Wszyscy Polacy – nawet wariaci, świętowali setną rocznicę Niepodległości. Było multikulturowo i różnorodnie [VIDEO]

Źródło: Twitter/TV Republika

Telewizja Republika opublikowała nagranie pokazujące jak grupa o odmiennej orientacji intelektualnej obchodziła rocznicę odzyskania Niepodległości. Ich świętowanie miało być protestem przeciwko marszowi Niepodległości, faszyzmowi czy czemu tam jeszcze.

11 listopada na Placu Unii Lubelskiej zebrało się grono ludzi o nienormatywnej orientacji intelektualnej. Zaprotestowali oni przeciwko temu, że rząd porozumiał się z narodowcami w sprawie Marszu Niepodległości i postanowili świętować na swój sposób. W grupie byli najprawdopodobniej homoseksualiści i komuniści, bo powiewały nad nią tęczowe i czerwone flagi.

Kilka osób ubranych w jakieś kawałki gąbki powyciągane z materaców, czy czego tam (nie da się wykluczyć, że był to jakiś filc, albo kawałki okładziny, czy też wata mineralna do ocieplania budynków) turlało się po jezdni i pląsało wokół. Było więc na co popatrzeć.

Dzień Niepodległości jest świętem wszystkich Polaków – nawet wariatów. Mamy nadzieję, że prezydent in spe – Trzaskowski nie będzie im w przyszłych latach pod byle pretekstem, że zagrażają porządkowi, czy też zdrowiu publicznemu, zabraniał świętowania.

Comments are closed.