Lewackie tchórze i obłudnicy. Wielka Brytania nie przyzna azylu chrześcijance Asi Bibi skazanej w Pakistanie na śmierć

Plakat informujący o stanie Asii Bibi/fot. HazteOir.org, CC BY-SA 2.0, Flickr
Plakat informujący o stanie Asii Bibi/fot. HazteOir.org, CC BY-SA 2.0, Flickr

Wielka Brytania nie przyzna azylu pakistańskiej chrześcijance skazanej w swoim kraju na śmierć za „obrażenie” Mahometa. Władze obawiają się, że przybycie Asi Bibi na Wyspy mogłoby wywołać niepokoje społeczne.

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi spędziła 9 lat w celi śmierci oczekując ekgzekucji za ‚obrażenie” Mahometa. Niedawno uniewinnił ją Sąd Najwyższy i została ona zwolniona z więzienia. To wywołało protesty wśród pakistańskich islamistów, którzy chcą zabicia chrześcijanki.

Bibi zwróciła się do kilku krajów o przyznanie jej i rodzinie statusu uchodźcy. Wcześniej z Pakistanu musiał uciekać reprezentujący ją prawnik. Jednym z krajów, w którym Bibi poszukiwała azylu była Wielka Brytania. Władze jednak odmówiły jej przyznania statusu uchodźcy i przyjęcia jej.

Jak informuje Huffington Post” nieoficjalnie władze przyznają, iż obawiają się reakcji muzułmańskich Pakistańczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Pobyt Bibi na Wyspach groziłby „niepokojami społecznymi”.

Wilson Chowdhry, przewodniczący Brytyjsko-Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijan mówi, że Wielka Brytania nie chce zapewnić jej azylu. Zrobiły to 3 inne europejskie kraje. Wśród nich ma być Holandia.

– Zasugerowano mi, iż brytyjski rząd obawia się, że jej przyjazd do Zjednoczonego Królestwa mógłby wywołać niepokój w niektórych kręgach społecznych – powiedział w rozmowie z „HuffPost”. – Mogłoby to zaszkodzić też bezpieczeństwu brytyjskich ambasad, które mogłyby stać się celem ataków islamskich terrorystów.

Tymczasem coraz więcej powodów do obaw mają pakistańscy chrześcijanie, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii uciekając przed prześladowaniami w swym rodzimym kraju. Okazuje się, że i na Wyspach spotykają ich prześladowania i ataki ze strony swoich krajan muzułmanów.

Comments are closed.