Gwiazdowski mówi jak jest! Oddajemy państwu połowę tego, co wypracowujemy [VIDEO]

Profesor Robert Gwiazdowski. / fot. YouTube: pafere.org
Profesor Robert Gwiazdowski. / fot. YouTube: pafere.org
REKLAMA

Profesor Robert Gwiazdowski wypowiedział się w wywiadzie dla portalu pafere.org podczas 8. Edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. „Jan Statystyczny” oddaje państwu ponad 48 procent tego, co wypracuje” – przekonuje.

Profesor Gwiazdowski wypowiedział się na temat podatków i łupienia Polaków przez rządzących dla Polsko-Amerykańskiej Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego – PAFERE. Film powstał podczas 8. Edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbył się w Katowicach.

REKLAMA

„Jak porównamy produkt krajowy brutto z wydatkami państwa to wychodzi nam, że tzw. „Jan Statystyczny” oddaje państwu ponad 48 procent tego, co wypracuje. Ale oczywiście nie ma kogoś takiego jak „Jan statystyczny”, bo jedni oddają więcej, drudzy mniej, zależnie od tego, jakie mają źródło przychodów” – mówi portalowi PAFERE, Robert Gwiazdowski.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Najbardziej opodatkowanym źródłem przychodu jest praca. Jeżeli mam kapitał w banku i bank wypłaca mi odsetki to potrąca 19% na podatek Belki. Ale jeżeli idę do pracy i pracuje 8 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu i na koniec dostaje wynagrodzenie, to państwo zabiera mi znacznie więcej.”

„Jeżeli pracodawca płaci za moją pracę około 5000 zł to ja netto otrzymuje z tego 2800. Bo po pierwsze z mojego wynagrodzenia brutto, pracodawca musi zabrać zaliczkę na mój podatek dochodowy, moją składkę emerytalną, moją składkę chorobową i składkę kredytowa. Ale to nie koniec!”

„Pracodawca z tego powodu, że mnie zatrudnił i wypłacił mi te pensję jaką wypłacił to jeszcze musi zapłacić swoją część składki emerytalnej, plus składkę na fundusz pracy, plus składkę na fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Więc ja mam 2800 zł a pracodawce kosztuję 5000 zł.”

„Pracodawcy jest obojętnie jak on wydaje 5000, na które konto on to przelewa. Wręcz przeciwnie on by nawet wolał wysłać na jedno, na moje. Tylko jakby „Jan Statystyczny” dostał na swoje konto 5000 zł i miałby oddać 2200 państwu to mógłby się zdenerwować a wręcz mógłby nie oddać.”

Źródło: pafere.org/nczas.com

REKLAMA