Zobacz najpopularniejsze auto na polskim rynku! Toyota, Ford czy Skoda?

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR ustalił, że najchętniej kupowanym autem na polskim rynku motoryzacyjnym w październiku została Skoda Fabia.

Ten hatchback segmentu B przez długi czas znajdował się na szczycie najpopularniejszych aut flotowych, a teraz dotarł także do grupy klientów prywatnych. Obecna, trzecia już generacja Skody Fabii, pojawiła się na rynku w 2014 roku. W 2018 miejski model Skody został poddany bardzo udanemu faceliftingowi. W październiku sprzedano aż 714 egzemplarzy, a Dacii Duster, dotychczas najpopularniejszego samochodu – tylko 468 egzemplarzy, a Huyndaya Tucsona jeszcze mniej, bo 313 sztuk.

Wszystkie wersje nowej Fabii zyskały bogatsze wyposażenie standardowe i są teraz dostępne m.in. z nowymi reflektorami ze światłami do jazdy dziennej LED, systemem wspomagania ruszania na wzniesieniu Hill Hold Control oraz funkcją Easy Light Assist, odpowiedzialną za automatyczne włączenie świateł mijania.

Na listę standardowego wyposażenia najpopularniejszej wersji Ambition trafiło radio z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala oraz funkcją Bluetooth. Dodatkowo nowa Fabia może teraz zostać wyposażona w nowoczesne rozwiązania takie jak Blind Spot Detect, czyli funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach.

Nową Skodę Fabię w wersji podstawowej można kupić już za niecałe 40 tys zł.
l

3 KOMENTARZE

  1. Za chwilę ala wilk zacznie szkalować chiński BYD albo nową Ładę, założę się że nawet nie ich nie widział(a) na oczy XDDDD A na pytanie czemu JKM nie wozi się nimi- czy w PL jest przynajmniej 1 salon!? XDDDDDDD

  2. to już nie te same skody co kiedyś… zdecydowanie przy wyborze auta czy to do firmy czy do domu wybrał bym toyotę, wykończenie wnętrz lepsze i silnikowo lepiej stoi

Comments are closed.