„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Reanimacja heksagonale: Prawdziwa historia Polski jest nieco inna od tej głoszonej oficjalnie na różnych akademiach i fakultetach. Bo tam fasada jest ważniejsza od treści. A treść, jak to zwykle z treściami bywa, jest płynna, ale łatwo ulega grawitacji. Tak jest też z prawdziwą historią – nieuchronnie spływa ona w wyżłobione wcześniej tory, by nie napisać: koryta. Jakie to są koryta?

Polowanie na gen. Rozwadowskiego: Czy Józef Piłsudski rzeczywiście jest twórcą polskiej niepodległości. A może dużo bardziej zasłużył się gen. Tadeusz Rozwadowski? Dlaczego doszło do konfliktu między nimi? O co naprawdę walczył tow. „Ziuk”? Na te wszystkie pytania odpowiada Henryk Nicpoń, autor książki o zakończonym śmiercią gen. Rozwadowskiego współzawodnictwie obu dowódców.

Jak chcą zlikwidować gotówkę: Plany likwidacji gotówki wpływowi urzędnicy Fedu, czyli amerykańskiego banku centralnego, snują już od blisko 20 lat. Wypracowali nawet strategię, która ma do tego doprowadzić. Jej efektem ma być pełna informatyzacja pieniądza, a dzięki temu jego pełna państwowa kontrola. Jak i kiedy ma dojść do tego ostateczne tryumfu lewiatana?

KRAJ

● Inspekcja Naszej Złotej Pani – Stanisław Michalkiewicz
● Stalingrad Kaczyńskiego – Jan Piński
● Amber Sąd – Leszek Szymowski
● Szwecja wyda Michnika? – Tadeusz M. Płużański
● Piłsudski kontra Rozwadowski – z Henrykiem Nicponiem, autorem książki „Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski”, rozmawia Rafał Pazio.
● Ochroniarze z Mosadu – Leszek Szymowski
● Oświadczenie o zwrocie Krzyża Oficerskiego OOP – Bogdan Czajkowski

ŚWIAT

● Niemcy: Merkel odchodzi – Tomasz Mysłek
● Rosjanie prześcignęli Polaków – Antoni Mak
● Francja: „Objazdy” pamięci na 11 listopada we Francji – Bogdan Dobosz
● Z Bałtyku na Morze Czarne – Marek A. Koprowski
● USA: Medialna wojna na podejrzane przesyłki – Natalia Dueholm
● USA: Karawany idą dalej – Natalia Dueholm
● Nowa Kaledonia zostaje na razie przy Francji – Bogdan Dobosz

PUBLICYSTYKA

● Mykoła Swistun – od terroru do ludobójstwa – Marek A. Koprowski
● Polska wojna domowa o geopolitykę – Wojciech Tomaszewski
● Komuniści chcą wolnego rynku – Jakub Wozinski
● Cenzurą w prawicę – Tomasz Cukiernik
● Szykują podatek od gotówki – Zespół Independent Trader
● Felieton kataryniarski – Adam Danek