Feministki zniszczą wszystko. Lepiej pozwolić, by kobieta zmarła, niż udzielić jej pierwszej pomocy i narazić się na oskarżenia o molestowanie

Źródło:moreclaremore.com

Kobiety, które dostaną np. ataku serca narażone są na to, że mężczyźni nie udzielą im pierwszej pomocy. Wszystko z obawy przed oskarżeniem o próbę gwałtu, czy molestowanie seksualne.

Feministyczne obsesje doprowadziły do tego, że mężczyźni niechętnie udzielają pierwszej pomocy potrzebującym jej kobietom. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kolorado mężczyźni obawiają się, iż będą oskarżeni o ataki, czy molestowanie seksualne. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, kiedy mają do czynienia z nieprzytomnymi kobietami.

Z wielu wywiadów przeprowadzonych przez badaczy wynika, że mężczyźni mają silne obawy, iż w takich sytuacjach będą oskarżani o „niewłaściwe dotykanie”. To najczęściej wymieniany powód, dla którego powstrzymują się przed udzieleniem pierwszej pomocy.

Sarah Perman, z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Kolorado w Denver, które prowadziła badania twierdzi iż” konsekwencją wszystkich tych obaw jest to, że potencjalnie kobiety ryzykują nie otrzymaniem pierwszej pomocy, lub otrzymaniem jej zbyt późno.

Tymczasem my musimy uświadomić opinii publicznej jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy potrzebującym jej osobom i to bez względu na ich płeć, rasę, czy pochodzenie etniczne”.

Badania wskazują, że w przypadku ataków serca szybka pierwsza pomoc aż trzykrotnie zwiększa szansę przeżycia.

Comments are closed.