Dorobił się na leczeniu homoseksualizmu. Sam umawiał się z mężczyznami przez Internet

Norman Goldwasser.
Norman Goldwasser.

Norman Goldwasser od lat zarządzał kliniką Horizon Psychological Services w Miami, która oferowała „leczenie” homoseksualizmu za pomocą „terapii konwersyjnej”. Jak się okazuje sam był ukrytym homoseksualistą.

Goldwasser przekonywał, że orientacja seksualna może być zmieniona dzięki odpowiedniej terapii. Homoseksualizm zaś porównywał do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych czyli nerwicy natręctw, które można „wyleczyć”.Placówka, którą do niedawna zarządzał oferowała tzw. „terapię konwersyjną” nieuznawaną przez środowisko lekarskie.

Szokiem dla wielu okazał się fakt, że sam Goldwasser był homoseksualistą, który prowadził podwójne życie. Oficjalnie chciał ‚leczyć’ swoich pacjentów z ‚niezdrowych skłonności’ jednocześnie spotykając się z wieloma partnerami, których poznawał na portalach randkowych. Tam umieszczał swoje roznegliżowane zdjęcia oraz wyznawał słabość do żonatych mężczyzn.

Oszusta zdemaskował jeden z byłych pacjentów, który posiadał konta w tych samych mediach społecznościowych. Ze zdobytymi przez siebie informacjami udał się do organizacji LGBT „Truth Wins Out”. Jej prezes Wayne Besen postanowił zastawić na terapeutę zasadzkę.

Besen skontaktował się z Goldwasserem i umówił w motelu na spotkanie. Po przybyciu na miejsce, skonfrontował mężczyznę ze swoimi ustaleniami. 46-latek początkowo zaprzeczał wszystkiemu. Później jednak prosił Besena, by ten nie ujawniał prawdy na jego temat. Działacz stanowczo odmówił i opisał całą historię na stronie fundacji oraz powiadomił media.

Wybuchnął skandal po którym Goldwasser zmuszony był zamieścić oświadczenie z przeprosinami. Ta historia i jej przedstawienie mediom jest dla mnie niezwykle bolesne, ale mam nadzieję, że stanie się dla mnie katalizatorem do szukania odpowiedniej pomocy – stwierdził.

Źródło: Fakt

Comments are closed.