Zachodnie media już rozkręciły fabrykę kłamstw. Ulicami Warszawy przeszli wyłącznie faszyści wspierani przez prezydenta

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

„Faszystowska Warszawa”, „Prezydent dołączył do skrajnych nacjonalistów”, „Polscy przywódcy aprobują skrajnie prawicowy marsz” – to tylko niektóre z tytułów, które pojawiły się w zagranicznych mediach, a które opisują dzisiejszy Biało-Czerwony Marsz.

Fabryka kłamstwa jest na tyle wielka, że opisanie jej w całości zajęłoby miesiące jeśli nie lata. Dominujący przekaz jest w zasadzie tylko jeden – faszyści przejęli Polskę.

„Europa będzie biała. Polscy przywódcy aprobują wielki, skrajnie prawicowy marsz w Warszawie.” – tak zatytułowany tekst pojawił się na portalu Russia Today. Kadr w którym widać flagi z symbolem „czarnego słońca” tylko dopełnił formalności w kłamliwym tekście propagandowej tuby Kremla.

To, że rosyjscy dziennikarze tworzą treści, które nie są zgodne z prawdą kompletnie nas nie dziwi. Zdecydowanie bardziej boli nas, że do fabryki kłamstw dołączają się również Polacy współpracujący z zagranicznymi mediami.

Idealnym przykładem jest Agnieszka Pikulicka-Wilczewska, która na portalu telewizji Al-Jazeera stworzyła tekst, którego nie powstydziłby się Goebels w najlepszych latach III Rzeszy. 200 tysięcy osób to radykalni nacjonaliści, czasem także faszyści, a na ich czele Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki – tak w skrócie można opisać tekst pseudodziennikarki.

Aby „dokończyć dzieła” załączamy jeszcze tweet, który 2 godziny temu wysłał Francis Fukuyama. Jedyna rzecz, którą w tym przypadku skomentujemy to zdjęcie, które obrazuje tegoroczny marsz. „Co ciekawe” jest to kadr z Marszu Niepodległości 2017. Resztę pozostawiamy bez komentarza.

źródło: twitter.com / aljazeera.com / Russia Today / Wolność24.pl

Comments are closed.