Cały świat świeci na biało-czerwono. Znane obiekty w polskich barwach narodowych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

Burdż Chalifa w Dubaju i figura Chrystusa w Rio de janeiro. Foto: tter
Burdż Chalifa w Dubaju i figura Chrystusa w Rio de janeiro. Foto: tter

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę na całym świecie na biało-czerwono rozświetlają się liczne budynki. Polskie barwy narodowe przybrały m.in. piramidy w egipskiej Gizie i figura Chrystusa w Rio de Janeiro.

O akcjach informuje na Twitterze polski MSZ i ambasady RP w różnych państwach świata.

W dniu hucznie obchodzonego Święta Niepodległości na biało-czerwono świecą się m.in. najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa w Dubaju, gmach polskiego Honorowego Konsulatu Generalnego w filipińskiej Manili, pomnik Trzech Krzyży górujący nad Wilnem i dwa wileńskie mosty, Most Łańcuchowy w Budapeszcie, a także Most Parkowy w Kijowie.

Z kolei w sobotę w kolorach polskich barw narodowych rozświetlono m.in. Bibliotekę Polską w Paryżu, gmach ratusza w Tel Awiwie, budynek fińskiego MSZ w Helsinkach, diabelski młyn w Los Angeles czy słynne Wieże Kuwejckie.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. Niewiele znaczące gesty i symbole. Trzeba nam czołgów, samolotów, rakiet i głowic nuklearnych. W tym tkwi niezgłębiona przez was tajemnica polskiej niepodległości i pomyślności, nasi polskojęzyczni mężykowie stanu.

    • Mało wiesz o tym Świecie. I proszę Cię synu przestań pieprzyć o głowicach nuklearnych.

  2. A owe budynki barwy przybrały z decyzji ichnich władz państwowych czy właścicieli czy z racji sowitych opłat jakie wnieśliśmy za powierzchnie reklamowe?
    Bo to diametralnie zmienia postać rzeczy – nikt nas nie uczcił tylko zrobiliśmy to sami.

    • I teraz nie wiesz, kto podświetlił wczoraj te budynki, pewnie tajni agenci wysokiego szczebla PiS, albo to sam Kaczyński zrobił, łotr jeden.

Comments are closed.