Doigrali się? Tarczyński, Petru i Nitras ukarani. Stracą część uposażenia poselskiego

Posłowie Tarczyński, Nitras i Petru/Fot. PAP/Marcin Bielecki/Grzegorz Michałowski (kolaż)
Posłowie Tarczyński, Nitras i Petru/Fot. PAP/Marcin Bielecki/Grzegorz Michałowski (kolaż)

Prezydium Sejmu za nieparlamentarne wypowiedzi ukarało Ryszard Petru (Liberalno-Społeczni) obniżeniem o połowę uposażenia poselskiego przez trzy miesiące. Dominik Tarczyński (PiS) i Sławomir Nitras (PO) będą mieć obniżone uposażenie przez miesiąc.

– Decyzją prezydium Sejmu za nieparlamentarne wypowiedzi: Ryszard Petru przez trzy miesiące będzie miał obniżone uposażenie poselskie o połowę. Posłowie Dominik Tarczyński i Sławomir Nitras przez jeden miesiąc również o połowę – poinformowała Mazurek w piątek rano na Twitterze.

W środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński uznał, że Petru (Liberalno-Społeczni) i Tarczyński (PiS) naruszyli swoim zachowaniem powagę Izby oraz że sprawą zajmie się Prezydium Sejmu.

Źródła: PAP/twitter.com

5 KOMENTARZE

  1. a faszysta Protasiewicz ten imbecyl obrażający obywateli Polin kary nie dostał. pisuary to politycznie poprawne debile jednak.

  2. Tarczyński to chyba wśród PiSobolszewi jednak pełni rolę pożytecznego idioty. Polak kretyn wśród bolszewików, albo sprytny aktor.

  3. Ja patrzę na cyferblat Nitrasa to z niego bije jakaś taka dobrze opisana w podręcznikach medycznych bardzo groźna choroba !!!!!!!!!

  4. Ta izba nie ma żadnej powagi odkąd wpuszczono tam taką menażerię. Więcej powagi jest na wybiegu małpek Bonobo w jakimkolwiek zoo.

  5. No i dobrze. Szczególnie kara należała się dawno temu chamowi Nitrasowi. Ostatnio w Szczecinie zaparkował swoje auto pod prąd na przystanku autobusowym. Potem rzucał się do kierującej autobusem że mu auto zarysowała.

Comments are closed.