Bosak po Marszu Niepodległości: „Spalenie flagi Unii Europejskiej jest jak najbardziej bezpieczne.” Sprawca już sam się zgłosił po nagrodę

Krzysztof Bosak. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Krzysztof Bosak. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Wiceprezes Ruchu Narodowego, członek Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Krzysztof Bosak wypowiadając się na temat spalenia flagi Unii Europejskiej podczas tego marszu, powiedział, że to jest zgodne z prawem.

„Spalenie flagi Unii Europejskiej jest jak najbardziej bezpieczne – stwierdził polityk w programie „Strefa starcia – Debata o Niepodległej”.

„Polska flaga podlega ochronie prawnej, natomiast logo Unii Europejskiej, czyli organizacji, która odbiera nam część naszej niepodległości, nie podlega ochronie prawnej. W związku, z czym wyrażanie swojej opinii – jeśli ktoś jest krytyczny wobec Unii Europejskiej lub jej polityk – w ten sposób jest po prostu zgodne z prawem” – stwierdził Bosak.

Zastępca dyrektora TVP1 ds. publicystyki Dawid Wildstein podzielił opinię Krzysztofa Bosaka, że nie można porównywać spalenia flagi Unii Europejskiej do takiego samego aktu wobec flagi jakiegokolwiek innego państwa, ale uznał ten akt za głupi.

„Dla mnie osobiście było to działanie po prostu głupie. Właściwie więcej – skrajnie idiotyczne – skomentował Wildstein.

Okazuje się, że tego straszliwego i groźnego czynu dopuścił się prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Zaanonsował go skarbnik organizacji.

Skarbnik @MWszechpolska na moją prośbę zgłosił mnie na podany numer, celem uzyskania obiecanej nagrody za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE! Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze @MWszechpolska może zarobić – stwierdził prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski.

W kwestii karania za spalenie niebieskiego materiału na kiju wiele osób pyta o zasadność karania. Nie jest to bowiem symbol jakiegokolwiek kraju czy organizacji.

Źródło: TVP Info/twittter.com/nczas.com

Comments are closed.