Marsz Niepodległości jeszcze większy niż wcześniej szacowano. „To wielkie wydarzenie, które zostanie w historii”

Marsz Niepodległości. Foto: PAP/Paweł Supernak
Marsz Niepodległości. Foto: PAP/Paweł Supernak

To już praktycznie pewne! Policja oficjalnie potwierdziła, że na dzisiejszym Biało-Czerwonym Marszu pojawiło się co najmniej 250 tysięcy osób! To największa w historii powojennej polski manifestacja społeczno-polityczna.

„W Marszu wzięło udział 250 tys. osób, a na koncercie kończącym Marsz pozostało 6 tys. osób. Było spokojnie. Dla nas służba nie kończy się, dalej dbamy o bezpieczeństwo” – czytamy na oficjalnym profilu polskiej policji.

„To wielkie wydarzenie, które zostanie w historii” – powiedział marszałek Senatu, Stanisław Karczewski i trzeba stwierdzić, że fakty zdecydowanie to potwierdzają.

Taka liczba manifestantów niepodległości Polski przejdzie do historii. Po raz ostatni tak ogromne liczby obywateli pojawiały się na mszach świętych organizowanych podczas wizyt Jana Pawła II.

„Wspólny marsz to ogromny sukces. Wiemy już, że jest [na marszu] bardzo, bardzo dużo ludzi. Być może dojdzie nawet do 200 tysięcy. Jesteśmy uradowani, były piękne uroczystości na pl. Piłsudskiego, wspaniałe przemówienie prezydenta. To wielki dzień” – podsumował marsz Jarosław Kaczyński.

O tym, jak ogromny był to marsz świadczą najlepiej materiały zamieszczone poniżej:

źródło: PAP / Wolność24.pl

Comments are closed.