TVN pozywa Sieci i wPolityce.pl. Za reportaż o „urodzinach Hitlera”

Ołtarzyk dla Hitlera i płonąca swastyka w reportażu o polskich nazistach. / TVN/ Twitter
Ołtarzyk dla Hitlera i płonąca swastyka w reportażu o polskich nazistach. / TVN/ Twitter

Prawie tydzień potrzebowała TVN, żeby ostatecznie podać, co chce zrobić sprawie reportażu o urodzinach Hitlera, które odbył się w lesie na Śląsku. Chce w tej sprawie pójść do sądu, skarżąc tygodnik Sieci i portal wPolityce.pl

Portal wPolityce.pl opisując tę idiotyczną hecę odprawioną w lesie, napisał:

„Z zeznań Mateusza S., organizatora „urodzin”, do których dotarliśmy, wynika jednak, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. zł. Zleceniodawcy mieli jednak jeden warunek: na „urodziny” miała być zaproszona tajemnicza Anna Sokołowska. Kim jest ta kobieta? To w rzeczywistości Anna Sobolewska, dziennikarka „Superwizjera” i jednocześnie współautorka reportażu”.

W związku z tym TVN opublikował oświadczenie:

Portal internetowy „wPolityce.pl” oraz tygodnik „Sieci” opublikowały zarzuty skierowane w stronę autorów reportażu „Polscy neonaziści”, w którym pokazana była uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisława Śląskiego w 2017 roku. Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia. Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem. Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza prawa osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostanie wniesiony odpowiedni pozew”.

Jednakże ani Sieci, ani wPolityce.pl nie napisały, że „telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia”. Napisały natomiast, że zleceniodawcy tej ustawki chcieli, żeby na tej imprezie była dziennikarka z programu Superwizjer. A to jest zupełnie inna kwestia.

Źródło: TVN

10 KOMENTARZE

 1. nczas.com/2018/03/17/prof-gwiazdowski-pokazuje-opodatkowanie-za-hitlera-po-tym-wpisie-posypaly-sie-na-niego-gromy-foto/

  • W socjalistycznej III Rzeszy opodatkowanie pracowników wynosiło 18%, natomiast opodatkowanie firm w zależności od ich wielkości wynosiło od 60% do 98%. Socjaliści zawsze kradną, taka ich złodziejska natura.

 2. O! Wreszcie media zauwazyly, ze TVN zaprzecza, ale nie zaprzecza. To znaczy zaprzecza, ale zarzutowi, ktory nie zostal mu postawiony.

  • Co Hitler na to ? Owieczkom pali się pod ogonkiem, to gorliwie się go wypierają ?
   Ta cała sytuacja pokazuje , jak bardzo zakłamane i niebezpieczne są te środowiska.
   Niektórzy jednak nie do końca;
   ” Jeden z uczestników urodzin Adolfa Hitlera w 2017 roku przyznał się do winy, wyraził skruchę i dobrowolnie poddał karze. W październiku został uznany przez sąd winnym propagowania faszyzmu i nielegalnego posiadania broni. Podczas przeszukań, których dokonała ABW w mieszkaniach uczestników urodzin, znaleziono m.in. mundury, flagi, odznaki i publikacje o tematyce nazistowskiej – dodano.”

   • Przyjęcie nazwy Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (Nationalsozialistische Arbeiterpartei Deutschlands – NSDAP) było nawiązaniem z pewną modyfikacją do nazwy Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec (Sozialistische Arbeiterpartei Deutschlands – S[A]PD), którą Socjaldemokracja nosiła w latach 1875-1890 po gotajskim zjeździe zjednoczeniowym, na którym porozumieli się zwolennicy Lassallea ze zwolennikami Marksa i Engelsa.

    >>>

    Joseph Goebbels, główny socjalistyczny ideolog NSDAP:

    „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa.”

    W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
    „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

    Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

    „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”

    Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • Nie kręć bazyli ; już prawie wszystkie prawicowe media wytoczyły działa przeciw dziennikarzom TVNu i wydały swój wyrok, łącznie z rzecznikiem rządu Becią Mazurek „- Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie tego materiału, czy ludzie nagłośniający ten temat, manipulując przy nim przy okazji, byli świadomi szkód jakie wyrządzali Polsce i Polakom, kto podejmował decyzję o emisji tego programu, a przede wszystkim dlaczego ten program został wyemitowany po siedmiu miesiącach, kiedy mieliśmy kryzys w relacjach polsko-izraelskich i jakie jest stanowisko dziś TVN-u, kiedy na jaw wychodzą te szokujące fakty” – stwierdziła Mazurek.
   Wszyscy gorliwie bronią faszystów, łącznie z polskim rządem !!!
   Coś jeszcze was zdziwi ?

   • Problemy z czytaniem? W oswiadczeniu TVN odwluje sie do „wPolityce.pl” i „Sieci” i ich artykulow, gdzie byla mowa o nieznanych mezczyznach, ktorzy wreczyli walizke, a nie do Beci Mazurek i wszystkich mediow prawicowych. Jako jeden z warnukow tych nieznanych mezczyzn bylo dolaczenie kobiety, ktora okazala sie dziennikarka TVNu.

    A co na to TVN? Odpowiada na zarzut, ktorego mu NIE POSTAWIONO – „to nie my zorganizowalismy”. Dziwne miniecie sie sednem sprawy, bo z takiego zaprzeczenia nie wynika, ze TVN nie wzial udzialu w czyjejs prowokacji swiadomie.

    Pomysl czyms wiecej niz sloganami politpoprawnosci – znaczy sie uzyj tego organu miedzy oczami.

 3. Wszyscy gorliwie bronią faszystów, łącznie z polskim rządem !!!

  Gdzie ty widzisz faszystow? Ruskie tak nazywaja kazdego kogo nie lubia. Po tym was poznac.
  Oczywiscie ze taka prowokacja byla odpowiednio przygotowana, wiec przynajmniej jeden z tych
  „faszystow” musial byc osoba autentycznie zainteresowana Hitlerem jako postacia historyczna.
  Co nie zmienia faktu, ze wyglada na to, iz impreza zostala zainspirowana i OPLACONA przez osoby zainteresowane w wyszukiwaniu na sile „faszystow” w Polsce. Teraz byli WSIarze beda gosci straszyli
  i moze nawet odwolaja zeznania na temat Sokolowskiej – Sobolewskiej.
  Ja mam tylko pare pytan, zakladajac, ze prawdziwa jest wersja TVN; SKAD pani dziennikarka wiedziala
  o imprezie skoro raptem bylo tam cztery czy piec osob? Ktoras z tych osob byla tak glupia, ze zaprosila dziennikarke na TAKA impreze, a ona poszla z kamerzysta, bez strachu (a gdyby tych szlencow bylo tam 200?) do lasu i spokojnie filmowala z bliska, a oni jej nie zuwazyli, ze o kamerze nie wspomne.
  Czy naprawde wierzyla, ze ta ustawka jest w porzadku???
  To jest teraz dziennikarstwo?
  Najpierw smiech, a potem wstyd, a na koncu STRACH!
  Teraz patrzcie jak beda sie faszysci zamieniac w samobojcow.
  Nawet na miejscu tej „dziennikarki” obawialbym sie o swoje zycie, bo jej zleceniodawcy tez moga chciec
  pozbyc sie swiadkow.

 4. Wypierasz i bagatelizujesz fakty, Albercik.
  Skąd pani…wiedziała o imprezie ?? Błogosławiona naiwność, czy jednak prymitywne cwaniactwo ?
  Może nie mieszkasz na Śląsku, tu co rusz słyszy się o faszystowskich imprezach, a idee Hitlera sławi wiele napisów na murach, przystankach itp. Rząd ich broni i przymila się, bo to najbardziej agresywny, zdolny do wszystkiego bastion ich potencjalnego elektoratu. Być może, w końcu takich będą potrzebować do utrzymania totalitarnej władzy. Antypolskość w najbardziej demonicznej postaci.

  • „Skąd pani…wiedziała o imprezie ??”

   Naprawde nie ogarniasz? Wg. tej wersji (nie przesadzam jak bylo, jak ty) TVN wiedzial o prowokacji i swiadomie wzial w niej udzial. To nie oznacza jednak tego ze to organizowal (czemu TVN w swoim oswiadczeniu zaprzecza, a czego mu nie zarzucono). Mogl byc po prostu wykorzystany przez innych (kprzez kogo? widzialem np. sugestie o obcych sluzbach) do rozegrania Polski. Znow nie oceniajac trzeba przyznac, ze efekt wyszedl. Material byl retransmitowany na calym swiecie.

Comments are closed.