Zachodnie media już rozkręciły fabrykę kłamstw. Ulicami Warszawy przeszli wyłącznie faszyści wspierani przez prezydenta

„Faszystowska Warszawa”, „Prezydent dołączył do skrajnych nacjonalistów”, „Polscy przywódcy aprobują skrajnie prawicowy marsz” – to tylko niektóre z tytułów, które pojawiły się w zagranicznych mediach, a które opisują dzisiejszy Biało-Czerwony Marsz.

Fabryka kłamstwa jest na tyle wielka, że opisanie jej w całości zajęłoby miesiące jeśli nie lata. Dominujący przekaz jest w zasadzie tylko jeden – faszyści przejęli Polskę.

„Europa będzie biała. Polscy przywódcy aprobują wielki, skrajnie prawicowy marsz w Warszawie.” – tak zatytułowany tekst pojawił się na portalu Russia Today. Kadr w którym widać flagi z symbolem „czarnego słońca” tylko dopełnił formalności w kłamliwym tekście propagandowej tuby Kremla.

To, że rosyjscy dziennikarze tworzą treści, które nie są zgodne z prawdą kompletnie nas nie dziwi. Zdecydowanie bardziej boli nas, że do fabryki kłamstw dołączają się również Polacy współpracujący z zagranicznymi mediami.

Idealnym przykładem jest Agnieszka Pikulicka-Wilczewska, która na portalu telewizji Al-Jazeera stworzyła tekst, którego nie powstydziłby się Goebels w najlepszych latach III Rzeszy. 200 tysięcy osób to radykalni nacjonaliści, czasem także faszyści, a na ich czele Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki – tak w skrócie można opisać tekst pseudodziennikarki.

Aby „dokończyć dzieła” załączamy jeszcze tweet, który 2 godziny temu wysłał Francis Fukuyama. Jedyna rzecz, którą w tym przypadku skomentujemy to zdjęcie, które obrazuje tegoroczny marsz. „Co ciekawe” jest to kadr z Marszu Niepodległości 2017. Resztę pozostawiamy bez komentarza.

źródło: twitter.com / aljazeera.com / Russia Today / Wolność24.pl

77 KOMENTARZE

 1. Skrajnie prawicowych faszystow na marszu byl marny procent i zamiast sie od nich odciac mikkisci tworza obraz bohaterow wykletych.
  Skoro skrajni liberalowie popieraja skrajnych antyliberalow wylewajac codziennie wiadro pomyj na cala centrowa i zwyczajnie prawicowa jak PIS reszte to znaczy ze tu jest jeden wielki cyrk.
  W ogole Korwina nie postrzegam jako kogos kto glosi jakies idee tylko osobe co obrzezuje wyrostkom mozgi.

 2. Jak Jarosław Kaczyński jorgnął się kilka dni temu, na podstawie danych bezpieki, że środowisko narodowe zgromadzi pół miliona Polaków to zorganizował ustawkę z tą żydowiną z ratusza i się podłączył siłowo do Marszu. Tak było.
  Narodowcy oczywiście są bardziej inteligentni od żydów więc puścili Kaczyńskiego z Morawieckim przodem po czym przystąpili do Marszu. Brawo Organizatorzy-Narodowcy i brawo Polacy obecni na Marszu Niepodległości!
  Pokłony dla Was!

  • Przecież narodowcy zgodzili się na prośbę PiSuarów zrezygnować z wykrzykiwania hasła „śmierć wrogom ojczyzny”, a czy dotrzymali słowa? Tego nie wiem, wiem tylko, że są tchórzami, bo uczepili się zdrajców jak rzep P(i)$iego ogona.

 3. Brawo Narodowcy-Organizatorzy i brawo Polacy obecni na Marszu Niepodległości!
  Pokłony dla Was! 400 000 – 500 000 myślących i wiernych Polaków na Biało-Czerwonym Marszu.

  I co cwele i pedały czynne i bierne, i co jewropejczycy? 400 000 – 500 000 myślących i wiernych Polaków skandowało Bóg-Honor-i-Ojczyzna, nasze kamienice i nasze ulice, Wielka Polska!
  Od dziś cwele i pedały czynne i bierne i jewropejczycy zamknąć paszcze bo wam na…..

 4. Tak to widzę: Sądzę, że „rządzący” spodziewali się, że gdy „przejmą marsz”, powstanie narracja, że „wspierają faszystów”. W dużym stopniu przejęli marsz, nieco neutralizując „narodowców”, zyskali, ale „ryzyko umoczenia w faszyzm”:) było niemałe. Sądzę więc, że nie zrobili tego bez konsultacji z neokonami z US-zrela i otrzymania „zezwolenia”. Być może w tle był niemiecko-unijno-żkomunowa próba wywołania zamieszek, prowadzących do puczu (w imię walki z faszyzmem i o demokrację) i dlatego „otrzymali zezwolenie” od strony „amerykańskiej”. Przyjęcie odpowiedzialności za marsz przez „stronę rządową”, być może ochroniło marsz(e) przed agresywną prowokacją. Może się mylę, ale nie wykluczam, że jakoś tak mniej więcej mogło – w jakimś zakresie – być.

 5. Sądzę, że należy przypomnieć przede wszystkim Niemcom bo oni płaczą najbardziej, że marsz niepodległości może się odbywać dlatego, że wcześniej ręka w rękę z Rosją i Austrią, dokonali rozbioru Polski. Gdyby nie to to nie świętowalibyśmy dzisiaj odzyskania niepodległości ponieważ byśmy jej nie stracili.

 6. Francis Fukuyama to zdeklarowany leninista, więc jego tekst mnie nie dziwi.

 7. Zastanawiające jest dlaczego zagraniczne media tak zawzięcie oczerniają Nasz naród i kraj. Musi być w tym jakiś cel. Jeśli nie wiele celów, różnych osób..
  Przed pierwszym rozbiorem Polski tak samo francuzi i niemcy (i pewnie nie tylko oni) oczerniali nas, siali propagandę dla reszty Europy żeby stworzyć o Nas fałszywy obraz i usprawiedliwić rozbiór.
  Czyżby teraz miała nastąpić jakaś powtórka z historii? Czy chodzi tu może o roszczenia żydowskie? O to żeby nas zmiękczyć przed przejęciem.. doprowadzić do stanu bezbronności.. i najpierw pozbyć się narodowców i patriotów.
  Czy o unię i ich niemieckich przywódców i to, że nie jesteśmy im posłuszni, bo Pis szuka ochrony pod parasolem żydokomuny amerykańskiej? Albo szukało bo wygląda na to, że się poddają (może sami amerykanie ich do tego zmusili w myśl ustawy 447 i może jakieś ustalenia już zapadły), a Kaczyński będzie teraz reżyserował swój upadek?
  Na pewno to wszystko ma jakiś cel.
  Cieszę się, że Nasz kraj i Polacy pokazali im w tym marszu, że tak łatwo to się nie poddamy.

Comments are closed.