczy przeciwników demokracji. W interesie państwa jest żeby takie skrajne postawy nie rosły w siłę. Oni nie mogą maszerować i agitować tam przy okazji i kropka.

  • Ja jestem przeciwnikiem demokracji,bo uważam jak Sokrates,że”demokracja to rządy hien nad osłami”.Ty napewno nie zaliczasz się do hien.Benjamin Franklin powiedział kiedyś równie mądrą rzecz o demokracji-„Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i owca głosują co zjeść na kolację.Wolność jest wtedy gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją”.A tak w ogóle co ma demokracja do tego marszu?To nie jest „święto demokracji”, tylko 100 rocznica odzyskania niepodległości.Chociaż ta data to też bzdura.

 8. Czy po sposobie nowelizacji ustawy o IPN na życzenie Żydów ktoś może mieć jeszcze wątpliwości czym jest PiS ? Nawet jeden poseł PiS nie oponował (podobno jeden się wstrzymał). Teraz PiS dostał zadanie ośrodka zewnętrznego , aby spacyfikować środowiska autentycznie patriotyczne i operacja z Marszem jest istotnym elementem tej operacji. Oczywiście nie można wykluczać wariantu, że to po prostu debile, ale nie wiem , czy nie byłoby to bardziej przerażające, niż to, że są sterowani przez obcą agenturę. Ciekawe , czy tzw. twardy elektorat pisowski coś kuma, czy zadowala się , zewnętrznymi znamionami patriotyzmu i kupi każde wytłumaczenie PiS, nawet gdy zacznie Żydom wypłacać bez szemrania rentę feudalną w oparciu o przyjętą przez serdecznych sojuszników ustawę 447. Oczywiście walcząc z antysemityzmem przy okazji:). Aby nikt nie zadawał głupich pytań w temacie tej renty:).

 9. wszystko było już jasne gdy w MediachNarodowych wystąpił już przedwczoraj pisowski troll Pospieszalski i Jelonek pozwolił mu przez prawie godzinę bredzić takie pisowskie kłamstwa, bajki i najzwyklejsze bzdury, że masakra; to już było jasne, że został zawarty układ – na początek mamy przyjąć dawkę pisowskiej propagandy, a potem jakoś to będzie
  oby to był układ tylko na najbliższe 2 dni

Comments are closed.