Ujawniamy imigrancki „teatr”! Dziennikarka demaskuje jak organizacja pozarządowa uczy nielegalnych imigrantów oszukiwać „głupków” z unijnej straży granicznej, udawać chrześcijan i przedostawać się do Europy [VIDEO]

Źródło: YT/ Lauren Southern

Lauren Southern, kanadyjska dziennikarka zdemaskowała działalność jednej z największych organizacji pozarządowych – Advocates Abroad zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów do Europy. Nagrana z ukrycia szefowa organizacji opowiada jak uczą imigrantów kłamać, oszukiwać, odstawiać teatr, byle tylko uzyskać status uchodźcy.

Na swoich stronach internetowych grupa przestępcza zwana organizacją pozarządową – Advocates Abroad chwali się, że pomogła dostać się do Grecji ponad 15 tysiącom imigrantów. Przestępcza organizacja wyspecjalizowała się w świadczeniu usług prawnych imigrantom, tak by uzyskali status uchodźców i pozwolenie na pobyt. W rzeczywistości jak się okazuje pracownicy Advocates Abroad uczą jak uzyskać je oszustwem, kłamstwem i podstępem.

Kandyjska dziennikarce Lauren Southern i jej ekipie udało się nagrać szefową organizacji Ariel Ricker, która wprost opowiada jak imigranci uczeni są odgrywać teatr przed pracowaniami unijnej agencji EASO – European Asylum Support Office (Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu). Ricker pracowników urzędu nazywa „pierdo…mi głupkami” (fucking stupid).

Szefowa przestępczej grupy pytana czy uczy imigrantów odgrywać swe role mówi: – To wszystko to gra, to teatr. By dostać się muszą w tym teatrze odegrać swe role, udawać traumę ponieważ funkcjonariusze EASO to pier..ne głupki. Wiedzą tyle co mają napisane w swoich papierach.

EASO ma w dokumentach opisane jakie są objawy traumy, a przestępcy z Advocates Abroad uczyli jak udawać załamanie i strach.

Musisz wzdychać, płakać, przerywać, prosić o przerwę, udawać, że chce ci się wymiotować – opowiada Ricker.

Na szkoleniach „wolontariusze organizacji” odgrywają role imigrantów, by pokazać im jak mają się zachowywać. Pokazują jak mają wchodzić do biura, jak się przedstawiać, jak siadać. Advocates Abroad uczy muzułmanów jak udawać chrześcijan. Pokazuje im jak się modlić. Imigranci pytani o ulubione święto mają mówić, że to Boże Narodzenie – 25 grudnia, kiedy narodził się Pan i Zbawiciel.

Ricker opowiada też jak jej przestępcza organizacja wymyśla dla nielegalnych imigrantów historyjki o prześladowaniach. I tak oszust imigrant opowiada jak to jako chrześcijanin był prześladowany w Turcji, jak np po wyjściu z kościoła w Izmirze został napadnięty. Przestępcy podpowiadają imigrantom, że trzeba podawać konkretne miejsca, daty i zdarzenia, by wywrzeć odpowiednie wrażenie. Wszystko jest oczywiście zmyślone.

Advocates Abroad zatrudnia około 200 osób zrekrutowanych głównie na uczelniach. Finansowana jest przez Unie Europejską i organ ONZ UNHCR – Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Po pojawieniu się kompromitujących nagrań urząd zapowiedział już wszczęcie własnego śledztwa. Sama przestępcza organizacja usuwa teraz swe profile i wpisy z mediów społecznościowych

Sprawa ma wiele aspektów i wątków. Ofiarami przestępczej działalności Advocates Abroad są też bowiem prawdziwi uchodźcy. Obozy w Grecji wypełnione są przez ściągniętych przez przestępców z organizacji nielegalnych imigrantów. Panują w nich ciężkie warunki. Każde miejsce zajęte przez oszusta oznacza jedno miejsce mniej dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy.


Comments are closed.