Najlepsze fragmenty rozmów Czarneckiego z szefem KNF. „Ja nie jestem Żydem. Jestem największym donorem fundacji Auschwitz”. „James Rothschild (…) to był mój wspólnik”

Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski. / fot. PAP: Szymon Łaszewski/ YouTube
Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski. / fot. PAP: Szymon Łaszewski/ YouTube
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski omawiali spotkanie z prezesem NBP. W pewnym momencie rozmowa zeszła na tematy Żydów, bankowych potentatów rodzinny Rothschildów i Laudanerów. Polski miliarder stwierdził w rozmowie, że mimo iż nie jest żydem, w znaczny sposób wspiera fundację Auschwitz Birkenau. „Jestem (…) największym prywatnym donorem fundacji” – mówił.

Przypomnijmy, że „Gazeta Wyborcza” napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Chrzanowski w marcu 2018 r. miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł; Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Na środę rano do KPRM Chrzanowskiego wezwał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zażądał też natychmiastowych wyjaśnień od szefa KNF oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji. Sam Chrzanowski pod naciskiem mediów i opinii społecznej podał się do dymisji.

Poniżej najciekawsze fragmenty ze stenogramów Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim:

Źródło: Fragment stenogramów z gazeta.pl.
Źródło: Fragment stenogramów z gazeta.pl.
Źródło: Fragment stenogramów z gazeta.pl
Źródło: Fragment stenogramów z gazeta.pl.

Źródło: gazeta.pl/nczas.com

Comments are closed.