Gniezno ostro strollowało Wałęsę 11 listopada. Na rondzie jego imienia wywieszono koszulkę z napisem KON-FI-DENT

Koszulka
Koszulka "KON-FI-DENT" zatknięta na rondzie im. Lecha Wąłęsy/fot. screen z gniezno24.com

W święto niepodległości nieznany sprawca wywiesił na rondzie im. Lecha Wałęsy koszulkę z napisem „KON-FI-DENT” stylizowaną na kodziarską „KON-STY-TUCJĘ”. To nie pierwszy przypadek oddolnych iluminacji tego miejsca.

Lokalne media informują, że „to już kolejne tego typu zdarzenie w tym roku” gdy mieszkaniec miasta zaznacza okres współpracy najsłynniejszego w Polsce eksperta od kablowania ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Informację media otrzymały 12 listopada rano. Oznacza to więc, że została zatknięta najdalej nad ranem, albo – co bardziej prawdopodobne – w nocy.

Przypomnijmy iż do podobnego zdarzenia doszło w sierpniu br., kiedy to napisy z nazwą ronda zostały zamalowane sprayem, a na każdej z nich pojawił się tekst „TW Bolek” (Tajny Współpracownik „Bolek”). Wówczas też namalowane tabliczki zostały bardzo szybko oczyszczone – informuje lokalny portal.

Były prezydent i najsławniejszy elektryk świata nie skomentował na razie tego wydarzenia. Trzeba jednak przyznać, że pomysłodawca akcji jest bardzo kreatywny.

Źródło: gniezno24.com

25 KOMENTARZE

 1. Za chamstwo Wałęsa zapłacił. Nie jestem za prymitywizmem w jego postaci. Marzy mi się, żeby ten człowiek zmądrzał. Ciekawostką jest że był jedynym prezydentem bez wyższego wykształcenia, a nawet matury. Nawet urodzeni w XIX wiku byli wykształceni i to bardzo.

  • Kwaśniewski też nie miał wyższego wykształcenia a na dodatek kłamał że ma.

   • Kwaśniewski miał , tylko nie wypadało się chwalić z jakiej uczelni , z jakiego kraju , z jakiego miasta.

  • Nie dotyczy to Wałęsy ale czy każdy człowiek ze szkołą jest mądry czy inteligencja zależy od wykształcenia

 2. Vox populi,vox Dei… Po co mu była ta prezydentura?Nie wiem czy był Bolkiem,ale jeśli nawet,to przyznając się może straciłby stołek,ale zyskałby szacunek.Mój napewno…

 3. Przede wszystkim są pewne zasady regulujące nazewnictwo ulic. Nie wiem, jak jest w innych miastach, ale u mnie była zasada, że nie można nazwać imieniem osoby, która zmarła mniej niż 5 lat temu. Zrobiono wyjątek dla Jana Pawła II i po całej Polsce już było pełno najważniejszych dwupasmówek jego imienia, ale to dla specyfiki, autorytetu tego człowieka na cały świat. A jak można nazwać rondo imieniem jakiegoś plugawego konfidenta?

  • Właściwie to można, skoro jest w Polsce ulica LG i ulica Colgate.

 4. Następnym razem wysmaruja pas startowy w Gdańsku..

 5. Brawo Gniezno, pierwsza stolica Polski. I brawo Nieznani Sprawcy. A wstyd i hańba dla warszafek i danzeslauff.

  • Sprzedawczyk bez szloły,tołman elektryk,powinien zamknąć ryj.Za to,że sprzedawał rodaków dali mu nobla.Ale ta zima go zabierze.

 6. Widać z tego że w tym kraju są jeszcze ludzie którzy się nie boją głosić prawdy.

 7. Prawdziwy żyd Lejbe Kohnemann a nie konfident,Pazerny na pieniądze złoto władze,rodzinę by zabił nawet aby zostać przy władzy jak każdy z PO.

 8. Najwyższy Czas zmienia orientację polityczn ? Odkąd powstał to jechał po rządzie, Polsce i Polakach a teraz zaczął po komunistach ??? Coś nie wierze w takie nawrócenie.

 9. Prymityw i tępy jak dzida Siuksów, śmiali się z Leppera ale on w porównaniu do Wałęsy to wiedział o czym mówi!
  Podziękowania dla żony Kiszczaka że udostępniła teczkę!

 10. Wystarczyłoby kupić na szrocie garść kabli i powiesić, przesłanie będzie a kary nikt za to nie nałoży ?

Comments are closed.