Lewica chce dobić Szwecję. Imigranci i uchodźcy mają decydować o tym, kto będzie rządził krajem

Szwecja - muzułmanie - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Twitter

Szwedzka Partia Lewicy chce by imigranci i uchodźcy mogli uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego i krajowego. Lewacy od ponad 20 lat wspierają rządzących socjaldemokratów i razem z nimi ponieśli klęskę we wrześniowych wyborach.

Partia Lewicy przedłożyła w Riksdagu – szwedzkim parlamencie projekt ustawy o nowej ordynacji wyborczej. Przewiduje on m.in przyznanie prawa wyborczego imigrantom mieszkającym w Szwecji, także tym, którzy nie mają szwedzkiego obywatelstwa.

„Lewica uważa, że mieszkańcy naszego kraju, którzy nie są obywatelami Szwecji powinni mieć takie same możliwości co obywatele oddania głosu w referendum, wyborach do Parlamentu Europejskiego i parlamentarnych” – napisano w uzasadnieniu projektu.

Dotyczyć to ma tych, którzy są uchodźcami, mają szwedzkim małżonków, albo tez nawet przyjechali do Szwecji pracować, bądź studiować. Według lewaków przyznanie cudzoziemcom praw wyborczych pozwoli imigrantom „zwiększyć poczucie uczestnictwa i wspólnoty i podniesie ich samoocenę.” To ma umożliwić im rzekomo lepszą integrację.

Wrześniowe wybory do parlamentu zakończyły się klęską szwedzkiej lewicy, a zwłaszcza socjaldemokratów, którzy uzyskali najgorszy wynik od ponad 100 lat. Razem z nimi bardzo słabo wypadła wspierająca ich od 1998 roku Partia Lewicy, która uzyskała 28 mandatów. Socjaldemokraci mają ich 101, a Zieloni 15. To za mało, by lewica mogła powołać rząd.

Od dwóch miesięcy trwa więc w Szwecji rządowy pat, gdyż za mało mandatów by powołać gabinet ma tez koalicja Partii Umiarkowanej, Liberałów i Chrześcijańskich Demokratów. Wszystkie te ugrupowania odmawiają jak na razie współpracy ze Szwedzkimi Demokratami, którzy chcą Swexitu i ograniczenia napływu imigrantów.

Lewacy zawsze chcą zwiększonej imigracji, bo oznacza to import elektoratu. Uzależnieni od państwa przybysze w większości popierają partie lewicowe. Nowa ordynacja przysporzyłaby w lewakom głosów w wyborach. Szanse na to, iż zostanie uchwalona są dość nikłe.

38 KOMENTARZE

 1. Dobrze,że nowa ordynacja wyborcza ma nikłe szanse na przegłosowanie. To byłby faktyczny demontaż państwa Szwecja. A w sumie nie nasz cyrk i nie nasze małpy. To kara za potop :)

  • Demontaż to jest w Rosji gdzie pensja minimalna 100 dolarów miesięcznie i milion aborcji rocznie

   • kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
    gruby dziad przyznał się, że robił to na wolnosc/nczas po to, żeby „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”

   • Ala – przecie ciebie to nie dotyczy bo twój wiek produkcyjny już minął!!!

 2. Socjaldemokracja wygrywa każde wybory od 1920 r.
  Ale w latach 2006-2014 była w opozycji, ponieważ rządziła koalicja Umiarkowanej partii koalicyjnej i Chrześcijańskich demokratów.
  Socjaldemokracji robią tą hece z uchodźcami, ponieważ czują, że zaczną przegrywać wszystkie wybory i robią wszystko, by do tego nie dopuścić.

  • Ciekawe dlaczego Polacy jadą właśnie tam do pracy a nie do Rosji, Chin i na Węgry

   • Może dlatego że te kraje się nie nadają do pracy dla niewykwalifikowanych specjalistów?
    Dla nisko wykwalifikowanych pracowników już szczególnie.

    • Węgry przeszły na złotówkę? PiS to jednak potrafi. Nawet złotówkę wprowadził na Węgrzech. Kaczyński jest wielki….

    • Przecież to ty jesteś prawiczkiem, gruby łysy dziadu!! W życiu z seksu poznałeś tylko onanizm- a i tak staje ci tylko gdy piszą do ciebie jak do szmaty, ku$#y- itp. Zamiast dawać tu upust swoim frustracjom idź do psychiatry!!!!!

   • Co masz przeciwko komunizmowi?
    wykop.pl/link/3647229/janusz-korwin-mikke-stalin-byl-czlowiekiem-w-miare-racjonalnym/

    • kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
     gruby dziad przyznał się, że robił to na wolnosc/nczas po to, żeby „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”

  • kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
   gruby dziad przyznał się, że robił to na wolnosc/nczas po to, żeby „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”

   I będę to wklejał ile można, stary onanisto!!!!!!!!!!!

 3. To tak jakby ktoś wrzucił komuś suszarke pod napięciem do kąpieli efekt ten sam

 4. „Dotyczyć to ma tych, którzy są uchodźcami, mają szwedzkich małżonków, albo tez nawet przyjechali do Szwecji pracować, bądź studiować.”

  Mozna by rozciągnąc to prawo również na ‚uchodzców” ktorzy chcociaż raz zgwałcili Szwedkę. Co by dać większe szanse nawet totalnym zwierzakom.

  A tak na powaznie to Szwecja nie bedezie pierwszym państwem które upadło pod naporem silniejszej, bardziej brutalnej i bezwzględnej społeczności. Jednakże bedzie pierwszym, ktore az do samego końca bedzie wypłacać najeźdżcom zasiłki i zabraniać źle o nich mówić.

 5. Szwedzkie nazi-bolszewickie zakłamane lewactwo, wcześniej sojusznik III Rzeszy, dziś wierny piesek Eurokołchozu.

  nczas.com/2018/08/03/film-ktory-wstrzasnal-szwecja-jeden-narod-jedna-partia-historia-socjaldemokracji-obnaza-powiazania-szwedzkiej-lewicy-z-hitlerem-i-nazistami-video/

 6. Czyli jednak kolejne rewelacje z zbdurdystanu. Czy tam nie ma dobrych psychiatrów którzy mogliby zdiagnozować i poddać leczeniu ten ich chory rząd? Tych ludzi już nikt i nic nie uratuje. Małpoludy zdominowały cywilizacje zachodu…jakim cudem?????😱😱😱

 7. I co w tym tak niezwykłego?
  Szwedzi nie są tak samolubni i zepsuci jak Polacy którzy wszędzie węszą wrogów i spiski. Rozumieją ideę równości, tak jak rozumieją to inne kraje, dlatego dopuszczają „obcych” do parlamentu. Zresztą, z jakiej racji mieliby nie wpuszczać?

 8. Nie macie innych tematów?
  Był ktoś z Was w Szwecji, czy jednak dziennikarzyna-miernota opiera swe „poglądy” na bardzo subiektywnym odczuciu?
  Poza tym, dlaczego obrażacie dany naród tylko dlatego, że ma taką, a nie inną politykę? Gdzie tu obiektywizm? Gdzie tu jest neutralizm światopoglądowy który powinien cenić prawdziwego dziennikarza?
  Czemu tak nie skrytykujecie prawackiej polityki naszego rządu? Bo to już będzie „łamanie wolności słowa”?

 9. Szwecja ble, Ameryka ble, Europa ble. Cały świat jest ble.
  Tylko Polska jest cudowna i czysta. Nieważne, że co raz więcej Polaków wyjeżdża z kraju bo już ma dosyć tej ciasnoty światopoglądowej w wykonaniu prawakow i innych narodowców.

 10. Kocham Szwecję. Tu mieszkam i czuję się świetnie. Jedyny kraj który ma logicznie myślących ludzi. Oczywiście nie jest to kraj bez wad, lecz nie pozwolę by takie nic jak prawicowi populiści mieli go obrażać!
  Śmierć wrogom normalności!

 11. Zobaczymy gdzie będziecie emigrować jak Brytania wyjdzie z Unii, a Niemcy już nie będą Was chcieli.

Comments are closed.