Gronkiewicz-Waltz wściekła. Pilnie odwołuje się od decyzji sądu w sprawie Marszu Niepodległości

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. PAP
Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. PAP

Do Sądu Okręgowego w Warszawie złożone zostało zażalenie na postanowienie tego sądu, który uchylił w czwartek wieczorem decyzję prezydent stolicy w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 – przekazał w piątek PAP pełnomocnik stołecznego ratusza mec. Antoni Kania-Sieniawski.

Zgodnie z przepisami sąd apelacyjny rozpoznaje zażalenie w ciągu 24 godzin od dostarczenia akt sprawy przez sąd okręgowy.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Organizatorzy marszu odwołali się do sądu.

W czwartek wieczorem stołeczny sąd okręgowy nieprawomocnie uchylił decyzję prezydent stolicy w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości. Według sądu „prewencyjne zakazywanie marszu jest przedwczesne”. Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawa (…) prawo do zgromadzeń jest chronione konstytucją” – powiedział w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Michał Jakubowski. Dodał, że decyzja o zakazie „jest możliwa po starannym zbadaniu sprawy i musi zawierać przekonujące uzasadnienie”.

Jak podkreślił sędzia, w sprawie tej organ gminy nie uprawdopodobnił okoliczności, że w związku z tą manifestacją może dojść do zagrożenia życia i zdrowia oraz mienia w znacznych rozmiarach, a to była główna przesłanka wydanego zakazu.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, po tym gdy w środę prezydent Warszawy zakazała organizacji w stolicy Marszu Niepodległości, ustalili, że 11 listopada w Warszawie zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”. Marsz zapowiedziany po spotkaniu prezydenta i premiera – zgodnie z ustaleniami – będzie miał charakter uroczystości państwowej, organizowany będzie przez rząd, a objęty patronatem przez prezydenta; marsz ma się rozpocząć o godz. 15 na rondzie Dmowskiego.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz powiedział w piątek w TOK FM, że Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada, rozpocznie się o g. 14 na rondzie Dmowskiego. Na uwagę, że w tym czasie w tym miejscu będą już zabezpieczenia marszu organizowanego przez rząd pod patronatem prezydenta, odpowiedział: „Pana prezydenta na pewno zapraszamy na nasz marsz”. Dodał, że w związku z tym, że mają odbyć się dwa marsze liczy, że będą rozmowy w tej sprawie.

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział w piątek PAP, że rozmowy na temat obchodów 11 listopada, trwają z wieloma środowiskami – również z organizatorami Marszu Niepodległości. Jak ocenił, rozmowy są konstruktywne. „Łączy nas wspólny cel – godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – podkreślił. (PAP)

16 KOMENTARZE

 1. W moim życiu jest dwoje znienawidzonych przeze mnie ludzi,którzy nie potrafią POprawnie wymówić litery „r” Jest to ona i on!!!!!!!

 2. kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
  gruby dziad przyznał się, że robił to na wolnosc/nczas po to, żeby „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”

  Postanowiłem to wkleić zanim objawi się ten troll i zacznie bredzić!!!

  • Łysa Pała ożywia się, kiedy może pochwalić Szwecję lub zamieścić bezsensownie link z którymś artykułem JKM (jak zawsze logicznego, ale Łysej Pale nie chce się czytać i kontentuje się samym tytułem).

   • Najgorszym, a zarazem najlepszym klinicznym przypadkiem jest śmieć ludzki @ojciec. Nikt tak jak ten mikrocefal sowieckiego chowu nie pokazuje wodogłowia charakteryzującego elektorat okupantów z PiSkomuny.

 3. Ktoś wcześniej przyrównał ja do lochy, także prosiłbym nie obrażać świnek, to bardzo przyjazne i sympatyczne zwierzątka. To że są często brudne to tylko i wyłącznie zasługa pewnych dwunożnych… Natomiast HGW to jakaś kreatura, która przepoczwarzyła się w coś na kształt Homo sapeins, ale napewno nie jest jednym z nas, nie wiadomo skąd ta kreatura się wzięła na tej ziemi, ale w mojej ocenie to nie człowiek. To coś z innej planety, albo innego wymiaru, jakiś obcy nam gatunek. Napewno jest to szkodnik i pasożyt, to już pokazała. Może ten wymiar z którego pochodzi to właśnie to co nazywamy piekłem? Jeżeli tak jest to HGW jest tylko szeregowym demonem, ale jak widać i tak stanowi dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo, dla nas ludzi. Powinna zostać jak najszybciej wyrzucona z naszego świata, wypędzona tam skąd przybyła, zneutralizowana.

  HGW jako szeregowy demon, takie piekielne mięso armatnie może być mało odporna na wodę swięconą, albo widok krzyża. Moża by jej podstawić krzyż pod nos i zobaczyć co się stanie.

 4. HGW ksywka hiena gronkowiec walec niech nauki prawa zastosuje w krajach szariatu i wygonić w stringach razem mężem

 5. Hanka spoko. Wrócisz do tego, do czego się nadajesz czyli do sprzątania szalet miejskich.

 6. Bufetowa ma sprawę o nie przestrzeganie wyroków sądów. Nie zapłaciła odszkodowania za zabraną kamienicę pomimo prawomocności. Teraz dostała karę za brak realizacji tego wyroku. Co dalej? Kiedy sprawiedliwość przecież potomek właściciela nie będzie żył 140 lat…

 7. Ło matko kolejny raz brać łapówki i nie wychodzi też bym się … zdenerwował

 8. Hejka i śmierdząca talmudystyczna trojka: Lejba Kohne / Lech Wałęsa – TW Bolek, Izak Stolzman / Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski / TW Litwin a do tego Aron Figebaum / Andrzej Duda

 9. W kwestii prawdy :
  Postępowanie administracyjne jest w Polsce dwuinstancyjne tzn. od decyzji organu wyższego stopnia nie przysługuje odwołanie. Sprawa jest zamknięta.
  Urzędnik samorządowy Walc może się odwoływać nawet do Strasburga , czy gdzie tam chce – lecz już samo odwołanie nie wstrzymuje biegu sprawy.

Comments are closed.