Sypie się rząd Izraela. Odchodzi minister obrony Lieberman!

Minister obrony Izraela Avigdor Lieberman ogłosił swoją rezygnację w proteście przeciwko rozejmowi w Gazie, który nazwał „kapitulacją terroru”, która osłabi konserwatywny rząd Benjamina Netanjahu. Rządzący Palestyną Hamas uznał podpisane wczoraj porozumienie z Izraelem za polityczne zwycięstwo dla Strefy Gazy, która poprzez swój opór zdołała wstrząsnąć sceną polityczną Izraela.

Przed zawarciem rozejmu w Strefie Gazy przez kilka dni trwały ciężkie walki pomiędzy ugrupowaniami palestyńskimi a wojskami izraelskimi po tym gdy wcześniej izraelscy żołnierze wtargnęli do enklawy kontrolowanej przez Hamas i zabili lokalnego przywódcę.

Liberman, który urodził się w Związku radzieckim jest rzecznikiem konserwatywnej części izraelskiej społeczności powiedział, że gdyby pozostał na stanowisku, nie byłby w stanie spojrzeć w oczy mieszkańcom południa kraju i swoim wyborom. Wcześniej Lieberman opowiedział się za ostrą izraelską interwencją wojskową przeciwko dominującym w Gazie islamistom z Hamasu. Jego rezygnacja wejdzie w życie 48 godzin po złożeniu formalnego listu do premiera Netanjahu, wycofuje także swoją skrajnie prawicową partię Nasz Dom Izrael z koalicji parlamentarnej.

W ten sposób premier dysponuje jedynie 61 ze 120 mandatów w parlamencie na rok przed kolejnymi wyborami.

Izraelscy komentatorzy polityczni spekulowali, że Netanjahu, na którym ciąży wiele zarzutów korupcyjnych może zechcieć postawić przed parlamentem wniosek o votum nieufności, ale rzecznik Likudu zaprzeczył takim pogłoskom.

źródło: www.reuters.com

7 KOMENTARZE

 1. Nie ma się co cieszyć, że antychryst słabnie. On tylko przegrupowuje siły. Odbiją sobie ekonomicznym atakiem na Polskę.

 2. zwyczajny żyd chce na rok przed wyborami zrobić podziały. wszelkie otoczki to bzdura. „nie mógłby w oczy popatrzeć”. żenujący żyd.

 3. JERUSALEM (ITA) – Izraelski sefardyjski lider rabin Ovadia Yosef w swoim sobotnim kazaniu powiedział, że nie-Żydzi istnieją by służyć Żydom.

  https:*//wolna-polska.pl/wiadomosci/czego-uczy-tradycyjny-judaizm-o-gojach-2018-11

  Skasować*

  Źródło:
  https:*//theuglytruth.wordpress.com/2018/08/12/how-they-do-it-what-does-traditional-judaism-teach-about-gentiles/

 4. Z mordy jakiś taki mało semicki. Uroda mieszana: mongolsko-turecka. Znaczy CHazar?

Comments are closed.