Tak manipuluje TVN ws. zachorowań na odrę. Fakty się nie zgadzają? Tym gorzej dla faktów!

Zachorowania na odrę w ostatnich latach wg TVN-u. / fot. Prt Sc TVN
Zachorowania na odrę w ostatnich latach wg TVN-u. / fot. Prt Sc TVN

Stacja TVN słynie z wątpliwej wiarygodności, co potwierdzają ostatnie doniesienia w sprawie urodzin Adolfa Hitlera, za których organizacją przypuszczalnie stała stacja. TVN wpisuje się w trend, który panuje w sprawie zachorowań na odrę w lewicowych mediach. Postawiono tam „niepodważalną” tezę, że rosną one w ostatnich latach, a to ze względu na wzrost liczby niezaszczepionych dzieci.

Stosownym wykresem został zilustrowany materiał TVN-u, który miał się wpisywać w przytoczoną wyżej tezę. TVN wybrał takie lata, by słupki rosły i potwierdzały, że rośnie liczba zachorowań. Problem w tym, że pominięto lata, w których liczba zachorowań spada.

Ogólnie nie ma więc żadnego dramatycznego wzrostu liczby zachorowań, a np. rok 2010, w którym rozpoczyna się wykres, był rokiem w którym liczba zachorowań spadła z ponad 100 na 13. Na wykresie pominięto także lata 2015 i 2017, w których liczb zachorowań spadała.

Tymczasem w ostatnich dziesięciu latach liczba zachorowań na odrę kształtowała się następująco (dane za pzh.gov.pl):
2009 – 115
2010 – 13
2011 – 38
2012 – 70
2013 – 84
2014 – 110
2015 – 48
2016 – 133
2017 – 63
2018 (III kwartały) – 71

Internauci zauważają też, że gdyby utworzyć taki wykres zachorowań na odrę co 3 lata, a nie co 2 jak przyjął TVN, mógłby on potwierdzać tezę, że w Polsce liczba zachorowań na odrę spada. Np. 2009 – 115, 2012 – 70, 2015 – 48.

9 KOMENTARZE

 1. to jest wielki projekt szumu i dezinformacji by ukryć prawdziwą operację…

  … wykastrowanie i sprzedanie przez bossaka i winnickiego 100,000 gojów do roli statystów pis.
  10 lat korzystali a teraz sprzedali tych gojów jak zurzyte dzivvki, i taki był plan od samego początku powstania MN. zgromadzić razem grupę potencjalnego oporu, i nagle wykastrować.

  i siedzą w tym wszyscy. winnicki, bosak, HGW, duda, kaczynski, korwin, michalkiewicz, kukiz, braun, cejrowski, i cała reszta pasożytów którzy są tu w jednej żydovvskiem zmowie.

  taka jest prawda.

  to jest operacja raz na dekadę 100,000 gojów. wykastrowanych i oddanych do PiS. ja myślę, że wy nie macie świadomośći skali tej operacji i profesjonalizmu z jaką ją wyegzekwowano. szum, chaos, bałagan… wszystko jako zasłona dymna. nawet jeb ny mel gibsom miał tuswoją rolę.

 2. Po prostu trzeba wrócić do sprawdzonych metod z tym TVN-em– patrz 13 maja 1937, Brześć.

  Z tomu „Dzieł” Józefa Mackiewicza „Okna zatkane szmatami”:
  „Jeden z reportaży zaczyna się tak: „Dziwnie wygląda ten przedświąteczny wieczór, sobota przed Zielonymi Świątkami w Brześciu. To niebo zaróżowione pogodnym zachodem, niby to cisza w przyrodzie. Nieruchome listki na młodych lipkach. Ten ruch uliczny spokojnych par, wystrojonych pań i opalonych już panów, bez kapeluszy, z prowincjonalnym snobizmem dzierżących rękawiczki w ręce. Te przepełnione naprzeciw siebie dwie »główne« cukiernie: »Gdynia« i Sobikowskiego z obfitą konsumpcją pół-lodów… I te obok wysterczające postacie policjantów. Matowy błysk bagnetów na karabinach”.
  Nie jest to sielankowy widok z okna w hoteliku, położonym przy rynku miasta nad Bugiem. W każdym zdaniu pod pozornym spokojem czai się groza. Czytelnik nie zdziwi się, kiedy narrator opuści hotelowy pokój i ujrzy „pierwszą stłuczoną szybę, później pierwsze wywalone drzwi, pierwsze zabite deskami okna i żaluzje pogięte jak tektura”. To Brześć po antyżydowskim pogromie w roku 1937. Ten, co z początku patrzał na miasto z wnętrza hotelowego pokoju, teraz z ulicy zagląda w okna i rejestruje szczegóły spustoszenia: „Na pryncypialnej ulicy 3-go Maja okna w sklepach są nie tylko wybite, ale częściowo wyłamane z ramami. Wszystkie drewniane okiennice w magazynach żydowskich wydarte albo wiszą w strzępach. Przez dziury można spojrzeć do wnętrza. (…) Jakaś przeraźliwa siła zniszczenia, jakaś nienawiść, przerastająca nieomal fizyczne możliwości człowieka, stłamsiła to wszystko w jedną kupę papieru, gałganów, drzewa i żelastwa. Olbrzymie metalowe żaluzje rozbite w drzazgi. Gdzieniegdzie pogięte, zerwane niby siłą pocisku armatniego. Nie ocalał ani jeden sklep żydowski!”. Opis zniszczonych okien sklepowych jest tu przedstawiony jako opis skutków działania żywiołu, nienawiść nabiera wymiarów siły nadludzkiej. Jak wysepki w morzu zagłady ocalały nieliczne sklepy chrześcijańskie, z nienaruszonymi oknami wystawowymi: „W nich obrazy święte jak na Boże Ciało”. Jest w tym kontrastowym zestawieniu gorzka ironia.”

  • ja swoje, a ten swoje. SBcki bot dezinformacji. prowokator.

   masz nagłośnić prawdę o tym, że winnicki i bosak sprzedali 100,000 wykastrowanych gojów jako statystów PiS, oraz, że wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie reaguje bo każdy ma w tym teatrzyku swoją rolę.

   kolejny raz likwiduje się pontencjalną grupę oporu, i jest to jak zawsze operacja służb. dajecie się dymać jak tanie dzivvki.

   korwin stracił ok 300,000 wyznawców w 3 lata. RN sprzedał 100,000 gojów w jeden dzień. to są gigantyczne ANTYPOLSKIE operacje.

  • Wikipedia: „Zajścia w Brześciu – zamieszki antyżydowskie w Brześciu nad Bugiem. Wybuchły 13 maja 1937 roku i były spowodowane zamordowaniem przez żydowskiego rzeźnika Welwela Szczebowskiego polskiego policjanta Stefana Kędziory”

 3. TVN to stacja, która ma ogłupiać Polaków podobnie jak niemieckie protale, czy tabloidy, bo gazetami tego nazwać nie można. Cud się stał i natychmast po odrzuceniu wolnosciowego projetktu i klepnięciu kasy dla koncernów odra przestała być zagrożeniem i Sanepid nowych zachorowań nie zgłasza, bo nie ma, cud sie stał. Epidemia choroby w postaci 18 przypadkow na 37 mln., choroby, która nie wymaga leczenia przestała byc straszna. Odra obserwowan jest chyba od ok. 150 lat i wystepuje falami, bez względu na wprowadzenie szczepionki. Ale tu chodzi nie tylko o kase ale o zrobienie z Polaków bydła,które nie moze o sobie decydować nie tylko w kwestii szczepień, Mogą Niemcy, Brytyjczycy, Austriacy i inni my nie. Jeszcze trochę a do wyborów będa mogli iść tylko zaszczepieni, taki sejm mamy, ze wszystko możliwe.Tak dbaja o nasze zdrowie to dlaczego posłowie nie zajmą się poważnym problemem nadumieralności polskich dzieci do 1 roku życia, w 2017 było znacznie więcej niż w Szwecji, Niemczech, Anglii, gdzie nie ma przymusu szczepień.

  • bo inne stacje nei oglupiaja? A pamietacie TV republike, ktora najpierw przekonywala ze marsz niepodleglosci kilka lat temu jest spokojny a pozniej obrywali kamieniami do tego marszu? :D

 4. tu tylko jest interes firm farmaceutycznych ! a przed wyborami łaskawie PIS przyjął projekt obywatelski o dobrowolności szczepień by już po wyborach go odrzucić a przed jego odrzuceniem taka medialna kampania za utrzymaniem przymusu szczepień ,ze wzrosła liczba chorych na odrę i to argument ,ze wirus zawleczony z Ukrainy to dlaczego nie ma wymogu szczepień dla osób wjeżdżających do Polski z Ukrainy ?? i te pneumokoki szkoda dziecka i współczucia dla rodziny , ale sepsę mogą spowodować różne patogeny bardzo różne a takich nie brakuje i nie na wszystkie są szczepionki akcja ministerstwa zdrowia przeprowadzona prostacko irytuje bo ludzi traktuje jak niedorozwiniętych , szczepienia powinny być dobrowolne tak jak w większości krajów UE !

Comments are closed.