Tymi słowami polska aktorka podbiła serca Włochów. Nawet Salvini publicznie ją pochwalił

Matteo Salvini i Kasia Smutniak/ Twitter/ PAP
Matteo Salvini i Kasia Smutniak/ Twitter/ PAP

Polska aktorka Katarzyna Smutniak zrobiła furorę we Włoszech. Jej wypowiedź podbiła włoskie media. Pochwalił ją również na Twitterze szef włoskiego MSW, wicepremier Matteo Salvini.

Polska aktorka Kasia Smutniak od 12 lat mieszka i pracuje we Włoszech. W ostatnim wywiadzie dla tygodnika „Grazia” wspomniała, że jest dumna ze swojego pochodzenia i bycia Polką.

„Jestem zdyscyplinowana, punktualna. Moi przyjaciele nazywają mnie Polką” – mówiła w wywiadzie.

Smutniak podkreśliła, że nadal jest we Włoszech obcokrajowcem, ale kiedy wraca do tego kraju, może poczuć się Włoszką pod każdym względem.

„Mieszkałam w wielu krajach, ale jedno jest pewne, we Włoszech nie ma nienawiści rasowej, nawet gdyby ktoś chciał nas przekonać, że jest inaczej.”

„Problemy jeśli są, to inne. Tu powitano mnie z otwartymi ramionami, nawet wtedy, gdy Polska nie była jeszcze częścią Unii Europejskiej” – dodała.

Wywiad i słowa o otwartości Włochów bardzo spodobały się szefowi MSW. Wicepremier Matteo Salvini zauważył w sieci wywiad, którego udzieliła Smutniak i odniósł się do jej słów na Twitterze.

„Miło widzieć, że także w świecie filmu jest ktoś, kto używa zdrowego rozsądku” – napisał na Twitterze polityk.

Nczas.com/ Twitter

49 KOMENTARZE

 1. No ale przeciez to się kłóci z prawiczkowymi ideami. Dlaczego ona pojechała do UE zamiast do Rosji albo Chin?

  • Jest u siebie, na swoim lądzie i z nikim się nie kłóci ani nie musi nikogo prosić o pozwolenie gdzie ma jechać. Wszystko zgodnie z prawem na naszym lądzie i z naszym krajowym. Zachowujesz się jak ratlerek „ala”, tak marnie już z tobą? Rozumiem, że ty wybierasz się do Rosji albo Chin? Szukasz towarzysza podróży? Kto z takim monotematycznym marudą będzie chciał podróżować? Nie znam takiego odważnego:)

    • Uważasz, że kobiety z obcego państwa powinny mnie interesować? Nie gustuję w dziewczynkach:)

     • Tu była właśnie taka sytuacja. Białą polską aktorkę wpuszczono do UE mimo że wtedy Polska nie była członkiem UE. A teraz Salvini-Mussolini nie chce wpuszczać Czarnych do UE.

     • Co znaczy wpuszczono do UE komunistyczny śmieciu?Jak masz ochotę pie…u to przyjmij kilku czarnych(najlepiej takich jak tych z Rimini).Tylko weź pełną odpowiedzialność za nich.Jak za psa.Jest wściekły,to zastrzyk i po sprawie.A poza tym to Włosi są właścicielami swojego państwa,a nie komisarze europejscy,których nikt nie wybiera.Z tego co wiem, jesteś ludzki śmieciu ultrasem demokracji,a nie przeszkadza ci taka sytuacja.Wyglądasz na płatnego pachołka niejakiego Sorosa.

    • To ta biała Polska aktorka przypłynęła do Włoch na pontonie ? Chciała tylko włoskiego socjalu ? Bo do pracy nie posiadała niezbędnych kwalifikacji ?

  • Dzięki strefie Schengen, a nie dzięki UE pojechała do kraju obecnie anty-unijnego.

   • dzięki 20 lat starszemu włochowi.

    miała 20, on 40. wyjechała. nie ma czego tu chwalić.

    • Być może masz rację, Ja się myliłem, ale Po Europie można poruszać się swobodnie dzięki strefie Schengen, Ona siedzi obecnie w kraju anty-unijnym, mogłaby wrócić do Polski, bo rządzi tam faszysta Salvini, ale nie chce.

     Tak naprawdę chciałem tylko wkurzyć łysego. 😝

  • ala wal się lala a w naturze wilk ma swoje prawa matki ziemi nie toleruje takiej suki

   • Czyli rozumiem że wg ciebie w Polsce mogą mieszkać tylko Biali Słowianie?

    • z jego postów wynika, że brzuchacz „ala”:
     – nie pracuje
     – nie ma rodziny, znajomych
     – siedzi na rencie
     – jest prawiczkiem bo zbok i safanduła
     – jest psychopatą którego jedyne życie to ten portal

  • Masz zryty beret ala. Jak trafnie zauważył szef węgierskiego MSZ, prawo do osiedlania się w innym, bogatszym kraju, tym bardziej na koszt jego podatników NIE JEST PRAWEM CZŁOWIEKA! Nie może być tak, że mieszkaniec jakiegoś zadupia stwierdza, że woli żyć w Norwegii czy Szwecji i „mu się to należy”, w dodatku na koszt pracujących Norwegów czy Szwedów. Jak tego nie rozumiesz, to wyjaśnię ci na przykładzie analogii: kiedyś, jak będziesz dalej popierać lewactwo, to zwali ci się do mieszkania 9 osobowa rodzina cygańska, bo uzna, na analogicznej podstawie jak pseudo uchodźcy uważający, że lepiej zmienić ich kraj na lepszy, że twoje mieszkanie jest lepsze od ich mieszkania, więc się przeprowadzają. I jeszcze będą wyżerać ci lodówkę „bo z powodu rasizmu” nie będą „mogli” znaleźć pracy. To, że Włosi przyjęli Smutniak (a nie musieli!) to jest ich sprawa I ŁASKA Z ICH STRONY dla Smutniak, a nie coś, co się Smutniak należy i jest jej prawem. Warto też zauważyć, że Smutniak wyraża za to Włochom wdzięczność, nie uważa, że jej się to należało z automatu i o ile wiem, nie pasożytowała na włoskim socjalu, nie narzucała Włochom swoich praw i nie podkładała bomb, nie kradła, nie gwałciła i nauczyła się jęz. włoskiego. To lewacki socjal jest główną przyczyną problemów: w XIXw mieszkańcy Kenii czy Zambii albo Pakistanu też mogli, jak chcieli, bez problemu osiedlić się w Londynie, ale… musieli się tu sami utrzymać. Jak się utrzymali, to znaczy, ze byli potrzebni (lub ich było stać), więc nie trafiały tam takie pasożyty jak teraz. :-))))))))))))))))))))))

   • Czyli rozumiem że Twoim zdaniem III Rzesza była lepsza od UE ?
    W III Rzeszy zabijano Romów

   • Prawo do brania dopłat z bogatej UE przez biedne Węgry nie jest prawem Węgier
    Jak się Węgrom nie podoba lewacka UE i jej lewackie zasady to poszli won do Putina.

    • Nic nie rozumiesz i wnioskowanie logiczne jest ci obce. Nie będę próbował ci dalej tego objaśniać, bo twoich ograniczeń biologicznych nie przeskoczę. Edukacja może poprawić IQ o 3-4 punkty, ale nie więcej, a to za mało w twoim wypadku. Wyjątek zrobię dla Węgier (i Polski, i Czech i Słowacji itp.):

     „Prawo do brania dopłat z bogatej UE przez biedne Węgry nie jest prawem Węgier” – Węgry (Polska i inne nowo przyjęte państwa) nie biorą dopłat z UE. W TRAKTACIE AKCESYJNYM, JAKO WARUNEK ZGODY WIELKIEJ BRYTANII NA ROZSZERZENIE UE NA WSCHÓD, ZAPISANO, ŻE ŻADNE NOWOPRZYJĘTE DO UE PAŃSTWO NIE MOŻE Z UE DOSTAWAĆ WIĘCEJ NIŻ TAM DAJE. Węgry ani Polska nic z UE nie biorą: dają za darmo przestrzeń powietrzną, cła, łowiska, składki a potem ŻEBRZĄ O ICH ZWROT W POSTACI „DOTACJI”, przy czym nieludzko podatkuje się np. żyjące w nędzy pielęgniarki emerytki ze „starego portfela” na składki do UE (1/3 VAT idzie na składki do UE, dlatego UE zawsze popiera podwyżkę VAT i zawsze protestuje przeciw obniżce VAT!), a potem UE „daje” „dotacje” na fundacje krzewienia gejowania dla lewaków nierobów, którzy nigdy w życiu nie przepracowali jednego dnia przy wytwarzaniu PKB, tylko całe życie pasożytują na podatnikach. Węgry właśnie zwracają się do Putina: tam kupią elektrownie atomową a nie od Francji i z Rosji a nie z Wielkiej Brytanii czy Norwegii kupują gaz. Szkoda że Polska nie ma takiego Orbana, tylko „patriotę bezobjawowego” Kaczyńskiego. :-))))))))))))))))))))))))

    • Jest to prawo Węgrów! Wpłacają składki (jak każdy kraj, który finansuje ten wspólny europejski wór finansowy), to i mają prawo z tego korzystać!
     Nie mają prawa korzystać ani z euro centa, obcy agresorzy sprowadzeni wbrew prawu i logice na nasz ląd, a korzystają bezprawnie! To zbrodnia na białych narodach Europy! Doskonale o tym wiesz i szyderczo robisz wszystko, żeby tylko pogrążać i dopiec białemu człowiekowi na NASZYM! lądzie.

    • Pomyśl logicznie – kraje typu Węgier dostają dopłaty bo są niczym nie ograniczonym rynkiem zbytu dla towarów wyprodukowanych w krajach sponsorujących „tzw.dopłaty ” zarabiają na Węgrzech więcej niż wynoszą dopłaty . Nie należą do klubu charytatywnego tylko realizują własne cele gospodarcze

   • 95/100. Dodalbym, ze prawo to ma Wloch do sprzedania albo wynajecia swojego domu np. Polakowi albo Zambijczykowi. I dopiero jesli taka oferta splynie i zostanie przyjeta, dany cudzoziemiec ma prawo do mieszkania na swoim (ale nie do pasozytowania na podatkach sasiadow!).

  • z jego postów wynika, że brzuchacz „ala”:
   – nie pracuje
   – nie ma rodziny, znajomych
   – siedzi na rencie
   – jest prawiczkiem bo zbok i safanduła
   – jest psychopatą którego jedyne życie to ten portal

 2. wszystko ok.
  ale: Polka we Włoszech to nie jest rasistowski problem.
  Polacy i Włosi są białymi europejczykami, to o jaki rasizm miało by tu chodzić, jeśli nawet by jej nie zaakceptowali.

  • gdyby ważyła 200kg to byłby to rasistowski problem.

   a że jest ładna i ma o 20 lat starszego włoskiego dziada to nie jest to problem.

   • Ale rasizm to jest przekonanie, że się jest „genetycznie” lepszym od innych i w związku z tym się ma „prawo” (tak twierdzą Żydzi i tak twierdzą Amerykanie – doktryna „amerykańskiej wyjątkowości”) do rządzenia „gorszymi” rasami, również w nieswoim kraju. A problem z Ukraińcami nie jest rasistowski, jak wmawia lewactwo, bo chyba nikt nie uważa ich za genetycznie gorszych, tylko ekonomiczny i społeczny: zaniżają pensje, podnoszą ceny, zabierają pracę, pasożytują na naszym socjalu i dramatycznie zwiększają przestępczość i po kawałku odbierają nam kraj i kulturę. Za to Polacy ich tu nie chcą i nie ma to nic wspólnego z rasizmem: choćby wszyscy Ukraińcy byli najczystszymi Aryjczykami przecudnej urody i tak się zachowywali jak teraz i było ich tyle, to też byśmy ich tu nie chcieli. Dlatego też nie ma to nic wspólnego z rasizmem, podobnie nie traktuję jako rasizmu niechęci Irlandczyków czy Anglików do Polaków w ich krajach. Tak jak my padają ofiarą lewackiej inżynierii społecznej, która za pomocą narzuconej imigracji chce odebrać kraje ich narodom i potem te kraje i kulturę narodową zlikwidować i wszystkich, którzy się temu sprzeciwiają szkalują epitetami nazizmu i rasizmu. :-))))))))))))))))))))))))))))))))

    • No ale widzisz – wolisz leniwego Polaka niż pracowitego Ukraińca. To jak to nazwać?

     • Tak ma być! Każdy Polak (nie tylko ten leniwy) jest lepszy od obcego Ukraińca. Dla ciebie, jest lepszy każdy wróg Polaka i białego człowieka. Wracaj do siebie „ala”, piaski pustyni i dziki busz tęskni za tobą i tobie podobnymi:)

     • z jego postów wynika, że brzuchacz „ala”:
      – nie pracuje
      – nie ma rodziny, znajomych
      – siedzi na rencie
      – jest prawiczkiem bo zbok i safanduła
      – jest psychopatą którego jedyne życie to ten portal

     • „Jak to nazwać?” – zdrowym, sprawdzonym przez miliony lat ewolucji imperatywem biologicznym? Najpierw dba się o rodzinę (nawet jak obcy są lepsi!), potem o heimat, potem o własny kraj a dopiero potem przejmujemy się Ukraińcami a gdzieś daleko za Ukrainą dopiero przejmujemy się Gambią czy Lesoto?

    • Praca nalezy do pracodawcow a nie „wszystkich Polakow” jak w jakims kolchozie. Przyjazd ludzi z zagranicy (jak i zwiekszenie dzietnosci Polakow) prowadzi do spadku kosztow produkcji, cen i zwiekszenia poziomu zycia dla wiekszosci Polakow. Kazdy wolnorynkowy ekonomista ci to powie a historia potwierdzi.

     • libertarianin.tom,
      Ha, ha! Pazerność nowobogackich utuczonych na krwi polskich wyrobników i ich usłużnych „uczonych” nie zna granic…Historia, ludzie i Bóg nie wybaczą draniom krzywdy! Nigdy!

     • Nawiedzeni libertarianie są jak nawiedzeni lewacy, tylko w innym kolorze. Tak jak monokultura rolnicza, tak jak nisza ekologiczna z małą ilością gatunków jest skrajnie szkodliwa, gdyż niestabilna, bardziej podatna na katastrofy (vide zaraza ziemniaczana w Irlandii) z powodu zmian środowiskowych, tak globalizacja, niczym marksistowska gospodarka centralnie planowana, prowadzi do centralizacji poprzez monopolizację, ze wszelkimi tego negatywnymi skutkami, identycznymi jak dla marksizmu oraz powoduje oczywiście zubożanie kulturowe, gospodarcze i wszelkie inne. Włochy, Grecja, Niemcy i cała Europa najszybciej się rozwijały gdy były podzielone, gdy była konkurencja między państwami-miastami czy landami, bo to nie były tylko wojny, jak łżą globaliści, ale konkurencja ideologii (vide Ateny-Sparta), rozwiązań gospodarczych itd. a z konkurencji wywodzi się rozwój i postęp. Globalizacja to niszczy i to, że coś powiedział Marks, nie znaczy a priori, że jest błędne, bo np. trafnie określił przyczyny kryzysów gospodarczych (co nie znaczy, że trafnie podał sposób ich rozwiązania) czy powstawanie monopoli, a to, że coś powiedział Korwin-Mikke, nie znaczy a priori, że jest mądre (np. głosił, że jak ktoś zalewa rynek dotowanymi produktami, to ten rynek powinien to przyjmować bo to korzyść. Jest to oczywiście brednia, gdyż to jest nieuczciwa konkurencja – tak Europa zniszczyła Afrykę: nie da się przeskoczyć z prymitywnego rolnictwa prosto do produkcji promów kosmicznych – unijna „pomoc” w postaci dotowanej żywności w Afryce wykończyła tamtejsze rolnictwo. Bez rolnictwa nie przechodzi się do przemysłu przetwórczego. Bez wirówek do śmietany i cukru, nie przechodzi się do aparatury chemicznej. Bez przemysłu nie ma zapotrzebowania na uczelnie i osoby wykształcone itd.). Koncerny „za duże aby upaść” stawiają się ponad rządami i prowadzą do ustroju typu „faszyzm korporacyjny” (jak w filmie Robocop), który wcale nie jest lepszy od marksizmu. PiS obiecywał „koniec rozwoju Polski opartego na konkurencji na niższe płace z Chinami”, ale Kaczyński wyrzucił PiSowców z rządu i trafiła tam PO i UW bandy Morawieckiego. I ponieważ Polscy nie chcieli za minimum ustawowe tyrać w Uberze i Amazonie, to Morawiecki zaczął sprowadzać Ukraińców i mieszkańców Bangladeszu. Może ty w Uberze widzisz korzyść, ale ja nie: w moim mieście znam co najmniej 2 sieci taxi niedroższe od Ubera. I pracują w nich Polacy, którzy tu płacą podatki, podobnie jak ich sieci. Korporacje jak Uber czy Amazon nie tylko nie płacą podatków, ale jeszcze Morawiecki obsypuje je dotacjami i ulgami podatkowymi płaconymi z podatków m.in. normalnych sieci taksówek. I teraz te Ubery i Amazony nawet nie zatrudniają Polaków, więc nawet tej korzyści nie otrzymuje Polska. Pieniądze zarobione przez sieci taksówkarskie trafiają do polskiego obiegu gospodarczego, te zarobione przez Ubera i Amazona, znikają z naszego obiegu na zawsze, co jest większą stratą niż podatek w ich wysokości, bo ten przynajmniej w części wraca do gospodarki. To że Uber czy Amazon oferują coś taniej wynika zwykle z tego, że nie płacą podatków i są za duże by im jakaś skarbówka czy nawet rząd kraju wielkości Polski podskoczył. I właśnie takie firmy popierają lewactwo (Fiat, Google, Facebook itd.): popierają każde przepisy biurokratyczne utrudniające prowadzenie działalności, każde zawiłe prawo podatkowe itd. bo mają sztab ludzi by się przez to przedzierać, sztab lobbystów by zyskać zwolnienia i dotacje i wiedzą, że to powoduje bariery wejścia na rynek nowej konkurencji. Sektor IT w Krzemowej Dolinie rozkwitnął, bo był nowy i nieregulowany: jak firmy garażowe (Apple, Microsoft) stały się gigantycznymi korporacjami, które wprowadziły „własność intelektualną” (Microsoft 6% budżetu przeznacza na… programistów a na prawników… 60%!!!) to Krzemowa Dolina straciła innowacyjność i zaczęła upadać (USA kiedyś były pierwsze w oprogramowaniu. Teraz 75% światowego oprogramowania powstaje w Indiach, na drugim miejscu są Chiny, na trzecim… Rosja – tak, Rosja! – i dopiero za Rosją jest USA). W żadnym wypadku Uber nie prowadzi do zwiększenia, tylko do zmniejszenia poziomu życia Polaków. Jak Twoim zdaniem „praca należy do pracodawcy” to moim zdaniem „rynek należy do konsumentów” a nie do pracodawców. Tacy jak Ty umożliwiają Amazonowi to, że zatrudnia Hindusów zamiast Polaków „bo jest wolny rynek”, ale z drugiej strony lobbuje (skutecznie, bo jest duży i bogaty, stać go na łapówki) za „ucywilizowaniem rynku” ale oczywiście nie pracy, tylko zbytu, czyli Morawiecki już zapowiedział, że trzeba się wziąć za Chińczyków czyli AliExpress. Ja najwyraźniej nie jestem libertarianinem, bo zamiast „wolnego rynku pracodawcy” i regulowanego rynku zbytu, wolę by rynek pracodawcy był regulowany a rynek zbytu nie, tymczasem korporacje, które Ty zachwalasz prowadzą właśnie do tego, że pracownik jest zastępowalnym śmieciem a rynek zbytu zmonopolizowany tryliardem certyfikatów, atestów, koncesji, ceł, zezwoleń. Kraj jest własnością jego mieszkańców a nie korporacji: gdyby to zależało od mieszkańców (a niestety nie zależy, bo demokracja w UE to fikcja jak w Sowietach) to byłby wolny rynek towarów (np. AliExpress i osiedlowy sklepikarz tam by zamawiał towary a nie u hurtownika monopolisty) natomiast mieszkańcy sprzeciwialiby się przyjazdowi Hindusów i Ukraińców do pracy w Amazonie i Amazon musiałby płacić tubylcom, ale wtedy nie miałby przewagi konkurencyjnej nad lokalnymi firmami kurierskimi. Dzięki UE i takim jak ty jest odwrotnie: korporacje mogą sprowadzać niewolników z III Świata bez ograniczeń a klienci tych korporacji nie mogą kupować towarów w III Świecie bo rynek jest zamknięty i ograniczony, więc całą korzyść z globalizacji zgarniają korporacje. Dlatego od 1972 w USA 95% całego przyrostu PKB zgarnęło 5% najbogatszych, 75% Amerykanów drastycznie zbiedniało a pozostałym 20% praktycznie nie zmieniło się. Oczywiście możesz w to nie wierzyć tylko ślepo wyznawać bzdury Korwina-Mikke. :-))))))))))))))))))))

   • Jedź „ala” osobiście sprawdzić, skoro tak dręczy cię ten problem. To nie nasz naród i niech siedzą u siebie! Gruzja to nie Europa a Ukraina nie należy do UE, zresztą tam też dzikie „obyczaje”. Twój „biały” pieszczoszek z Gruzji napadł i ciężko pobił w NASZYM! do cholery kraju! kobietę, bo chciał przywłaszczyć sobie jej torebkę. Uważasz, że mamy jakikolwiek obowiązek udzielać schronienia i gościny obcym bandziorom? Jedź „ala” do nich i im przynudzaj a nawet organoleptycznie sprawdź ich kolor skóry:) Zainteresuje cię pewnie to zajęcie?

    • Chodzi o to że kraje które nie udzielają obcym gościny są biedne np. Węgry.
     Rozumiem że Biali Polacy nigdy na nikogo nie napadli?

    • Niech siedzi u siebie jak chlop na panszczyznie! Polska dla Polakow! Anglia dla Anglikow…i Polakow!😎😎

     • libertarianin.tom,
      A tak! w zgodzie z prawem, logiką i sprawiedliwością! Dla Polaków cała Europa, bo to też NASZ! ląd, nie tylko Polska i Anglia:). Obca dzicz niech siedzi u siebie:) a nie szuka tylko sposobu zagnieżdżenia się jak pasożyt, którym de facto są u NAS! na naszym lądzie. Nie dla nich cywilizacja białego człowieka, nie dla nich nasz ląd i wszystko co nasze, bo to obecnie Europejczycy mają to stworzyli nasi przodkowie dla NAS! a nie dla żadnej obcej dziczy! Niech korzystają z tego co stworzyli u siebie i ich przodkowie! :)

 3. kobieta, i ładna jest, plus ma o 20 lat starszego włoskiego brudnego dziada więc czemu miałaby się Włochom nie podobać? no i pracuje.

  to nie jest komentarz propolski tylko antypolski. Stalin też wszędzie pokazywał Paulusa.

   • Nie rozumiesz debliu, że wypowiedź białej modelki, która była z jakimś znanym włoskim playboyem na temat braku nienawiści rasowej jest kompletnie bezwartościowa.

 4. Dzisiaj bedac patriota automatycznie jest sie oskarzanym o rasizm, ksenofobie, brak tolerancji, et cetera!!!

 5. Nie rozumiem dlaczego ciagle na forach Wolności 24 karmi się oficera prowadzacego”alawilk” – rozumiem, że co niektórzy dla checy lubia się ponaparzać ale to dobre na pudelku i onecie. Z drugiej strony trzeba się cieszyć, że lewizna ma tak durnych oficerów:):):):):):)

  • Eee, to pewnie bot z AI. Niestety jak widac AI jest wciaz zawodne.

   • z jego postów wynika, że brzuchacz „ala”:
    – nie pracuje
    – nie ma rodziny, znajomych
    – siedzi na rencie
    – jest prawiczkiem bo zbok i safanduła
    – jest psychopatą którego jedyne życie to ten portal

Comments are closed.