Antysemityzm w Unii Europejskiej. Liczba przypadków w Polsce spada. Na czele rankingu Niemcy

Angela Merkel. Fot. PAP/EPA
Angela Merkel. Fot. PAP/EPA

Raport na temat incydentów antysemickich w UE opublikowała Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Ilość incydentów w Polsce spada. Najwięcej takich przypadków spośród krajów UE notują Niemcy. Do wyniku naszych zachodnich sąsiadów jest nam bardzo daleko.

Raport zawiera dane zebrane w latach 2007-2017. Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej opublikowała go w 80-tą rocznicę Nocy kryształowej.

W 2017 r. w Polsce po raz kolejny zanotowano spadek liczby incydentów antysemickich. Doszło do 73 takich przypadków, podczas gdy w 2016 r. było ich 101, a w 2015 roku 167.

incydenty antysemickie w Polsce fot. Antisemitism Overview of data available in the European Union 2007–2017

Jak wynika z dokumentu, 73 incydenty zarejestrowane w Polsce w ub.r. to w znacznej większość różne formy mowy nienawiści, graffiti i napisy, także w sieci. W 12 przypadkach chodziło o obelgi i groźby przeciw osobom pochodzenia żydowskiego. Trzy sprawy dotyczyły fizycznych ataków, a w przypadku dwóch doszło do uszkodzenia mienia.

Zdecydowanym liderem pod względem incydentów antysemickich pozostają od wielu lat Niemcy. W 2017 r. odnotowano 1504 incydenty antysemickie.

incydenty antysemickie w Niemczech fot. Antisemitism Overview of data available in the European Union 2007–2017

Ilość incydentów w innych krajach w 2017 przedstawia się następująco:
Francja – 311
Holandia – 284
Belgia – 56
Dania – 38
Węgry – 37
Włochy -32
Rumunia -22

Nie dla wszystkich krajów UE dostępne są aktualne dane za rok 2017. W poprzednich latach wysoka ilość incydentów antysemickich utrzymywała się też w Wielkiej Brytanii (786) i Szwecji (182).

Raport opublikowano w 80. rocznicę Nocy kryształowej z 9 na 10 listopada 1938 r., kiedy w niemieckich miastach bojówkarze NSDAP, niemieckiej partii narodowosocjalistycznej, rozbijali szyby w żydowskich sklepach, firmach i domach, niszczyli i podpalali synagogi. Zginęło 91 osób.

źródło: Antisemitism – Overview of data available in the European Union 2007–2017

14 KOMENTARZE

 1. to jest wielki projekt szumu i dezinformacji by ukryć prawdziwą operację…

  … wykastrowanie i sprzedanie przez bossaka i winnickiego 100,000 gojów do roli statystów pis.
  10 lat korzystali a teraz sprzedali tych gojów jak zurzyte dzivvki, i taki był plan od samego początku powstania MN. zgromadzić razem grupę potencjalnego oporu, i nagle wykastrować.

  i siedzą w tym wszyscy. winnicki, bosak, HGW, duda, kaczynski, korwin, michalkiewicz, kukiz, braun, cejrowski, i cała reszta pasożytów którzy są tu w jednej żydovvskiej zmowie.

  taka jest prawda.

  to jest operacja raz na dekadę 100,000 gojów. wykastrowanych i oddanych do PiS. ja myślę, że wy nie macie świadomośći skali tej operacji i profesjonalizmu z jaką ją wyegzekwowano. szum, chaos, bałagan… wszystko jako zasłona dymna. nawet jeb ny mel gibson miał tu swoją rolę.

  • będziem się nczas prześcigać. ja mam cały dzień. wiadomo, że jesteście SBcką ściemą. SBckim karłem dezinformacji, na FB rano dostałem 30 dniowego bana za post z 2015 roku. ale tu tak łatwo się nie dam. będziecie musieli znowu wprowadzić cenzurę nawet na najbardziej prawicowej stronie.

 2. Słowa jednego z głównych socjalistycznych ideologów Josefa Goebbelsa:

  „Jeśli myślę na sposób socjalistyczny, muszę być antysemitą, ponieważ Żyd jest inkarnacją kapitalizmu”

  Kilka lat później powstały niemieckie socjalistyczne obozy koncentracyjne.

  • suchy,
   W zdrowym rozsądku. Mają za to, dobrze wytresowane przez lata ślepe posłuszeństwo wobec władzy, nawet za cenę zagłady ich narodu?

 3. W kraju Polaków nic nie spada, bo nie ma żadnego antysemityzmu. Wszelkie incydenty (nawet te 73 przypadki) są podciągnięte pod antysemityzm, z którym nie mają nic wspólnego a są to tylko próby obrony Polaków przed polakożercami. Tak, tak! Sama poklnę niekiedy na niejakiego T. Grossa czy innych jego koleżków z jego plemienia, którzy szkalują nasz kraj i naród. Czy to jest antysemityzm? Absolutnie nie! To obrona naszego kraju i narodu przed oszczercami a wielu ludzi złej woli moje słowa podciągnie pod antysemityzm. Wiele prowokacji jest sprawką żydów, którzy bezczelnie panoszą się w naszym kraju i kpią z nas w sposób obraźliwy. Są też normalni żydzi, którym nie dzieje się krzywda w przeciwieństwie do żydów prowokatorów i awanturników. Wiele też jest sytuacji wynikających z nieporozumień sąsiedzkich i jeśli ze strony Polaka padnie słowo „żyd” to też jest sztucznie podciągane pod antysemityzm i sztuczny szum wywołany przez żydów. Osobiście znam kilku żydów i żydówek, którzy nie są ludźmi bez skazy. Przeciwnie. Jeśli o nich powiem prawdę, że np. żydówka z mojego osiedla jest pokazową i największą bigotką osiedlową, czy to będzie antysemityzm? Też nie, bo to tylko prawda etc. Jest też kilka przypadków ludzi z problemami psychicznymi np. ostatni głośny incydent w Gdańsku, kiedy to chora osoba wybiła szybę w synagodze a jaki to zrobiono sztuczny szum i podciągnięto to pod antysemityzm. Ba! Nawet oficjele urzędujący w naszym kraju (za pieniądze polskiego podatnika) zrobili całe przedstawienie „męczeństwa świętej szyby żydowskiej”. A to tylko chora osoba, której należy się pomoc lekarska a nie robić sztucznie z niej antysemitę i groźnego przestępcę. I taki to właśnie polski „antysemityzm”, który przedstawiają celowo w złym świetle sami żydzi, nie wszyscy rzecz oczywista.

 4. W niemczech, francji … maja imigrantów islamistów z Azji, Afryki, grupy pro palestyńskie …
  Ale pis, po, n, razem się postarają ubogacić życie żydom w Polin
  w końcu w końcu państwa lewackiego UE jak niemcy, francja … to dla nich wyznacznik :)

  • W Polsce zaden „anysemityzm” nie istnieje! Natomiast co jest niepokojace rozrasta sie nieslychany krwiozerczy rasistowski, zydowski antypolonizm Szczegolnie w faszyzujacym pseudo panstwie Izraelu Juz raz syjonisci w latach trzydziestych doprowadzili Swiat do katastrofy By doslownie 3 lata po wojnie doprowadzic do powstania tzw Izraela Miliony pomordowanych w czasie wojny nie powstrzymaly ssyjonistycznych fanatykow od bezprecensowych atakow na ludzkosc!

 5. A czy jest ranking zachowań antypolskich, antyniemieckich, antywłoskich?
  Czy tylko krytyka żydów jest grzechem?

 6. Osobiscie jestem bardzo zaniepokojony spadkiem antysemityzmu. Te ostatnie obliczenia to chyba nieporozumienie.

Comments are closed.